Виписали штраф за те, що проїхав на знак, якого не існує: тернополянин виграв суд проти патрульних

Виписали штраф за те, що проїхав на знак, якого не існує: тернополянин виграв суд проти патрульних
  • Тернополянину пану Сергію всередині червня 2019-го патрульні виписали постанову на штраф за те, що він не дотримався правил дорожнього руху згідно із знаками.
  • Сам чоловік каже, що дорожній знак поліцейські видумали, а постанову винесли незаконно.
  • Як не боятись відстоювати свої права та що робити, коли патрульні перевищують свої повноваження, тернополянин розповів журналістці "20 хвилин". 

Штраф за порушення правил дорожнього руху тернополянину  виписали 10 червня. Чоловік виїжджав із заправки на вул. 15 Квітня та переконує, що зробив це згідно із всіма правилами дорожнього руху. Поліцейські ж зупинили водія, бо були переконані, що він проігнорував знак "4.2"  та проїхав у забороненому напрямку. Патрульні на місці винесли постанову та виписали штраф. Чоловік не хотів його оплачувати, бо не заслужив. Тому вирішив оскаржувати постанову в суді. 

- Я виїжджав із заправки на вул. 15 Квітня. Там зліва був знак "4.7. Об'їзд перешкоди праворуч", справа знак "2.1. Дати дорогу". Ці два знаки керують проїзд на перехресті, - говорить пан Сергій. -  Поліцейські придумали собі ще один знак "Рух праворуч". Такого знаку там просто не було. Цей знак придуманий, тому, що в ДСТУ 4100 від 2014 року написано, що цей дорожній знак встановлюється перед перехрестям на яке він діє. Немає його, згідно дислокації, паспорта дороги. На кожну вулицю, кожну дорогу є відповідний паспорт дороги. Усі знаки вписані у ньому. Знаку за який мене оштрафували - немає. А якщо його немає, то що я міг порушити? І чому я маю бути винним у тому, чого я не робив.

Судова тяганина тривала понад півтора місяці, а 25 липня було останнє засідання, на якому постанову скасували. Справу закрили через відсутність складу правопорушення. Незалежні експерти довели, що знаку і справді не було.

"Дякую усім, хто брав участь в обговоренні"

- Після публікації матеріалу на сайті "20 хвилин" ситуація викликала бурхливе обговорення, - каже чоловік. - Я хочу подякувати всім, хто написав як негативні, так і позитивні коментарі. Всі ми взяли участь в обговоренні питання щодо відношення патрульних до громадян. Дії правоохоронців бувають і неправомірними. Ми маємо звертати увагу на це і відстоювати свою позицію до кінця. 

Пан Сергій закликає водіїв бути обережними на дорозі, але якщо ви впевнені у тому, що не порушили правила - оскаржувати незаконні дії поліцейських.

Окрім того тернополянин звертається до водіїв, які отримали таку ж постанову про порушення за проїзд на знак на вул. "15 квітня" до 10 червня, та розповідає, що вони можуть звертатись в прокуратуру для її оскарження. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (17)
  • Микола
    Прикольно ви всі обговорюєте досягнення феміди. Можливо, для початку потрібно орієнтуватись у місці події. Чувак перетнув 2 полоси руху, 2 суцільні (допускаю, що там були ремонтні роботи і їх або не було, або витерлись) і повалив наліво. Крім того, не виключаю, що знак таки був і його потім могло нестати, але встановлювався він не на дорозі, а виїзді із заправки, що і могло бути причиною, що на карті дороги його немає.

    А з поліцейських зробили дурнів. Наша феміда, як дишло ....

    Тому перш як когось осоджувати задумайтесь чи знаєте ви всі обставини.

    Щодо вкладеного вище, то це лише моє припущення. Нівякому разі не ствердження
  • Ричард
    Полицейским нечем больше заниматься как стоять на дорогах, найдите им нормальную приносящую пользу для людей работу. Что все проблемы в городе решили, а теперь покеруем водиямы.
  • кобра
    Патрульні це ті які були ніким а стали ніби то чимось при владі тому такі випадки, хоча вони як були ніким так і ніким залишаться, такі їхні дії не треба залишати без наказаними  побільше б таких людей що відстоюють свої права а тих .... в шию гнати на патрулюваня вулиць щоб не маялись без діла
  • Ігор Комендат
    Понад 80 % відсотків винесених постанов патрульними поліцейськими скасовуються судами - висновок - поліцейські дуже і дуже не грамотні ...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Новини Тернополя за 8-14 грудня: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 Від окопів до саду: історія ветерана Тараса Попенка 19:05 Погода на Тернопільщині 15-17 грудня: без опадів і мороз вночі 18:00 Від Миколая до Різдва: в краєзнавчому музеї у Тернополі створили святкові локації photo_camera Від читача 19:03 Підтримка для вашого бізнесу від Тернопільського обласного центру зайнятості 17:00 Авторські віночки, букети і ялинковий коник: де замовити новорічні декорації в Тернополі та їх ціни 16:00 П'ять тернопільських вулиць залишаться без водопостачання 16 грудня 15:00 Учениця Шумського ліцею отримала премію Президента України 14:00 Капелан із Тернопільщини розпочинав війну солдатом-піхотинцем photo_camera 13:00 Державні нагороди отримали військовослужбовці 105-ї бригади 12:05 Суд відправив до тюрми п’яного водія, який на переході збив маму з дворічною дитиною і втік 11:03 Скільки коштують продукти у супермаркетах Тернополя та де купувати дешевше photo_camera 10:00 Як приготувати банановий хліб 09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Вадим Доскоч
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up