Про проведення випускного в Тернополі цьогоріч розповіла начальниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.
– Щодо проведення останнього дзвоника, в кожній школи можуть вирішувати індивідуально. Як його проводити – фантазія та креатив кожного закладу, – розповіла начальниця. – Стосовно випускного, попередньо з міським головою ми спілкувалися та дійшли до висновку, що швидше за все урочистої ходи випускників не буде, зважаючи на непросту епідеміологічну ситуацію. Адже в школі чи в родині в людей виробляється колективний імунітет, а під час ходи діти контактуватимуть з багатьма незнайомими.
У кожному закладі буде відповідний сценарій урочистостей та проведення випускного.
Журналісту «20 хвилин» пані Похиляк розповіла, що рішення щодо проведення святкової ходи остаточно не прийняли і за два місяці, що залишилися до випускного епідеміологічна ситуація в місті може змінитися.
Нагадаємо, що минулого року святкову ходу до міського стадіону проводили, попри велику кількість хворих у Тернополі. Тоді не всі випускники та батьки дотримувалися карантину чи маскової дистанції. І це в розпал пандемії коронавірусу! Можливо, такий політичний хід напередодні місцевих виборів?
Як це було, читайте в матеріалі:
Хтось у сукнях за 20 тисяч, а дехто босоніж: усе про карантинний випускний. ФОТОРЕПОРТАЖ "20 хвилин"
"20 хвилин" також поцікавилися у директорів тернопільських шкіл, як вони планують організувати свято для випускників.
– Випускний будемо проводити так само, як і минулого року, у вечірню пору на території навчального закладу. Ми здобули гарний досвід проведення такого дійства, і нам сподобався результат.
Звісно, окрім випускників, будуть і батьки та інші гості, але дотримуватимемося маскового режиму та соціальної дистанції. Щодо випускної ходи до міського стадіону, ситуація може змінитися, але до будь-яких змін ми будемо готові.
– План проведення випускного поки не знаю, але ми орієнтуємося на той формат, що був минулого року в нашій школі.
Того року почергово класам провели урочисту церемонію вручення свідоцтва про закінчення школи. Звичайно, не забудемо і про масковий режим та соціальну дистанцію.
– За традицією, ми зберемося всією шкільною родиною з батьками та учнями. Вручимо урочисто свідоцтва про закінчення школи на території нашого навчального закладу, а потім якщо буде святкова хода, випускники підуть на неї і повернуться святкувати в ресторан з батьками.
Якщо карантин посилять ще більше, від святкувань утримаємося. Якщо ж карантин буде слабшим, будемо проводити урочистості з масками та дистанцією.
Володимир Паничев, заступник керівника обласного лабораторного центру
– Говорити про те, чи доцільно проводити святкову ходу випускників ще зарано. Епідеміологічна ситуація зараз є досить непередбачуваною.
Хоча відмічу, що це цілком можливо, якщо кількість хворих і надалі зменшуватиметься. Звісно, не забуваємо про доцільність масок та дистанції.
Як вважаєте, чи потрібно цьогоріч проводити святкову ходу випускників?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер