"Вийшла на роботу і... скучила за карантином": як повернутись до звичного ритму після ізоляції

"Вийшла на роботу і... скучила за карантином": як повернутись до звичного ритму після ізоляції
  • Із послабленням карантину тернополяни потрохи повертаються на робочі місця після майже двох місяців ізоляції. 
  • Як повернутись до звичного швидкого ритму міста, ми запитали у психолога. 

Ми відшукали тернополян, які вже повернулись на роботу, опублікувавши пост на нашій сторінці Facebook. 

- Я працюю на кухні, - пише Оксана Забродіна, - Після двох місяців на дивані зміну провести на ногах зараз дуже важко. Вже сумую за карантином. 

А от тернополянка Марія, каже, що карантин примусив її почати працювати дистанційно. 

Відео дня

- Мені навіть сподобалось, - пише дівчина. - Готова і далі карантинити, якщо потрібно. 

Як повертатись на роботу

Поради, щодо адаптації після карантину ми запитали у кандидата психологічних наук, психодіагноста, психолога центру психології Тетяни Білінської Канерини Варнавських. 

- Після закінчення карантинного режиму у багатьох людей (незалежно від віку та статі)  виникне проблема адаптації до роботи, - говорить психолог. -  І це зрозуміло – адже люди більше двох місяців не виходили з дому, в декого виробилися нові умовні рефлекси: їм не треба було прокидатися рано-вранці та йти на роботу; хтось перейшов на часткову зайнятість чи віддалену роботу із більш вільним графіком, дехто вже просто відвик від роботи і пристосувався до якихось більш комфортних для себе умов. Адаптуватись до виходу на роботу після карантину буде важче, ніж після тривалої відпустки. Особливо важко доведеться людям, які взагалі не працювали в період карантину.

Що покращить перші дні на роботі

За словами Катерини Варнавських, існують певні психологічні аспекти, які здатні полегшити адаптацію до роботи.

  1. Любов до своєї роботи. Незалежно від зміни режиму, люди, які закохані у свою професію, швидше адаптуються до нових умов і включаються у роботу.  У тих, хто не любить свою роботу, звісно процес адаптації займе більше часу.
  2. Необхідно збалансувати години роботи і відпочинку.Для кращої адаптації до роботи після карантину на початках не варта повністю відмовляти собі у відпочинку.
  3. Не відмовляйтеся від своїх інтересів та хобі, які виникли в період карантину, потрібно зберегти і після відновлення трудової діяльності. Це дасть додатковий енергетичний ресурс та допоможе в адаптації до роботі.
  4. З метою швидшої адаптації та відновлення звичного ритму роботи, першочергово слід братися за більш легкі справи, а в подальшому  переходити вже до більш важкої роботи.

Кілька порад для керівників

 - Перш ніж повернути своїх співробітників в офіси, роботодавцям доведеться продумати, як зняти соціальну і психологічну напругу та зробити безпечні умови праці, - каже психолог. - Більшість працівників будуть дуже  раді повернутися назад до роботи. А це неминуче означає довгі розмовина робочих місцях. Тому на початках  настрій буде не дуже робочим

 Керівникам варто із толерантністю і розумінням поставитись до цього явища.

- Воно тимчасове, просто людям потрібно виговоритися та наговоритися – це нормально, - продовжує експерт. - Завдання керівника – бути відвертим із працівниками та донести майбутні робочі перспективи. Звичайно, дехто буде налаштований негативно: самоізоляція, брак або, навпаки, надлишок домашнього спілкування, претензії до всіх і всього, втома, невизначеність, все дається взнаки. Свій негатив такі працівники із високою ймовірністю будуть виливати на оточуючих. Якщо такий фахівець дуже цінний для кампанії як висококласний професіонал, то бажано щоб з ним попрацював психолог.

Керівники повинні зрозуміти, що повернення в офіс після тривалого періоду віддаленої роботи – справа непроста.Та дати час на адаптацію людям. 

А ви вже повернулись на роботу? Чи з розумінням поставився до вас керівник? Діліться порадами про те як безболісно вийти із карантину в коментарях. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • ф
    ото догоди людям спочатку говорять давай роботу а як дали то давай знову вихідні
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті 21:00 Історик «Хорват»: охороняв небо Тернополя, тепер на передовій photo_camera 20:00 300 доларів за відстрочку: судили головного спеціаліста мобілізаційного відділення 19:00 У Зарваниці відбудеться загальноукраїнська проща Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:15 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через грози і шквали 18:00 «Маємо боротися за тих, чия доля невідома». Акцію-нагадування провели у Тернополі 17:00 Четверо випускників Чорткова отримають грошова винагороди за високі результати НМТ-2025 16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up