"Вийшла на роботу і... скучила за карантином": як повернутись до звичного ритму після ізоляції

"Вийшла на роботу і... скучила за карантином": як повернутись до звичного ритму після ізоляції
  • Із послабленням карантину тернополяни потрохи повертаються на робочі місця після майже двох місяців ізоляції. 
  • Як повернутись до звичного швидкого ритму міста, ми запитали у психолога. 

Ми відшукали тернополян, які вже повернулись на роботу, опублікувавши пост на нашій сторінці Facebook. 

- Я працюю на кухні, - пише Оксана Забродіна, - Після двох місяців на дивані зміну провести на ногах зараз дуже важко. Вже сумую за карантином. 

А от тернополянка Марія, каже, що карантин примусив її почати працювати дистанційно. 

Відео дня

- Мені навіть сподобалось, - пише дівчина. - Готова і далі карантинити, якщо потрібно. 

Як повертатись на роботу

Поради, щодо адаптації після карантину ми запитали у кандидата психологічних наук, психодіагноста, психолога центру психології Тетяни Білінської Канерини Варнавських. 

- Після закінчення карантинного режиму у багатьох людей (незалежно від віку та статі)  виникне проблема адаптації до роботи, - говорить психолог. -  І це зрозуміло – адже люди більше двох місяців не виходили з дому, в декого виробилися нові умовні рефлекси: їм не треба було прокидатися рано-вранці та йти на роботу; хтось перейшов на часткову зайнятість чи віддалену роботу із більш вільним графіком, дехто вже просто відвик від роботи і пристосувався до якихось більш комфортних для себе умов. Адаптуватись до виходу на роботу після карантину буде важче, ніж після тривалої відпустки. Особливо важко доведеться людям, які взагалі не працювали в період карантину.

Що покращить перші дні на роботі

За словами Катерини Варнавських, існують певні психологічні аспекти, які здатні полегшити адаптацію до роботи.

  1. Любов до своєї роботи. Незалежно від зміни режиму, люди, які закохані у свою професію, швидше адаптуються до нових умов і включаються у роботу.  У тих, хто не любить свою роботу, звісно процес адаптації займе більше часу.
  2. Необхідно збалансувати години роботи і відпочинку.Для кращої адаптації до роботи після карантину на початках не варта повністю відмовляти собі у відпочинку.
  3. Не відмовляйтеся від своїх інтересів та хобі, які виникли в період карантину, потрібно зберегти і після відновлення трудової діяльності. Це дасть додатковий енергетичний ресурс та допоможе в адаптації до роботі.
  4. З метою швидшої адаптації та відновлення звичного ритму роботи, першочергово слід братися за більш легкі справи, а в подальшому  переходити вже до більш важкої роботи.

Кілька порад для керівників

 - Перш ніж повернути своїх співробітників в офіси, роботодавцям доведеться продумати, як зняти соціальну і психологічну напругу та зробити безпечні умови праці, - каже психолог. - Більшість працівників будуть дуже  раді повернутися назад до роботи. А це неминуче означає довгі розмовина робочих місцях. Тому на початках  настрій буде не дуже робочим

 Керівникам варто із толерантністю і розумінням поставитись до цього явища.

- Воно тимчасове, просто людям потрібно виговоритися та наговоритися – це нормально, - продовжує експерт. - Завдання керівника – бути відвертим із працівниками та донести майбутні робочі перспективи. Звичайно, дехто буде налаштований негативно: самоізоляція, брак або, навпаки, надлишок домашнього спілкування, претензії до всіх і всього, втома, невизначеність, все дається взнаки. Свій негатив такі працівники із високою ймовірністю будуть виливати на оточуючих. Якщо такий фахівець дуже цінний для кампанії як висококласний професіонал, то бажано щоб з ним попрацював психолог.

Керівники повинні зрозуміти, що повернення в офіс після тривалого періоду віддаленої роботи – справа непроста.Та дати час на адаптацію людям. 

А ви вже повернулись на роботу? Чи з розумінням поставився до вас керівник? Діліться порадами про те як безболісно вийти із карантину в коментарях. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • ф

    ото догоди людям спочатку говорять давай роботу а як дали то давай знову вихідні
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Прикрашає тарілки тернопільською вишивкою та архітектурою: історія майстрині Софії Демків 21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled Від читача 22:30 В новому мікрорайоні "Північний" жителі кількох будинків можуть залишитись без під'їзної дороги 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up