Влучити в ціль: захисники Тернополя та їхні рідні змагалися в турнірі з дартсу

- На протезах, з милицями, усмішкою на обличчях та гарним настроєм прийшли військовослужбовці у спортивну залу кооперативного коледжу Тернополя, щоб долучитися до фанового турніру з дартсу.
- Журналісти «20 хвилин» перебували на місці події. Шукайте себе та рідних на світлинах.
Початок заходу запланували на 11:00. Поки організатори вели підготовчі роботи, учасники спілкувалися між собою, приміряли для себе відстані від дошки, розглядали дротики, якими виборюватимуть першість на турнірі.
Серед присутніх є Павло Гомон, учасник російсько-української війни, захищав Україну на Донецькому, Миколаївському, Харківському напрямках. На фронті він отримав складне поранення, пережив ампутацію двох нижніх кінцівок і наразі пересувається на протезах.
— Я завжди займався спортом, але просто для себе. Днями у ветеранській групі побачив, що планують провести турнір з дартсу, тому вирішив завітати і випробувати свої сили. Якщо чесно, то мені не треба медалі і перемоги, хочеться спілкування, нових знайомств. Бо після поранення більше часу проводиш вдома, інколи у голові можуть крутитися погані думки. Тому краще займатися, розвиватися і рухатися вперед. Таких заходів для ветеранів війни має бути більше, — говорить Павло Гомон.
Разом з родиною до заходу долучився і переселенець з Херсонщини Олександр Кудревський. Він захищав Україну з 2015 року. Повномасштабне вторгнення застало його під Бахмутом. Нині боєць відновлюється і проживає у Тернополі.
— Я люблю активний спосіб життя, спорт має бути обов‘язково. Нині у мене розписаний розклад і я регулярно долучаюсь до таких заходів. Це ж класно можна провести дозвілля. Чому сидіти вдома, якщо тут можна порухатися, поспілкуватися, — каже пан Олександр.
Спортивний турнір для військових та їхніх родин організував Тернопільський міський центр фізичного здоров‘я населення спільно з партнерами. Зі слів директорки центру Вікторії Безгубенко-Гнатишин, триває популяризація адаптивних видів спорту та фізичної активності серед військовослужбовців, ветеранів, людей з інвалідністю. Наразі випробують різні напрямки, варіанти заходів.
— Ми запросили бійців та їхніх рідних на майстер-клас, турнір з дартсу. Тут вони дізнаються про техніку виконання, техніку гри та позмагаються за кубки. Таким чином пропагуємо фізичну активність, мотивуємо до спільного часу проведення з родиною, побратимами, однодумцями. Після фронту військові потребують соціалізації, відновлення. Є потреба у формуваннях невеликих ветеранських ком‘юніті, щоб вони цікаво, корисно проводили своє дозвілля. Ми маємо підтримувати тих, хто ризикував своїм життям заради Перемоги, незалежності України, — наголошує пані Вікторія.
До спортивного заходу також запросили Оксану Паламар, яка входить до української дартс ліги, професійно займається та особисто бере участь у турнірах з дартсу. Вона розповіла про всі нюанси цього спорту, як обирати дротики, яку стійку краще обирати та на що варто звертати увагу під час метання.
Читайте також:
Танець, що торкається сердець: тернопільська Bright Team здобула золото у Кракові
Після важкого поранення воїн здобув срібло на «Іграх Нескорених»
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.