"У нас є права, але їх порушують": водій відмовився безкоштовно везти школярів з багатодітної сім’ї

"У нас є права, але їх порушують": водій відмовився безкоштовно везти школярів з багатодітної сім’ї
  • У редакцію «20 хвилин» звернулась жителька села Плотича. Жінка скаржиться, що її дітей відмовляються безкоштовно перевозити водії автобуса до Тернополя.  Родина - багатодітна, є посвідчення.
  • Чи дійсно школярі з інших сіл можуть безкоштовно їхати до Тернополя та куди скаржитися, якщо водії відмовляються їх перевозити,  дізнавався журналіст «20 хвилин».

- У нас є права, але їх порушують. Діти навчаються у Тернополі, а ми живемо в Плотичі, – розповідає пані Оксана. – Нещодавно водій взяв з мене і з дитини по 10 гривень за проїзд, хоча син має учнівський квиток. Нам він сказав, що що возити дітей за пів ціни не може. Але мене більше хвилює те, що ми є багатодітною сім’єю і маємо посвідчення. Нас би мали перевозити безкоштовно у будь-якому транспорті. Це гарантовано законодавством.

Жінка також розповідає, що кілька разів давала дитині по 5 гривень на проїзд, але водій відмовлявся перевозити дітей за пів ціни. Зверталась вона і в управління соціального захисту, де їй пояснили, що з посвідченням вони мають право їздити у громадському транспорті безкоштовно.

- Багатодітні сім’ї, відповідно до закону, мають право на безкоштовний проїзд, – розповідає керівник департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський. – Однак є проблема, що ці кошти мають передбачати органи місцевого самоврядування за місцем проживанням. Але не завжди громади закладають фінснування.

Як розповідає Вадим Боярський, якщо кошти на перевезення пільговиків передбачені, але водії відмовляються їх брати, можна звернутися в Укртрансінспекцію, що розташована за адресою: Тролейбусна, 12.

Село, де проживає багатодітна сім’я, не належить до Тернопільської об’єднаної територіальної громади. Плотича входить до Білецької територіальної громади, яка і мала б передбачити кошти для безкоштовного перевезення школярів та пільговиків.  

Як повідомили у Плотицькій селищній раді, наразі кошти для безкоштовного перевезення багатодітних сімей, як і школярів, поки що не заклали у свій бюджет.

- Оскільки наша територіальна громада нещодавно створена, ми не встигли передбачити кошти для перевезення усіх пільгових категорій, – розповідає  секретар виконкому сільської ради Зоя Пелешок. – На 2019-ий рік передбачили лише безкоштовний проїзд для пенсіонерів. Питання щодо школярів, багатодітних родин та інших пільгових категорій будемо розглядати з нового року. До створення громади діти також добиралися до міста за власні кошти.

Виходить, ще два з половиною місяці люди мають платити зі своєї кишені?

До слова, як повідомили у Тернопільській міській раді, якщо дитина навчається у тернопільській школі, батьки мають право виготовити учнівську картку тернополянина, із якою проїзд в автобусах «1А» та тролейбусах у Тернополі буде безкоштовний, а в маршрутках на період навчання вартість проїзду - удвічі менша.

Як вирішити цю ситуацію, хто повинен оплатити проїзд для учнів, читайте згодом. Ми звернулися за детальними роз'ясненнями у Тернопільську райдержадміністрацію, Укртрансінспекцію та до юристів. Новина доповнюється.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:35 «Національний кешбек» змінив категорії витрачання коштів 16:25 Речей вдосталь: представники парафії Архистратига Михаїла розвозять продукти і ковдри постраждалим від ракетного удару 16:00 У будинку на 15 Квітня, що постраждав від ракетної атаки, встановлюють вікна 15:31 Шестеро дітей, чиє світло не згасне: Тернопіль оплакує наймолодших жертв ракетного удару Від читача 13:07 ВАЖЛИВО !!! Організували масштабну шахрайську фінансову біржу: слідчі поліції та кіберполіцейські повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи 15:15 Українці почали отримувати перші виплати за програмою «Зимова підтримка» 14:46 Камінь за каменем, без сну і перепочинку: обличчя рятувальників, які боролися за кожне життя у Тернополі photo_camera 14:05 Псевдопрацівник банку ошукав жительку Тернопільщини на понад 350 000 гривень 13:30 Безоплатне лікування зубів для ветеранів у Чорткові: як і де можна отримати послугу 13:00 На Збаражчині зупинилося серце колишньої зв'язкової ОУН-УПА Ганни Самотіс 12:25 Зморені, почорнілі від пилу, але незламні…Показали обличчя рятувальників, які чотири доби розбирали завали photo_camera 11:55 Плетіння маскувальних сіток та заняття з психологом: які заняття пропонують для людей поважного віку в Терцентрі 11:25 У Микулинцях спалахнула масштабна пожежа на місцевому підприємстві 11:05 Жителя Гусятина підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень знайомому 10:35 У Тернополі роздадуть гуманітарну допомогу постраждалим від обстрілу: коли і де отримати 10:03 Прощаються з 18-річним Тарасом Гнатюком та його бабусею, які загинули внаслідок ворожої атаки photo_camera 09:30 Прийшла додому, а там — згарище: на 15 Квітня тварина чекає свою родину 09:00 Війна забрала життя Героїв Петра Ковальського, Андрія Тарабія та Романа Крисова photo_camera 08:00 Внаслідок ворожої атаки обірвалось життя 17-річного тернополянина Артема Малюти 21:03 Удар по Тернополю та порятунок цивільних: хронологія подій на фото та відео play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up