Як почувається 8-річна Аня, яку вдарило струмом від ігрового автомату? Чи безпечні інші в Тернополі

Як почувається 8-річна Аня, яку вдарило струмом від ігрового автомату? Чи безпечні інші в Тернополі
  • Дитину повезли за місто, аби по швидше оговталась після пережитого та забула все як страшний сон.
  • Один з іграшкових автоматів вже демонтували – добровільно. Інші після перевірки і рішення виконкому можуть демонтувати примусово.
  • «20 хвилин» отримала відповідь на запит до міськради щодо законності встановлених у місті іграшкових автоматів. Що кажуть чиновники?

Восьмирічну Аню, яку 10 днів тому уразив струмом автомат з іграшками, 14 липня виписали з лікарні.

Родичі вивезли дитину за межі міста, аби на природі по скоріше оговталась від пережитого кошмару і прийшла до тями. Дитина досі боїться всього, хоча її стан здоров’я медики оцінюють як задовільний. Як організм реагуватиме надалі — ніхто спрогнозувати не може.

— Я ніколи в житті й близько до них не підійду, — запевняє рідних дитина. А ще стверджує: відтепер про кожен свій крок повідомлятиме дорослим. І обов’язково питатиме, чи це безпечно.

Відео дня

Вона дуже шкодує про те, що з нею трапилось та воліє швидше про все забути.  Як про сам інцидент, коли її життя було на волосині, так і про все, що було потім в лікарні — уколи, крапельниці, перев’язки… 

— Відомості про події внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, Аню вже допитали слідчі в присутності педагога, мами і адвоката родини, до слідчих у мене претензій не було – спілкування із дитиною було толерантним, виваженим, на неї не тиснули навіть тоді, коли вона чогось не пам’ятала чи не хотіла казати, — каже адвокат родини Олена Степанова. — Маму Ані теж допитали, а ще хлопчика, котрий з нею був того дня.

Чому не допитали власника автомату, який б’є струмом?

Наразі проводять експертизи апарату. Ще кілька днів тому власника автомату не могли допитати — він не з’являвся на запрошення слідчого для допиту. Чоловік пояснював, що перебуває за межами Тернополя.

— Дівчинка визнана потерпілою у цій справі, мама проходить, як законний представник, адже Аня – малолітня дитина, — пояснила Олена Степанова. — Ми готуємо також і цивільний позов. Вимагатимемо відшкодування як моральної шкоди, так і матеріальної та компенсації за проведене лікування дитині. Зараз збираємо чеки і підтверджуючі документи. Все буде описане в цивільному позові. Подаватимемо, коли завершать розслідування – маємо ще час.

Нагадаємо, восьмирічна Аня постраждала внаслідок ураження електричним струмом 5 липня в центрі міста, намагаючись виграти іграшку в автоматі. Дівчинку одразу доправили до реанімації обласної дитячої лікарні. Медики попереджали: наслідки ураження струмом можуть бути різними, в т.ч. і найгіршими – до повної зупинки дихання.

Поліція розслідує інцидент, а мама з адвокаткою написали заяву в поліцію.

У міськраді запевнили, що дозволу на встановлення злощасного автомату, який вразив дитину струмом, не давали. «20 хвилин» перевірила, чи є подібні у Тернополі. Виявилось, як мінімум з десяток. Зокрема, на Театральному майдані, у «Подолянах», (біля Мадагаскару), в «Орнаві», (біля туалету), у Райцентрі, що на 15 Квітня, у крамницях Рукавичка» на вул. Миру і на Новому світі. А також — на набережній Тернопільського ставу, на дитячому майданчику, та у парку «Топільче». Останні, як і у випадку на вул. Руській, де трапився інцидент, – під відкритим небом.

Чи мають автомати дозволи, у міськраді не відповіли

З питанням, чи мають зазначені автомати дозволи та офіційні документи, ми звернулись до міськради. Цікавились, чи взагалі вони встановлені в місті законно, хто і коли дав дозвіл на їхнє встановлення? Хто відповідає за технічний стан, справність і хто нестиме відповідальність у разі нещасних випадків? Якщо працюють офіційно, які перевірки (технічного стану щодо справності) пройшли перед встановленням? Які структури мають стежити за дотриманням, зокрема і техніки безпеки, розташованих на території Тернополя атракціонів?

14 липня ми отримали відповідь на запит. Щоправда, у жодному з випадків нам не підтвердили чи не спростували законність встановлення вище перелічених автоматів. Проте зазначили, що один з них власники вже демонтували — добровільно. Отже, напрошується висновок: якби всі дозволи були в нормі, хто забирав би з вулиці автомат, який приносить прибуток?

— Основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів, що направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок, регулюються Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, що затверджені Наказом Міністерства палива та енергетики 25.07.2006 № 258 (у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості 13.02.2012 №91) та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 р. за №1143/13017, — повідомили у міськраді.

Державний нагляд (контроль) за виконанням вимог цих Правил здійснює в межах наданих законодавством повноважень Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

— Вимоги стосовно захисту здоров’я та безпеки людей і свійських тварин та майна, яким повинно відповідати низьковольтне електричне обладнання, встановлює Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, що затверджений постановою Кабміну від 16 грудня 2015 р. №1067, — повідомили у міськраді у відповідь на запит журналістки. — За дотриманням вимог цього Технічного регламенту, згідно з п. 45 та п. 46, здійснюється Державний ринковий нагляд та контроль. Перелік органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності затверджено постановою Кабміну від 1 червня 2011 р. №573.

Чи демонтують небезпечні розваги?

Працівники управління муніципальної інспекції проводять обстеження території громади, в ході яких на момент обстеження виявлено п’ять тимчасових споруд, а саме автомати, що розігрують іграшки.

— Один розміщений на території парку «Топільче», інший на Театральному майдані, — управлінням направлено лист у відділ земельних ресурсів для вивчення питання законності розміщення даних тимчасових споруд, та у разі виявлення порушень в сфері земельного законодавства, підготувати відповідний проєкт рішення на розгляд виконавчого комітету Тернопільської міської ради для включення у перелік об’єктів, які підлягають демонтажу.

Якщо виконком ухвалить рішення про демонтаж, автомат демонтують примусово робочою групою по організації демонтажів.

— Ще три з них (автоматів – прим. ред.), розташовані в торгових центрах, із суб’єктами господарювання та адміністрацією торговельних центрів проведенні профілактичні бесіди на предмет дотримання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової небезпеки під час експлуатації обладнання підвищеної небезпеки, вжиття заходів щодо недопущення травмування відвідувачів під час користуванням ігровими автоматами та вимог чинного законодавства, — повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Крисоватий.  

Коли муніципали прийшли до «Топільче» вдруге, автомату з іграшками там вже не було.

 

Читайте також:

Аня просто хотіла мавпочку! Хто відповідатиме за те, що її вдарило струмом від ігрового автомату?
8-річну Аню вдарило струмом від автомата, що розігрує іграшки. Ми дізналися подробиці

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олег Косевич

    Сьогодні був в супермаркеті "Рукавичка" за адресою вулиця Миру, 7, Тернопіль. Чому нема ніяких перевірок документів, чи безпечний даний іграшковий автомат? Чи можете тільки ходити по парках і квас хиляти літрами?! Писав муніципальній поліції на вайбер - морозиться...

keyboard_arrow_up