Як не дозволити техніці «померти» під час відключень електроенергії: зберігайте корисні поради

Як не дозволити техніці «померти» під час відключень електроенергії: зберігайте корисні поради

З 18 листопада в Україні та на Тернопільщині зокрема знову ввели графіки погодинних вимкнень електроенергії. Нижче публікуємо посилання власне на сам графік, що діятиме в області, а також корисні поради, які дозволять зберегти вашу техніку.

Причина тимчасового повернення обмежень — пошкодження енергообʼєктів під час сьогоднішньої масованої ракетно-дронової атаки. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків аварії, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання. Про це повідомили в  НЕК «Укренерго». У Тернополі 18 листопада діятимуть погодинні графіки відключення електроенергії. Щоденно оновлюємо графік відключення світла в Тернополі та області в публікації за посиланням тут.

 

Поради щодо бережного поводження з технікою публікує «20 хвилин.Вінниця».

Відео дня

— Раптові та часті вимкнення електроенергії  можуть спричинити пошкодження чутливого електрообладнання та побутових приладів: холодильників, телевізорів, пральних машин, насосів систем опалення тощо. Ці прилади можуть швидше за таких умов виходити зі строю через перепади напруги. Тому вирішили нагадати, що слід робити, щоб зберегти свою техніку, — йдеться в повідомленні.

Що відключати від мережі?

Енергетики радять після відключення електроенергії відключити від мережі всю техніку. Включати прилади бажано не одразу після повернення світла, а через годину-півтори. Також важливо підключати техніку поетапно, щоб не з'являвся різкий стрибок споживання.

В Мінреінтеграції України дали такі поради:

  • При зникненні світла відімкніть від мережі бойлери, пральні машини, електронагрівачі, електроплити та чайники. 
  • Електроприлади запускайте по черзі. Наприклад, спочатку зарядіть телефон, а через пів години – увімкніть пральну машину.
  • Купуйте лише сертифіковану електротехніку в ліцензованих точках продажу. Використовуйте їх відповідно до інструкції.
  • Контролюйте використання приладів обігріву та генераторів.
  • Не намагайтеся самостійно втручатися в електрощитові будинків.

Як убезпечити свої прилади?

У РБК-Україна також радять такі дієві способи захисту побутової техніки:

  1. Встановити стабілізатор напруги. Він забезпечує постійний рівень напруги, що дозволяє захистити електронні пристрої від перепадів напруги.
  2. Використовувати безперебійні джерела живлення (UPS). Вони забезпечують електроживлення під час відключення електромережі і дозволяють зберегти дані на комп'ютерах.
  3. Встановити автоматичні вимикачі захисту від перенапруги. Вони автоматично вимикають електроприлади, коли напруга перевищує норму.

Також хорошим варіантом є встановлення реле контролю напруги для побутової техніки.

Дане реле вимикає прилади від мережі, якщо вона нестабільна, а потім підключає її назад, коли ситуація нормалізована. Реле найкраще підходить для холодильників, пральних машин та телевізорів.

Реле контролю напруги можна встановлювати як окремий пристрій, так і вбудовувати в електронну техніку. Використання реле контролю напруги дозволяє забезпечити не тільки захист електронної техніки від перенапруги, а також забезпечує її стабільну роботу.

Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

 

Читайте також: 

Графік відключення світла в Тернополі та області: 18 листопада знову повернулись обмеження  

Масована атака України: над Тернопільщиною фіксували крилаті ракети, в деяких областях — екстрені відключення  

На Шумщині зафіксували падіння уламків ракети 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Moti Fami
    На стадіон- там прожектори горять

keyboard_arrow_up