Як тернополяни День вишиванки відзначили: репортаж

Як тернополяни День вишиванки відзначили: репортаж
  • На відкритому майданчику біля пам’ятника Івану Франку відбулося мистецьке свято «Вишиванка – код нації».
  • Журналісти «20 хвилин» долучилися до заходу. Тож, шукайте своїх близьких та рідних на світлинах.

У вишитих сорочках, сукнях, спідницях та з українськими прикрасами десятки тернополян зібралися на відкритому майданчику, аби долучитися до мистецького свята.

Традиційно захід розпочали із вшанування полеглих захисників України, які віддали своє життя за волю, свободу та незалежність Батьківщини.

Відео дня

Артисти ПК «Березіль» імені Леся Курбаса продемонстрували мистецьку програму. А ось інші місцеві колективи – театралізований перформанс. У кожному виступі учасники мистецьких колективів закликали присутніх любити Україну, пам’ятати свою історію та берегти наш символ – вишиванку.

Ведуча заходу нагадала історію заснування Всеукраїнського дня вишиванки. З її слів, за цією подією стоїть українка Леся Воронюк. Ще у 2006 році пані Леся навчалася у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та організувала флешмоб у вишиванках. Тоді до нього долучилися викладачі та студенти.

— Завдяки пані Лесі ми всі святкуємо Всеукраїнський день вишиванки та промовляємо: «Вишиванка – генетичний код нації». Це не просто хаотичні візерунки. Вишиті орнаменти таять в собі зашифроване послання наших предків, які використовували їх як оберіг, — каже ведуча.

Під час мистецького свята захисникам передали чотири дрони. Зі слів начальниці управління культури і мистецтв Світлани Козелко, «пташок» придбали за донати, які зібрали на благодійних концертах.

— Тільки завдяки захисникам ми маємо це свято, мирне небо над Тернополем. Культура також тримає свій фронт і вишиваємо перемогу разом з вами. Дякуємо, наші захисники за все, ми вас любимо, поважаємо, чекаємо. Слава Україні, — каже Світлана Козелко.

Також всіх присутніх глядачів запросили продемонструвати красу, вишуканість української вишиванки. Головна мова – бути одягненим у  вишитий одяг і продефілювати подіумом. За бажанням тернополяни, гості міста мали змогу презентувати свій національний одяг та розповісти його історію.

Читайте також:

У краєзнавчому музеї виставка борщівських вишиванок та ярмарок народних умільців

У Тернополі показали «Рушник Волі», який шість місяців вишивали 300 людей (РЕПОРТАЖ)

Вишиванку за її схемою тепер носить Залужний. Історія майстрині з Тернополя Вікторії Кривоніс

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Талі
    Ганьба тій владі за іхні зарплати премії їхнє життя те що вони робили і роблять. Хай одінуть вишиванки і підуть на цвинтарі скільки люду положило їхнє правління. ГАНЬБА І ЩЕ РАЗ ГАНЬБА І ГЕТЬ.
  • Талі
    Показуха конкретна. Хай покажуть свої мішки з баблом в вишиванках.

keyboard_arrow_up