Кілька шарів одягу і навіть ковдри. Як зігріваються тернополяни, які працюють на вулиці

Кілька шарів одягу і навіть ковдри. Як зігріваються тернополяни, які працюють на вулиці

Коли на вулиці мороз, продавцям доводиться одягатись "як капусти", щоб не замерзнути. Але і це не завжди допомагає. 

Більшість продавців на Центральному ринку Тернополя - жінки. Одні - власниці кіосків чи "точок", інші - продавці. Йдуть на ринок, бо...так життя складається. Хтось уже на пенсії, в когось це додатковий заробіток, бо зарплати від основної роботи вистачає, хіба що на "комуналку". А в когось це і є основною роботою.

"Базарники", як самі себе називають працівники ринку, люди зговірливі, але називати свої прізвища та фотографуватись хочуть не всі. Тернополянка пані Лариса, на ринку торгує уже років десять. За освітою вона - педагог. Роботу на ринку поєднує з вчителюванням. Хоча жінка працює на критому ринку, в магазинчику, де є обігрівач, взимку вона одягається "як капуста".

- Одягаю два светри, під низ майку, - розповідає жінка. - Теплі штани на флісі, під них - теплі колготи на флісі. Дуже утеплені чоботи та теплі носки. "Базарники" так всі одягаються, інакше можна замерзнути. П'ємо гарячий чай чи каву. Думаю, що люди часто бачать, як взимку продавці зігріваються і алкоголем.

Так само одягаються і продавці, які торгують під відкритим небом. Біля стендів з шапками та шарфами ми зустріли пані Галину. На ринку жінка уже років десять, але був час, коли робила перерву в роботі. І зараз знову продає.

- А хто мене вже на іншу роботу візьме ? - каже жінка. - Якби в 55 років пускали на пенсію, то вже була б пенсіонером. Але ж пенсійний вік до 60-ти років збільшили. 

Жінка розповідає, що родом з села, працювала у радгоспі, була обліковцем. Пізніше працювала швеєю. 

Пані Галина на ринку торгує уже не перший рік і каже, що звикла до будь-якої погоди.  Жінка одягнена у пуховик, поверх якого ще жилетка. З-під куртки видно, що светр під шию. Теплі зимові штани, під якими, зазвичай, або колготи, або лосіни та зимове взуття.

- Одягаю натуральні вовняні шкарпетки, светри, - каже продавець на ринку. - Стараємось одягати поменше одягу з віскози, щоб тепло було і до тіла приємно.

Щоб зігрітись продавці, як розповідає пані Галина, багато рухаються. А коли сильний мороз, то взагалі не сидять. Також п'ють багато чаю.

 - Ми дуже часто п'ємо чай, алкоголю - не п'ю, - каже жінка. - Є продавці, які таким гріються, але я вже старша жінка, гіпертонік і взагалі не вживаю міцних напоїв. 

Її сусідка - пані Оксана, на ринку з 2001 року. На роботу взимку одягає кілька светрів, утеплені штани.

"Валютники", як їх називають в народі,  на Центральному ринку не настільки зговірливі, як продавці. Але жартують, що їх зігріває курс валют. Хоча теж одягають теплі светри, зимові костюми, шапки, тепле взуття. 

Ковдра поверх одежі

Пані Оксана, яка працює на "точці", де поповнюють рахунки мобільного на Центральному ринку, каже, що вдягає на себе все, що може. Лиш би тепло було. 

- Одягаю теплі светри, куртку, - каже жінка. - Теплі штани, під штани ще колготи, обов'язково тепле взуття. Ще й, як бачите, пледом обкутуюсь. Також, обов'язково термос з чаєм чи кавою. Алкоголем не зігріваюсь. Якщо почнемо робочий день з такого, то до вечора не дотягнемо. Але ця зима, то ще терпимо. А, от як було -30, то руки відморожували, змерзали.

Жінка сидить під відкритим небом щодня з 8 до 17.30. Так пані Оксана працює уже 11 років. А, коли приходить додому, то відігрівається кавою. Жінка каже, що буває такий настрій, що не хочеться ні з ким розмовляти, хочеться посидіти в тиші. 

- Я пробувала змінити роботу, але усі роботодавці хочуть молодих, здорових, рухливих, - каже жінка. - Та й я звикла до цього місця. У мене хороший шеф. А відношення керівництва до працівників має дуже велике значення. Не кожен віднесеться по-людськи.

Під час розмови з пані поруч стояв колишній співробітник жінки, який представився Олександром. Чоловік розповів, що пропрацював так років п'ять, звільнився і поїхав в Польщу на заробітки.

- Коли я тут працював, то мені навпаки, взимку було легше, а от в спеку - це був жах, - каже Олександр. - Влітку постійно хочеться пити, а взимку взяв костюм лижника і сидиш. 

Як правильно одягатись

В управлінні ДСНС України у Тернопільській області повідомляють, що на Тернопільщині, з початку 2018 року, в наслідок переохолодження загинули двоє людей, ще двоє отримали травми.

- Переохолодження організму – гіпотермія – характеризується сильним падінням температури тіла, яке спричиняє негативні зміни стану організму, - кажуть рятувальники. - Запобігти переохолодження допоможуть дотримання правил збереження втрати внутрішнього тепла людини. 

Інфографіка управління ДСНС України у Тернопільській області

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті 21:00 Історик «Хорват»: охороняв небо Тернополя, тепер на передовій photo_camera 20:00 300 доларів за відстрочку: судили головного спеціаліста мобілізаційного відділення 19:00 У Зарваниці відбудеться загальноукраїнська проща Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:15 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через грози і шквали 18:00 «Маємо боротися за тих, чия доля невідома». Акцію-нагадування провели у Тернополі 17:00 Четверо випускників Чорткова отримають грошова винагороди за високі результати НМТ-2025 16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up