Здавалося б, вибір цього головного весільного атрибуту не складає великих труднощів. Наречений може сам придбати два кільця, або ж пара піде до салону разом. Однак існує багато нюансів, що потребують свого роз’яснення. Так, обручки повинні бути ідеального розміру, особливої форми та розкішного зовнішнього вигляду.
Порадами стосовно того, як правильно вибрати цей символ вірності та палкої любові, нам допоможуть продавці-консультанти, які працюють в одному з ювелірних салонів Тернополя ,Уляна Мацьків та Вікторія Легоцька.
За традицією весіллю передують заручини. Пропонуючи руку та серце, чоловіки зазвичай дарують свої коханій половинці кільце. Це символізує те, що дівчина вже є зарученою.
- Кожен чоловік вибирає кільце в залежності від власного смаку та фінансових можливостей, - розповідає пані Вікторія. – Чудовим варіантом, який обов’язково потішить усіх представниць прекрасної статі, є кільця з діамантами. Це може бути один центральний камінь, або ж він «розсіяний» по всьому колечку. Важливо знати, що ціна діаманту складається з декількох параметрів: чистоти, ваги, огранки та кольору.
Окрім діамантів, кільця можуть також прикрашати дорогоцінні камені – смарагд, рубін, сапфір, перли, кубічний цирконій, або ж напівдорогоцінні – гранат, бірюза, турмалін, гіацинт тощо. Цікаво, що кожному з них приписують певні особливості. Зазвичай каміння вибирають по знаку Зодіака.
- За повір’ями, гранат породжує пристрасть, веселить серце; перли охороняють від мук невзаємного кохання; топаз ослабляє гнів і вселяє безтурботність; турмалін дарує творчі сили й продовжує молодість; смарагд рятує від підступності кохання, - пояснює спеціаліст. – Сапфір же символізує вірність і цнотливість; рубін і бірюза – велике щастя; алмаз – твердість, невинність та хоробре серце.
У народі побутує думка: щоб правильно вибрати відповідний камінь, потрібно покласти його на праву долоню і прикрити лівою. Якщо виникло відчуття тепла, можна сміливо купувати таке кільце, а якщо з’явилися тривога, дискомфорт, - краще відмовитися від цього задуму.
Порада друга. Оцінюємо матеріал
Вибираючи обручки, безсумнівно, потрібно зважати на матеріал, із якого вони виготовлені, продовжує розмову Вікторія Легоцька. Як правило – це сплави, а не чисті метали, що дозволяє покращити міцність виробів. Оскільки золото дуже м’яке та еластичне, його сполучають із міддю, цинком, сріблом, паладієм.
- Аби взнати частку золота у кільці, потрібно звернути увагу на його внутрішню сторону, де зазначена проба, - пояснює фахівець. - Саме вона і вказує на відсоток благородного металу у сплаві кільця. Чистий метал визначається 985-ою пробою. Найбільшу ж популярність серед обручок отримали вироби 585-ої проби – із червоного та білого золота. До речі, таке поєднання користується великим попитом серед молодого покоління.
Часто молодь також запитує про обручки зі срібла. Однак варто врахувати те, що цей матеріал – недовговічний. Срібні кільця стануть чудовим подарунком подружжю, яке святкує срібне весілля, додає продавець.
Порада третя. Важливий подібний дизайн
Важливим аспектом у виборі обручки також є її зовнішній вигляд – форма, оздоблення тощо, каже консультант Уляна Мацьків.
- Весільне кільце – на все життя, тому не потрібно поспішати з його вибором, - продовжує вона – Воно може бути або декорованого, або класичного стилю. Декоровані вироби – прикрашені рельєфним малюнком, камінням. На них може бути нанесене гравіювання на внутрішній поверхні аксесуару, додавши милі серцю слова, або ж ініціали чи ім’я коханого/коханої.
Що стосується форми, то кільця бувають плоскими та округлими. Більш поширені – плоскі моделі.
- Дехто з наречених вірить в те, що поверхня весільних кілець має бути гладенькою, щоб і життя молодих було гладким, - зауважує Уляна. – Здебільшого і чоловік, і жінка підбирають обручки однакового дизайну. Хоча інколи весільні прикраси можуть відрізнятися – приміром, якщо жінка збирається носити кільце з дорогоцінним камінням.
Порада четверта. Потрібен ідеальний розмір
Кільця повинні не тільки личити людині, тішити її зовнішнім виглядом, а й бездоганно «сидіти» на пальці, наголошує продавець. У будь-якому разі, краще не покладатися на те, що чоловік добре знає розмір своєї коханої. На це є багато причин.
- Ширина пальця може змінюватися, - акцентує Уляна Мацьків. – Вона залежить від погоди, кількості випитої рідини, фізичних навантажень, часу доби тощо. Оптимальний варіант: виміряти кільце після обіду, або ще краще, - у кінці робочого дня. Розмір виробу також залежить від внутрішнього профілю – плоского чи округлого. Другий варіант є зручнішим, оскільки при набряканні пальців аксесуар не врізається в шкіру. До того ж, завжди є можливість збільшити розмір виробу. Ще одним важливим аспектом є ширина. Чим ширше кільце, тим воно повинно бути більшого розміру. Якщо виріб перевищує ширину 6 мм, з кожним додатковим міліметром ширини потрібно додавати 0,1 мм розміру.
Вікторія ЛЕГОЦЬКА (28 р.), продавець-консультант в магазині ювелірних виробів:
- Завжди приємно бачити посмішку та захват на обличчях наречених. Хоча немає однакового «рецепту»: як вибрати обручку. Адже вибір має бути індивідуальним, враховуючи естетичний смак людини, її прагнення, фінансове забезпечення.
Звичайно, дуже розкішно виглядають на жіночих руках весільні кільця, прикрашені діамантами чи іншими коштовним камінням. Як на мене, не обов’язково, і в чоловіків мають бути такі ж аксесуари (якщо чесно, це виглядатиме трохи дивно). Головне – не схожість, не забобони, а той смисл, який наречені вкладають у свій вибір. У кінцевому результаті, гратиме роль не вартість обручки, а щирість почуттів закоханих. Будь-які кільця можуть стати запорукою довгого та щасливого подружнього життя, лебединої вірності та безмежної любові.
Наталія БУРЛАКУ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер