З одного ракурсу: як за 60 років змінилась вулиця Руська (ФОТО)

З одного ракурсу: як за 60 років змінилась вулиця Руська (ФОТО)

Центральна вулиця міста – Руська. Вона за останні десятиліття змінила свій вигляд. Змінились фасади будівель, будують нові торгові центри. Ми продовжуємо серію публікацій «З одного ракурсу», де відтворюємо старі фотографії міста та порівнюємо їх. Дивіться, як за 60 років змінилась Руська.

Назва вулиці походить від слова «Русь». Дехто помилково вважає, що вулиця названа на честь Росії, однак це не так. Але назви вона міняла кілька разів. Вона звалась Кам’янецькою дорогою, Львівською, Крамовою, Смиковецькою. Руською Вона стала за Польщі, а під час радянщини – стала вулицею Леніна.

Місце, де зараз розташовані головні корпуси Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя. Його засновано у 1960 році. На фото 60–х років – Тернопільський філіал Львівського ордена Леніна політехнічного інституту. На старому фото можна побачити книжковий кіоск. У наш час на тому ж місці є кіоск, однак там продають не літературу для студентів, а каву та їжу.

Фасади багатьох будинків на Руській мало чим змінились. Ось фото 1976 року. Фасад будинку мало чим змінився. Змінилися тролейбуси, які возять тернополян. На ходу лишився один радянський тролейбус. Спершу його хотіли зробити туристичним, але дали йому нове життя як тролейбус технічної допомоги.

На місці ЦУМу раніше був Парафіяльний костел, який постраждав під час Другої світової. Реставрувати святиню більшовики не захотіли – вирішили знищити та збудувати універмаг. Закінчили будівництво у 1959 році. Саме тоді у грудні до Тернополя навідався Микита Хрущов.

Читайте також:

Хмельницький, Шевченко, Хрущов: які відомі особистості були на Тернопільщині. Чим вони тут займалися?

Так виглядав універмаг на початку 60–х років. У наші дні він «обліплений» різною рекламою. А вам як більше подобається? Напишіть у коментарях!  

Біля церкви Різдва Христового раніше посеред вулиці був зелений сквер. Але коли почало більшати машин, його забрали. Тепер дерев у центрі міста, на жаль, стало менше.

А так змінилось приміщення «Євроринку». Поруч з’явилась зупинка громадського транспорту. Сам фасад теж змінився – замінили вікна, з’явились вивіски.

Торговий центр напроти школи №6. Раніше там було кафе «Нептун». Однак тривалий час приміщення занепадало. Тепер там проводять масштабну реконструкцію. Фасад будівлі осучаснили, однак роботи ще тривають.

А ви пам’ятаєте, які ще зміни відбувались на Руській за останні роки? Пишіть у коментарях!

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:15 П'яний водій пропонував 25 тисяч хабаря тернопільським поліцейським 10:47 Смертельна аварія біля Тернополя: після зіткнення мікроавтобуса та легковика загинула жінка photo_camera 10:10 Вермінський заявив, що відкликає свою кандидатуру на посаду керівника Тернопільської обласної філармонії play_circle_filled 09:40 У Чопі попрощались з полеглим Героєм-прикордонником Тарасом Солтисом, який народився в Тернополі photo_camera Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 09:00 Війна забрала життя Героя Андрія Їжака 08:00 Вступників вишів автоматично перевірятимуть через реєстр Міноборони 21:32 На Дружбі затримували чоловіка, який погрожував людям предметом, схожим на гранату 21:00 Куди поїхати на Тернопільщині: п'ять мальовничих місць для літнього відпочинку 20:00 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled 19:30 Тернопільська «Нива» підписала контракт з вихованцем «Шахтаря» 19:00 «Моє життя повністю змінилося»: прочани розповіли про дива, які сталися після прощі до Зарваниці photo_camera 18:00 До Дня міста у Тернополі проведуть акцію «Тернопіль — місто донорів» 17:35 «Круті віражі» у Тернополі — унікальні змагання для юних велосипедистів photo_camera 17:07 З яких причин можуть скасувати житлову субсидію 15:40 Зеленський анонсував оновлення Кабінету Міністрів — Свириденко отримає іншу посаду 15:30 У Почапинцях мотоцикліст влетів у відбійник та важко травмувався play_circle_filled 15:00 Бережанці встановили тимчасову копію знищеного барельєфу на могилі Богдана Лепкого в Кракові 14:04 Штормове попередження оголосили на Тернопільщині. Новий тиждень принесе грози та дощі 12:53 Від бюджетних причепів до розкішних будинків на колесах: скільки коштують автобудинки
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up