За яких обставин і яка категорія посадовців та працівників держорганів можуть виїхати за кордон

За яких обставин і яка категорія посадовців та працівників держорганів можуть виїхати за кордон
 • Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших держорганів, заброньованих за відповідними органами працівників й інших категорій осіб, визначених у п. 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватись винятково у період службового відрядження. 
 • Які ще варіанти, аби перетнути кордон?

На час воєнного стану можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та певних суб’єктів господарювання обмежено.

Відповідні вимоги внесені постановою Кабміну від 27.01.2023 № 69 до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, повідомили у відділі комунікації МВС України.

Можуть їхати у службове відрядження

— Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших держорганів, заброньованих за відповідними органами працівників й інших категорій осіб, визначених у п. 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватись винятково у період службового відрядження, — йдеться у повідомленні.

Посилання на постанову Кабміну – у довідці наприкінці тексту.  

Також Уряд зобов’язав міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани та органи місцевого самоврядування і суб’єктів господарювання подати до Адміністрації Держприкордонслужби і оновлювати списки таких осіб.

Змінами передбачені і випадки, коли пропуск через кордон таких осіб може здійснюватися не у період службового відрядження. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

— До таких обставин відносять можливість відвідування жінками й чоловіками, які є одиноким батьком, дітей за кордоном, або їх супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за межами України одного з членів сім’ї, повідомили у Держприкордонній службі. — Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

На лікування або відвідати дітей

Зазначимо, що відвідувати своїх дітей віком до 18 років за кордоном, або їх супроводжувати можуть матері чи одинокі батьки з числа перерахованих категорій, згідно з абзацом 2 пункту 2-14 зазначеної Постанови.

— Так, під час виїзду жінок за межі України з метою відвідування дітей, які перебувають за межами України, окрім паспортного документу слід мати свідоцтво про народження дитини (дітей) і документи (їх нотаріально засвідчені копії), які б підтверджували перебування дітей за межами України, — пояснили у Держприкордонній службі. — Серед них можуть бути: перебування на консульському обліку, перебування на навчанні, перебування на лікуванні тощо.

Для чоловіків додатково до документів, зазначених для жінок, для виїзду до дітей мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно (свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, рішення суду про оголошення матері померлою).

Також, для виїзду за кордон визначеної категорії осіб з метою лікування необхідно подати документи, які дають право на виїзд з України і в’їзд в нашу державу, та листа міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном, повідомляє Державна прикордонна служба України.  

Довідка

Постанова від 27 січня 2023 р. № 69 Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-pravyl-peretynannia-derzhavnoho-kordonu-hromadianamy-s69-270123.

Читайте також

За час війни вивезли за кордон понад 300 чоловіків. Ціна питання – від 300 до 3 тисяч доларів

Українським чоловікам-студентам таки заборонили виїзд за кордон

У Тернополі не можуть порахувати чоловіків, які виїхали за кордон?

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (3)
 • Ала Сітарчук

  Ой да не смішіть вже
 • Papa Rimskiy

  На передову підерів тільки
 • Microsoft MSFT

  цей "журналюга" представник  низькопробної преси, що в гонитві за сенсацією публікує недостовірну й перекручену інформацію, скандальну хроніку, компрометуючі факти (реальні або вигадані) з особистого життя відомих людей, розрахована на малоосвічену аудиторію.

21:30 Тернопільські біатлоністи здобули «срібло» змішаної естафети на чемпіонаті України 21:03 Оновили фасади будинків та зник російський банк: як змінилась вулиця Руська у Тернополі photo_camera 20:00 Пізнають нове та забудуть про ґаджети: цікаві заходи на весняні канікули для школярів Тернополя 19:04 У Тернополі вперше в області замінили серцевий клапан без відкритої операції play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:03 Де відключатимуть електрику 27 березня в Тернополі та селах неподалік 17:01 Власні заклади, фонди, автівки та будинки: чим багаті відомі блогери Тернопільщини 15:30 У селі біля Тернополя випав град play_circle_filled 15:04 Жителів Тернопільської громади просять долучитися до загальноміської толоки play_circle_filled photo_camera 14:05 Зізнався у вбивстві незнайомцю в камері. Що вирішив суд для обвинуваченого чоловіка з Кременеччини play_circle_filled 13:05 Тернопільську школу обрали у Всеукраїнський проєкт змін: дадуть 700 тисяч гривень на розвиток 12:02 Як виглядає весняний Тернопіль у деталях photo_camera 11:01 У Тернополі фельдшерка швидкої врятувала чоловіка, який скаржився на біль і відмовлявся їхати в лікарню 10:05 У квітні збільшать виплати пенсіонерам, які працюють play_circle_filled 09:01 Фалафель із зеленого гороху: рецепт у піст play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 26 березня: День Національної гвардії України play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up