Кому міська рада Тернополя закупила футболки та светри за 150 тисяч: ми дізнались

- У липні на офіційному майданчику закупівель Prozorro з’явились два доволі цікаві дописи. Замовник – Тернопільська міська рада, опублікували оголошення про купівлю брендованих светрів та футболок.
- Загалом одяг обійдеться міському бюджету у 150 тисяч гривень.
- У кого міська рада замовила речі та для чого?
- Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Очікувану вартість светрів у кількості 55 штук встановили на рівні 99 990 гривень, а футболок (100 штук) – 50 000 гривень. Обидві закупівлі провели без використання електронної системи і завершили 17 липня.
Виграла львівська підприємиця
В обох закупівлях – і брендованих светрів, і футболок – єдиною учасницею, яка подала документи і стала переможницею торгів, є ФОП Войтович Світлана Володимирівна. Жінка запропонувала продати Тернопільській міській раді одиниці одягу за початкову встановлену ціну: 55 светрів за 99 990 гривень та 100 футболок за 50 000 гривень. Якщо підрахувати, то, відповідно до цього кошторису, светр коштує 1818 гривень, а футболка – 500 гривень. Джерело фінансування одягу за даними Prozorro – кошти місцевого бюджету Тернопільської міської територіальної громади.
Дата доставки брендованих товарів в обох випадках вказана – до 31 липня 2023 року. Звіти про договори про закупівлі теж вже укладені і підписані електронним підписами обох сторін, однак переглянути їх ми не змогли, бо цей функціонал майданчика Prozorro тимчасово не працює.
За даними YouControl, ФОП Войтович Світлана Володимирівна зареєстрована у місті Львів. Підприємиця зареєстрована з 2016 року. Основний її вид діяльності – роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах. Серед інших видів діяльності є: роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами; постачання готових страв; організація відпочинку та розваг; оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами; роздрібна торгівля фруктами й овочами тощо.
Як пояснює це мер Тернополя
Під час брифінгу про підсумки засідання Ради оборони області, який відбувся 31 липня у пресцентрі Тернопільської ОВА, журналісти поцікавились у міського голови Тернополя Сергія Надала, кому і навіщо міська рада закупила брендований одяг – светри і футболки за 150 тисяч гривень.
– Хочу відразу сказати, що це перекручена інформація. Ніяких брендових светрів чи футболок немає. Ми замовили светри і футболки зі знаками військових частин, які сформовані на базі Тернополя і зараз служать на передовій. Це зробили спеціально за погодженням з командирами військових частин, щоб зробити для бійців пам’ятку про них. Це буде як сувенірна продукція роздаватись тим самим військовим, а також тим, хто буде приїжджати в Тернопіль, – так прокоментував Сергій Надал.
Що каже підприємиця
Наша журналістка спробувала зв’язатись із підприємицею – Світланою Войтович, аби підтвердити чи спростувати слова пана мера. Завдяки одному із майданчиків системи Prozorro ми знайшли контакти. Слухавку підняла якась жінка, сказала, що «наразі пані Світлана не біля телефону» і попросила розповісти, щодо якого питання ми телефонуємо, мовляв, передасть розмову. Коли журналістка представилась і пояснила, що хоче дізнатись, тон співрозмовниці став дещо агресивним.
– Звертайтеся з усіма запитаннями в Тернопільську міську раду. Яке відношення має пані Світлана? Вона просто виконала замовлення, – сказала вона, і не назвала свого імені та прізвища.
Ми поцікавились, що саме за футболки та светри Світлана Войтович має передати міській раді, як вони виглядають, що на них зображено та для яких військовослужбовців призначений одяг. Також запитали, чи можуть інші військові, скажімо, з Тернополя, замовити у підприємиці щось подібне.
– По-перше, щодо футболок і светрів – це конфіденційна інформація. Пані Світлана не зобов’язана вам її розголошувати. По-друге, якщо вас цікавлять конкретні замовлення, то це зовсім інша ситуація. Тобто, якщо вас цікавить про міську раду, то міська рада мала вам би надати всю інформацію, а не пані Світлана. Це порушення угоди, коли є замовник та виконавець, який виконує замовлення. Ви є третя сторона. Я не зобов’язана надавати третій стороні інформацію про замовлення – ні про ціну, ні про кількість, ні про вигляд, – відмовилась говорити деталі жінка.
Читайте також:
Чому міська рада закупила у «Тернопільелектротранс» спальних мішків на понад мільйон
Ми підрахували, у кого та за скільки купують їжу для тернопільських садочків та шкіл
Скільки Тернопіль витрачає на муніципальну інспекцію? Журналістам коментувати відмовляються
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Галина Урбан
Мирослав Рудяк
Ірина Маланчук
Марія Крупа