Як тернопільським ФОП-ам подати квартальну звітність: «20 хвилин» підготували детальну інструкцію

Як тернопільським ФОП-ам подати квартальну звітність: «20 хвилин» підготували детальну інструкцію
  • З 1 жовтня до 9 листопада включно ФОП-и ІІІ групи повинні заповнити податкову декларацію єдиного податку за ІІІ квартал.
  • Цьогоріч таку звітність вперше подають за оновленою формою.
  • Як підприємцям Тернополя подати квартальну звітність? Покрокові поради читайте у нашому матеріалі!
  • Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

З 1 серпня українським підприємцям повернули ставки податків, які діяли до початку повномасштабного вторгнення. Про це йдеться у «Проекті Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Зокрема, ставка податку для ФОП-ів III групи з 2-відсоткової повернулася до 5-відсоткової. Довоєнні ставки відновили автоматично.

Відтак, ФОП-ів III групи, зареєстрованих до 1 серпня 2023 року, перевели на сплату єдиного податку за ставкою 5%, а не 2% від обороту. Натомість новостворені ФОП-и III групи, які з дня державної реєстрації обрали пільгові 2%, також автоматично переходять на 5%.

Як тепер відбувається покрокове звітування для ФОП-ів III групи, зважаючи на нові суттєві зміни, розповіли журналісти фінансового сайту «Кошт». Платники 2% мали відправити останній звіт за липень до 21 серпня та востаннє сплатити податок за липень до 30 серпня. Наступний раз вони повинні звітувати у податкову вже з 1 жовтня – за 9 місяців. Дохід, отриманий за ставкою 2%, не зараховується до загального річного доходу ФОП-а на єдиному податку, тому звіт за 9 місяців буде містити дохід тільки за серпень та вересень (липень не вказуємо, бо подали окремо).

Відео дня

Починаючи з 1 жовтня 2023 року, підприємці мають вперше подати звітність за оновленою формою за ІІІ квартал 2023 року (нагадаємо, що за ІІ квартал звітували ще за старою формою – прим. авт.). Надіслати квартальну звітність треба впродовж 40 календарних днів – до 9 листопада включно.

Тому допомагаємо тернополянам розібратися, як правильно подавати звітність у нових умовах! Важливо: У матеріалі подана інструкція винятково для подання квартальної звітності ФОП-ам III групи.

Пояснюємо, як подати квартальний звіт

  • Заходимо в Електронний кабінет платника податків та обираємо «Введення звітності».

  • Далі обираємо правильний звітний період. Мова йде про декларацію єдиного податку ФОП-ів ІІІ групи за ІІІ квартал, тому звітний період буде дев’ятимісячний. У колонці натискаємо не «ІІІ квартал», а «9 місяців», як показано на скріншоті нижче.

  • Натискаємо «Створити» і обираємо форму F0103308 «Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (для третьої групи – квартал, місяць)».

  • В електронному кабінеті автоматично підтягнуться всі необхідні реквізити, тобто дані про податковий (звітний) період, особиста інформація тощо. Спускаємось до рядка «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Вказуємо кількість найманих працівників, якщо вони є. Обов’язково не забуваємо ставити 0, якщо найманих працівників не було.

  • Далі ідемо до розрахунку. Оскільки квартальна декларація є «наростаючою» і ми не вказуємо суму доходу за окремі періоди (а за 9 місяців 2023 року), то вам потрібно додати фінанси за перше півріччя та за ІІІ квартал. Якщо у вас був дохід у ІІІ кварталі, додайте суму за перші 6 місяців року і те, що отримали за серпень-вересень. Загальний дохід, порахований за 9 місяців, впишіть у рядок №6 «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5%».

  • У рядок №8 «Загальна сума доходу за звітний (податковий) період (сума значень рядків 01+02+03+04+05+06+07), продублюйте інформацію з рядка №6 – загальну суму доходу за 9 місяців.

  • У рядки №11 та №12 – тобто «Сума податку за ставкою 5%» і «Нараховано всього за звітний (податковий) період», вписуємо 5% від загальної суми доходу за 9 місяців (це можна порахувати самостійно за допомогою калькулятора). У рядках №11 та №12 потрібно ввести однакові дані.

  • Якщо у ІІ кварталі ви подавали звітність, вказували суму доходу і сплачували за нього податок, то у рядку №13 «Нараховано за попередній звітний (податковий) період» обов’язково вкажіть ту суму податку, яку ви сплатили раніше (перегляньте у попередній звітності або у «Приват-24 для бізнесу»).
  • У рядок №14.1 «Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного (звітного) податкового періоду» вкажіть суму податку, яку вам ще треба сплатити (тобто від загальної суми податку відніміть вже сплачену суму). І останнє – у рядку №14 «Загальна сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду» вкажіть аналогічні дані, як і в рядку №14.1.

  • Далі перевіряємо, підписуємо та надсилаємо нашу квартальну декларацію

Важливі моменти

Якщо ви забудете поставити у рядок №13 ту суму податку, яку ви вже сплатили у минулому періоді (у ІІ кварталі 2023 року), то електронний кабінет автоматично підтягне до оплати всю суму податку. Тому будьте уважними і не забудьте внести дані у рядок №13, аби повторно не сплачувати кошти.

Як подати звітність, якщо у вас не було доходу за І та ІІ квартали, тобто звітність за перше півріччя була нульовою, а дохід ви отримали лише у ІІІ кварталі? Декларацію у такому випадку треба заповнювати наступним чином. У рядок №6 вказуйте дохід у ІІІ кварталі. У рядок №8 – аналогічну суму. У рядки №11 та №12 пропишіть суму податку лише за ІІІ квартал. Рядок №13 залиште порожнім, адже ви отримали дохід лише у ІІІ кварталі і податок у минулому ІІ кварталі не сплачували. У рядках №14.1 та №14 вкажіть таку ж суму податку до сплати, як і у рядках №11 та №12.

Якщо доходу за І, ІІ та ІІІ кварталі взагалі не було? Тоді квартальний звіт буде фактично порожнім. У рядки №6,№8, №11, №12, №13, №14 та №14.1 поставте нулі.

Уточнення: рядок №9 про чисельність найманих працівників слід заповнити у будь-якому випадку. Якщо цього не зробити, вам в Електронному кабінеті виб’є помилку, звіт буде не прийнятим і вважатиметься не поданим. Тому рядок №9 дуже важливий навіть за відсутності найманих працівників.

Останнє – дочекайтеся квитанції №2 про те, що вашу декларацію прийняли. Попри те що подати її доволі просто, обов’язково перевірте на наявність другої «зеленої» квитанції. Можна надіслати звітність, забути про неї, квитанція не прийде (наприклад, через технічну помилку) – і звітність не буде поданою вчасно.

Прикріплюємо також відео з наочним прикладом, як подати квартальну декларацію.

 

Читайте також:

Светри, сувеніри та картини: які ще подарунки та за скільки купувала міська рада Тернополя у 2023 році

Кримінальна справа щодо доньки мера Сергія Надала: чому мовчить міський голова?

У Тернополі 26 жовтня стартує голосування за проєкти «Громадського бюджету 2024» . Як долучитись

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up