Чому біг це корисно? Шість причин розпочати бігати уже сьогодні

Чому біг це корисно? Шість причин розпочати бігати уже сьогодні

Біг — один із найпопулярніших видів спорту, який практикують для щоденних тренувань люди у всьому світі. Чому бігати корисно?

Регулярна фізична активність запобігає виникненню багатьох захворювань та допомагає їх контролювати.

Фізичні навантаження поліпшують якість життя та добробут.

У процесі бігу організм відчуває гострі метаболічні та фізіологічні зміни, зокрема, збільшення частоти та глибини дихання, серцевого викиду, коливання вмісту гормонів у крові тощо. Те, що біг корисний для підтримування здоров’я та зменшує ризики низки захворювань, не викликає сумнівів.

Якщо ви бажаєте бігати, проте не знаєте, з чого почати, є спосіб полегшити завдання — розпочинайте бігти в комфортному темпі, а потім робіть перерву на ходьбу, аби дати тілу час на відновлення. Повторюйте це впродовж певного часу або відстані. Згодом тривалість бігу буде збільшуватися, а ходьби — зменшуватися.

Декілька фактів чому біг корисний

1. Він знижує ризик смерті.

Дослідження показало, що в людей, які бігають знижується ризик смертності від різних причин на 27%, ризик серцево-судинної смертності на 30% та ризик смертності від раку на 23%.

2. Покращує серцево-судинну, метаболічну форму та профілактує ожиріння.

3. Допомагає підтримати здоров’я скелета.

4. Біг, як аеробна вправа, знижує артеріальний тиск та рівень холестерину. Дорослим рекомендовано займатися 40 хв. 3–4 рази на тиждень.

5. Допомагає відновити психічне здоров’я.

Біг, як інші фізичні активності знімає стрес, покращує настрій, збільшує кількість ендорфінів в організмі. Це гарний спосіб побороти тривожність.

6. Покращує якість сну.

Аеробні вправи (зокрема, біг) збільшують тривалість повільно-хвильового сну.

Якщо ви вагаєтеся, чи варто розпочинати бігати, відкидайте всі сумніви! Біг — це хороший спосіб укріпити свій організм, отримати порцію ендорфінів та покращити настрій. Вчені довели, навіть 5–10 хв бігу на день із низькою інтенсивністю можуть покращити ваше життя.

Важливо зберігати регулярність та помірність тренувань. Не збільшувати навантаження різко і швидко, розігрівати м’язи перед бігом за допомогою розминки.

Якщо ви маєте хронічні захворювання чи інші проблеми зі здоров’ям, але бажаєте розпочати бігати, проконсультуйтеся з лікарем, щоби не нашкодити собі та підібрати фізичну активність відповідно до вашого стану здоров’я.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • David Starr
    А швидка ходьба ще корисніша.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Орієнтир для багатьох тернополян: яким був магазин «Бурячок». Дивіться відео! play_circle_filled 21:00 Це має бути обов'язковою навичкою кожного: добірка курсів домедичної допомоги у Тернополі 20:00 Редакція «20 хвилин» отримала перше місце та премію КонтраFACTS Media Awards 2025 play_circle_filled photo_camera 19:01 Тернопіль прощається із 12-річною Адріаною Унольт, чиє серце зупинилось у лікарні після ворожого удару Від читача 10:30 Переселенка із Запоріжжя відкрила магазин дитячих товарів «Fayni dity» 18:30 У Заліщиках викликали рятувальників, щоб зняти котика з даху 18:00 Петро Лихацький та Петро Сельський боротимуться у другому турі за крісло ректора медуніверситету 17:29 Зеленський звільнив Андрія Єрмака з посади голови Офісу Президента України 17:00 Чого чекати від погоди в грудні на Тернопільщині: синоптики дали прогноз 16:30 Побудували кафе, а хто платитиме за землю? Почали розслідування щодо ділянки біля «Циганки» 15:50 Переселенці зможуть отримати по два мільйони гривень на квартиру 15:10 У Кременці освятили каплицю на честь преподобного Амфілохія Почаївського 14:30 Біля парку Шевченка розширюють стелу з іменами загиблих захисників photo_camera 14:00 Тернополяни можуть стати учасниками бюджетних слухань: як зареєструватись 13:25 Суд зобов’язав Монастириську міськраду укласти охоронний договір на кургани Гончарівки 13:00 Дружина загиблого воїна Володимира Начичка просить підтримати петицію про визнання його Героєм України 12:50 У тернопільській школі №9 завершують термомодернізацію photo_camera 12:11 Будинок на Стуса, у який влучила ворожа ракета, підлягає демонтажу: ОВА 11:38 Встановили особу ще одного загиблого внаслідок удару на Стуса: кількість жертв зросла 11:00 У Тернополі обирають нового ректора медичного університету
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up