Чи загрожує Україні новий штам коронавірусу «Pirola»: відповідь МОЗ

Чи загрожує Україні новий штам коронавірусу «Pirola»: відповідь МОЗ

В Україні наразі не виявлено новий штам коронавірусу – «Pirola».

Новий варіант коронавірусу (BA.2.86) «Pirola» вперше зафіксували в Ізраїлі. Зараз у світі виявили майже 100 тисяч спричинених ним випадків захворювання. Йдеться, зокрема, про випадки у Великій Британії, США, ПАР, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії. В Україні новий штам коронавірусу наразі не виявлено.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Найпоширеніші симптоми: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі, рідше – подразнення очей і висипи.

Відео дня

«Ми не виключаємо, що новий варіант коронавірусної інфекції з'явиться на території України. Враховуючи, що тисячі українців, які вимушено покинули свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам», – зазначив Ігор Кузін.

У кожній області під час епідсезону 2023/24 спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають.

Єдиним дієвим способом забезпечення імунітету проти коронавірусної хвороби залишається вакцинація, особливо для людей, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; вагітних, людей, старших за 60 років.

Вона є безоплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера — це 3 щеплення.

Довідка
COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Спалах захворювання розпочався у грудні 2019 року у м. Ухань, Хубей, КНР, та визнаний ВООЗ пандемією 11 березня 2020 року. У світі ковід забрав життя майже 7 мільйонів людей.
Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу хвороби чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості й корисні звички: використовуйте захисні маски, користуйтеся дезінфектантами, мийте руки і тримайте дистанцію понад 1,5 м

 

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що ковід став сезонним захворюванням, як грип.

А ви вакцинуєтеся від коронавірусу? Проголосуйте в нашому опитуванні.

Опитування

А ви щеплюєтеся від коронавірусу?

 

Читайте також:

Що робити з COVID-сертифікатами після скасування карантину і що з вакцинацією: роз'яснення МОЗ

Ковід став сезонним захворюванням, як грип: що треба знати про інфекцію

Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up