Де в Тернополі можна знайти безплатні курси домедичної допомоги
- Як надати допомогу при масивній кровотечі, уламкових пораненнях чи переломах кінцівок? Надактуальні питання для українців, які щодня потерпають від обстрілів росіян. Тому завжди потрібно бути готовим і знати, як діяти.
- Журналісти «20 хвилин» зібрали добірку курсів та онлайн-тренінгів домедичної допомоги, які наразі доступні для тернополян.
Враховуючи надскладну безпекову ситуацію в Україні, кожен дорослий повинен мати із собою аптечку та володіти базовими навичками надання домедичної допомоги. У випадку обстрілів потрібно зробити усе можливе, щоб поранений дожив до приїзду медиків.
І хоча повномасштабна війна в Україні триває понад два роки, проте практика доводить, що не всі і досі знають про необхідність та правильність накладання турнікетів, джгутів. Зокрема, про це повідомляли і свідки після обстрілу Інституту зв’язку у Полтаві, і очевидці інших ситуацій.
Детальніше читайте тут: Не маємо та не вміємо користуватися турнікетами, що є життєво важливим. Очевидці подій у Полтаві
Центр симуляційного навчання
Центр працює на базі Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського. З початку повномасштабного вторгнення навчання з домедичної допомоги пройшли понад 1500 людей, серед яких не лише цивільні, а й правоохоронці. Зі слів доцентка кафедри екстреної та симуляційної медицини Ольги Прохоренко, мають інструкторів-спеціалістів, які доступно розкажуть, покажуть та допоможуть відпрацювати на практиці отримані знання.
— Програма складається з триденного курсу, але ми можемо підлаштовуватися під людей та їхнє бажання. Перший день курсу – контроль критичної кровотечі, другий день – надання допомоги травмованому, а третій – базові реанімаційні заходи. Наші курси виключно практичні. Спочатку інструктори розказують і показують, а потім залучаємо людей. Обов'язково вчимо як виявити критичну кровотечу, як накладати турнікети, джгути, — наголошує Ольга Прохоренко.
Один інструктор працює з групою до 10 людей, аби кожному приділити увагу, допомогти, навчити. Учасники курсу мають самостійно подбати про зручний одяг та взуття, а ось необхідним обладнанням для відпрацювання отриманих знань забезпечують організатори.
— Курси проводимо як у Центрі симуляційного навчання, так і на виїзді (в школах, інститутах, офісах, організаціях). Колективи можуть самостійно звертатися до нас, називати кількість учасників, локацію. Ми домовляємося на зручний день, час і приїжджаємо. Навчаємо абсолютно безоплатно. Головне – бажання людей вчитися, аби за необхідності врятувати життя, – каже пані Ольга.
Якщо ви бажаєте особисто або колективно долучитися до курсів домедичної допомоги та покращити свої навички, то звертайтеся за номерами: 0989640049 (Ольга), 0979373262 (Аліна).
Навички першої допомоги від Червоного Хреста
Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста пропонує містянам безоплатне навчання з першої медичної допомоги. Проводять його у чотирьох форматах: майстер-клас (до 1,5 години), семінар (до 4 годин), а також тренінги на 6 чи 12 годин.
– У нас є 12 модулів, над якими працюємо. Це про алгоритми надання першої медичної допомоги, відновлення положення, серцево-легеневу реанімацію, зупинку кровотечі, першу допомогу при ранах, травми верхньої, нижньої кінцівок та інше. Якщо це майстер-клас, то обираємо одну тему, за семінар можемо розглянути дві-три, а на тренінгах встигаємо охоплювати все. Наші інструктори приділяють увагу здебільшого практиці, аби люди дійсно вміли накладати ті турнікети, проводити серцево-легеневу реанімацію, — розповідає регіональний координатор з першої допомоги Олексій Шейка.
На майстер-клас одночасно залучають до 35 осіб, на семінар — до 25 осіб, а на тренінг — до 16 осіб. Щоб інструктори змогли приділити увагу кожному, допомогли розібратися з турнікетами та іншим обладнанням.
— Навчання проводимо у власному офісі, а також на виїздах. До нас звертаються адміністрації навчальних закладів, організації, волонтери і просять їм провести або тренінг, або майстер-клас. Ми обов'язково цікавимося, що люди вже можуть, що вони знають, яким темам хочуть приділити більше уваги. На вересень вже маємо запланованих 10 заходів, – додає пан Олексій. – Інколи звертаються по дві, три людини. Тоді ми відкриваємо загальний запис і чекаємо, щоб зібралася група.
Якщо ви бажаєте пройти безоплатний тренінг, майстер-класи чи семінар - телефонуйте за номером: 0673221358 (Олексій). Телефонувати бажано з понеділка по п'ятницю (09.00 до 18.00).
Також на офіційному сайті Червоного Хреста України ви можете переглянути онлайн майстер-класи за посиланням.
Українська школа порятунку
14 та 15 вересня організація запрошує тернополян на курс «Тактична медицина». Разом з інструкторами ви навчитеся: розпізнавати кровотечі, оцінювати та відновлювати прохідність дихальних шляхів, запобігати гіпотермії, надавати допомогу при пневмотораксі, ідентифікувати потерпілого з черепно-мозковою травмою, проводити первинний швидкий огляд пораненого.
У Тернополі курс триватиме з 11.00 до 19.00. Місце проведення наразі не повідомляють. Зареєструватися можна за номером: 0975259595 або за посиланням.
Курси від організації «САВ»
Львівська організація «САВ» проводить навчання з домедичної допомоги, де вчить рятувати та стабілізувати життя постраждалих до приїзду швидкої допомоги. Пропонують базові, офіційні, міжнародні, розширені та корпоративні курси. Найпопулярніший – розширений курс «Домедична допомога у надзвичайних ситуаціях та умовах війни».
— Головна особливість курсу – симуляційні завдання. Учасники зможуть рятувати акторів, які мають різні поранення, травми, штучну кров та інші спеціальні ефекти, – розповідають організатори. – Крім того, навчитеся зупиняти кровотечі. Зокрема, тиском, турнікетами, тампонами, бандажами та іншими засобами. Окремо є курс серцево-легеневої реанімації.
Переважно тренінги та курси проводять у Львові. Тривалість – від чотирьох годин до двох днів. Проте, готові приїхати до Тернополя на корпоративне замовлення (організації, установи). Вартість участі від 800 до 3000 гривень за людину. Проте є і безоплатні. За анонсами слідкуйте на офіційній сторінці.
Курси від Малтійської служби
Мальтійська служба проводить курси з першої допомоги для всіх, хто хоче бути готовим до різних невідкладних ситуацій у житті. Головний акцент роблять на практичних навичках, адже в критичній ситуації людина повинна діяти швидко та правильно.
Ви навчитеся знаходити потерпілих, проводити базовий огляд, зупиняти кровотечу, надавати допомогу при травмах, інсультах, переохолодженні, опіках. Програма курсу відповідає нормам Європейської ради реанімації та законодавству України.
Викладають волонтери-рятувальники, які пройшли навчання з кваліфікованої першої допомоги, мають сертифікати європейського зразка.
Тренінг триває вісім годин для кожної групи з 10 слухачів. Також є варіант корпоративного навчання. Для участі у навчанні потрібно зателефонувати за номером: 0672751202. Більше подробиць на сайті.
Школа «Воїн самооборони Львова»
Курс з надання першої домедичної допомоги дає можливість дізнатися про міжнародні протоколи MARCH та CAB. Під час навчання учасники практикуватимуться зупиняти кровотечу на кінцівках шляхом накладання турнікетів або інших підручних засобів, закривати кровотечі на тілі шляхом накладання бандажів та пов'язок.
Сертифіковані інструктори пояснять, як відновлювати прохідність дихальних шляхів та герметичність грудної клітки при відповідних пораненнях, а також покажуть протокол дій при скелетно-м'язових травмах, переломах кісток, мінно-вибухових травмах та опіках.
Тренінг проводять у групах 10-20 учасників. Вартість за людину 300 гривень. Зареєструватися для участі можна на сайті школи, а дізнатися подробиці про тренінг – за телефоном 0980801590.
Навчайся онлайн
Крім того, ви можете оновити чи покращити свої знання, долучившись до онлайн-лекцій чи курсів. Зокрема, Tesimed – Center for Medical Simulation проводив вебінар про домедичну допомогу під час війни. Розповідали про зони надання допомоги та алгоритм, як це робити правильно. Запис можна переглянути нижче.
Українська військова Ольга Омельчук створила україномовну спрощену послідовність дій, яка допоможе швидко надати домедичну допомогу. Принцип «Ко-Ле-Со» легко запам’ятовується, а кожен склад відповідає за наступний крок: кров, легені, серце. Переглянути можна нижче.
Міжнародна команда TacticMedAid створила онлайн-курс з кількахвилинних відео. Під час перегляду ви знайдете відповіді на такі запитання: закрита чи прониклива травма грудної клітки, зупинка вузлової кровотечі шиї, як накладати бинтову пов’язку, як відновити прохідність дихальних шляхів, як накласти джгут або турнікет, трамбування рани. Переглядайте курс у будь-який зручний час за посиланням.
Читайте також:
«Знайти фахівця із досвідом – це джекпот». Де шукати та що повинні вміти реабілітологи в Україні?
«Одна аптечка – одне врятоване життя»: у Тернополі провели благодійний захід
У Тернополі потрібна донорська кров всіх груп з резусом мінус
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Максим Черкашин
Максим Черкашин