Діти-аутисти не мають змоги навчатися у звичайних садочках та школах

Діти-аутисти не мають змоги навчатися у звичайних садочках та школах
У міській спеціальній загальноосвітній школі, що знаходиться на вулиці Сахарова, нині навчається 120 дітей. Дев’ятеро з них – аутисти: дві –дівчинки, решта – хлопці. Найстаршій дитині – 12 років, а наймолодшій – 9.

Малюкові, якому поставлений діагноз аутизм, буде складно навчатися у звичайній школі, зазначає заступник директора з виховної роботи Людмила Роговська. Адже цим дітям потрібен індивідуальний підхід.

- Наші працівники мають за плечима великий досвід роботи з такими хлопчиками та дівчатками, - наголошує вона. – Шкільний психолог разом із вчителями розробили комплексну програму для дітей-аутистів. Окрім загальної форми навчання, у нашому закладі проводять індивідуальні корекційні заняття. Так, з дітлахами працює не тільки вихователь, а й дефектолог, логопед, психолог та вчитель ЛФК (лікувальна фізкультура – прим. авт.).

За розповіддю пані Роговської, діти-аутисти мають супутні захворювання. Тому тут необхідна комплексна робота. Застосовуючи загальновідомі методики, шкільні спеціалісти можуть похвалитися успішними результатами своєї праці.

Відео дня
> - Приміром, один із наших учнів раніше взагалі не сприймав ніякої інформації, тільки бігав кругами по класу, - каже вона. – А тепер хлопчик може посидіти на уроці та послухати навчальний матеріал.

Заступник з виховної роботи додає, що працювати з аутистами, дуже складно, але це вкрай необхідно.

- Ми застосовуємо поведінкову терапію, - наголошує пані Людмила. – Для кращого засвоєння інформації, на місці, де сидить така дитина, є спеціальні перегородки. Це зроблено для того, аби акцентувати увагу малечі на вчителеві й тому, що він пише на дошці.

Наостанок педагог говорить, що в школі також проводять активну роботу з батьками. Адже працювати з аутистом потрібно постійно, не тільки у школі, а й вдома. Тому мама чи тато повинні навчитися грамотно це робити, що сприятиме кращій соціалізації їхнього чада.  

 

Наталія БУРЛАКУ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up