Нашим експертом у цьому проекті буде завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини Тернопільського державного медичного університету ім.І.Горбачевського, доктор медичних наук, професор Арсен Гудима.
Як показує практика, під час виникнення надзвичайних ситуацій або навіть травм у побуті люди не завжди можуть надати першу допомогу постраждалим, бо не знають як. Згідно зі статистикою, у 2014 році в Україні від гострої затримки кровообігу померло близько 60 тисяч людей. Їм не надали домедичної допомоги.
- В Україні не ведуть загальної статистики, скільки саме травмованих людей рятує надання домедичної допомоги, - розповідає Арсен Гудима. – Проте кількість померлих від гострої затримки кровообігу у 2014 році була досить висока - близько 60 тисяч людей.
Лише у 2% випадків при клінічній смерті потерпілим до приїзду “швидкої” надали необхідну допомогу, що врятувало їм життя, каже він.
- Це свідчить про те, що пересічні громадяни не вміють надавати домедичну допомогу. Зокрема, робити серцево-легеневу реанімацію, - додає Арсен Гудима. – Водночас світові аналітики стверджують, що якщо кожен третій громадянин у державі матиме підготовку з домедичної допомоги, то рівень людської смертності різко впаде. Тому пройти навчання з домедичної допомоги варто всім тернополянам.
Як правильно перевертати людину при струсі мозку | |
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер