Що таке клінічна смерть і як при цьому врятувати людину


Що таке клінічна смерть і як при цьому врятувати людину

Доросла людина лежить на вулиці без пульсу і дихання. Як повернути її до життя, тобто як правильно провести їй серцево-легеневу реанімацію? Відповіді на це та інші запитання дивіться у третьому відео нашого нового проекту "Врятуй мене!".

“Проект “Врятуй мене” газета “20 хвилин” розпочала спільно з тернопільським медуніверситетом. Відтепер на сайті 20minut.ua двічі на тиждень будемо публікувати відео надання першої домедичної допомоги.
Друге відео про те, як правильно перевертати людину при струсі мозку дивіться тут

Експерт нашого проекту - доктор медичних наук, професор Арсен Гудима - у цьому відео розповідає та показує, як правильно самотужки та з кимось робити масаж серця і штучне дихання дорослій людині у стані клінічної смерті.

Як пояснює наш експерт, клінічна смерть — це стан організму, в якому  перебуває перші 8—10 хвилин після зупинки дихання і кровообіг. Під час переохолодження такий стан може тривати довше.

Відео дня

- Основні ознаки клінічної смерті: відсутність пульсу на магістральних судинах, відсутність дихання та розширення зіниці. Крім того, може бути зміна кольору шкірних покривів, -  розповідає пан Гудима. - Після зупинки дихання серце може працювати 1 хвилину. Людина бачить галюцинації, що зумовлені кисневим голодуванням головного мозку — гіпоксія. В перші 4—6 хвилин після зупинки дихання і кровообігу вернути свідомість потерпілого легше. Протягом 6-10 хвилин відмирають клітини кори головного мозку: людину в цей період можна повернути, але свідомість не відновлюється. За цих обставин пропонується розпочати заходи реанімації, якщо відсутні трупні ознаки - ранні і явні.

У наступному відео проекту "Врятуй мене"! в п'ятницю, 24 квітня, наш експерт Арсен Гудима покаже, як правильно надавати серцево-легеневу допомогу немовлятам і дітям до 8 років. Стежте за нашими публікаціями.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія 19:00 Жительці Тернопільщини виповнилося 100 років Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 18:00 Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати 17:30 Четвертокласники Тернопільщини навчатимуться з наборами LEGO photo_camera 16:30 Поліція розслідує шахрайство з коштами ветеранів, пов'язане з чиновником зі Зборова 16:03 З полону повернулися двоє мешканців Тернопільщини. Ми дізналися їхні імена 15:27 На Микулинецькій ДТП. Рух транспорту ускладнений 15:15 В останню путь проведуть військовослужбовицю з Тернопільщини Галину Лащик 15:05 62 випускники на Тернопільщині отримали по 200 балів на НМТ: із яких шкіл 14:02 На обеліску радянського солдата на Тернопільщині загніздилися лелеки. Чому пам’ятник не зносять? 13:46 Україна повернула з полону ще одну групу Захисників: продовження обмінів згідно зі «Стамбульськими домовленостями» 13:15 Набої та наркотики виявили правоохоронці Гусятина у місцевого жителя 12:35 Усі підприємства України отримали нові зобов'язання: що зміниться з 5 липня 12:00 Облаштовують безбар'єрний маршрут з мікрорайону «Дружба» до центру Тернополя play_circle_filled 11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled 10:15 Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу (пресслужба Тернопільської міської ради)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up