Із 1 липня сигарети для нагрівання (ТВЕНи) визнані тютюновими виробами: що це означає

Із 1 липня сигарети для нагрівання (ТВЕНи) визнані тютюновими виробами: що це означає

Якщо ви виявили будь-яку рекламу сигарет для нагрівання, інформуйте про порушення Держпродспоживслужбу через електронну скаргу.

З 1 липня 2022 року сигарети для нагрівання (ТВЕНи) визнаються тютюновими виробами. Це передбачає в тому числі заборону продажу таких тютюнових виробів, як і систем для їх використання особам до 18 років та заборону будь-якої реклами, стимулювання продажу чи спонсорство.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я України.

ТВЕНи розшифровуються як тютюнові вироби для електричного нагрівання. Минуло лише кілька років, а вони заполонили ринок та мають великий попит серед населення. За один рік, їх споживання серед жінок збільшилось з 3,4 до 10,5%, серед чоловіків з 1,5 до 6,1%, повідомляє Центр громадського здоров'я України.

Відео дня

У Центрі нагадують, що через втручання тютюнової індустрії сигарети для нагрівання (ТВЕНи)  вивели з законодавчого регулювання з формальних причин: в Україні вони були визначені як «тютюно-місткі продукти», тобто це абсолютно новий тип продуктів, що відсутній у чинному законодавстві. Унаслідок цього вищезгаданий тютюновий продукт — такий же небезпечний для здоров’я — був представлений на ринку без будь-яких обмежень. Тютюнові компанії скористалися цим для агресивної реклами, яку спрямували на дітей та молодь для залучення до початку куріння. Детальніше про ТВЕНи в інформаційній довідці ВООЗ: https://cutt.ly/MKrtuzf.

Це вже друга спроба тютюнових компаній поширити сигарети для нагрівання після невдачі у 90-х роках. Детальніше: https://youtu.be/1mxarDlhMMw

— Якщо ви виявили будь-яку рекламу сигарет для нагрівання, інформуйте про порушення Держпродспоживслужбу через електронну скаргу https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/, — йдеться у повідомленні.

В Центрі громадського здоров'я наголошують, що безпечного куріння не існує!

Нагадаємо, «20 хвилин» писала, чи можуть школярі вільно купити електронну сигарету в Тернополі і чи справді така альтернатива безпечніша для організму від звичайних сигарет. 

До слова, українцям заборонять палити електронні сигарети та засоби нагрівання тютюну в громадських місцях. Такі обмеження набудуть чинності вже з 11 липня.

Немає опису світлини.

Читайте також

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Viktoria BobivSyrotiuk

    Травлять тих людей чим тільки можна

keyboard_arrow_up