Коли в школах реєструють спалах кору, нещеплені діти не мають ходити до школи: епідеміолог

Коли в школах реєструють спалах кору, нещеплені діти не мають ходити до школи: епідеміолог

Кір наступає, зазначають медики. У все більшій кількості тернопільських шкіл реєструють нові випадки кору. Проте спалах наразі діє лише в школі №24 та ВПТУ дизайну

- До нас вже телефонувала мама учня з 26-ї школи, і обурювалася, чому не закривають школу, розповіла заввідділенням організації епідеміологічних досліджень міського відділу ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України", - але щодо кору, то школи ми не закриваємо. Кір керується засобами імунопрофілактики. Діти мають бути щепленими.

В 26-й школі ще навіть не оголошено спалаху кору. Наразі є один випадок хвороби. Його зареєстрували 12 листопада.

- Уже коли стає три випадки, тоді оголошуємо спалах, - розповідає фахівець. – Тоді групи чи класи мають бути ізольованими від решти дітей. Діти не мають  бігати серед інших на перервах. За ініціативи школи, коли є спалах, можуть звільняти певний клас від навчання. Але такого немає як при грипі, коли кількість хворих перевищує поріг, то ми закриваємо спочатку класи, тоді школи і оголошуємо карантин.

Ситуація щодо кору в інших школах виглядає наступним чином: поодинокі випадки зареєстровані в школах №№3, 5, 13, 16, 20, 22, 23, 28. В школі №24 є 7 випадків, в ПТУ дизайну – 13, зазначила епідеміолог.

- Кір керується засобами імунопрофілактики, - наголошує Богдана Козяр. – В спалаху нещеплені від кору діти не мають ходити до школи. Клас має бути ізольованим.  Для відвідування спортзалу чи їдальні мають бути розмежовані потоки дітей. Цим керують в школах. Дітей має оглядати лікар та медсестра. Дітей, у яких є температура, мають спостерігати педіатри і розцінювати ситуацію, як потенційну щодо кору. Таких дітей педіатри мають відвідувати вдома.  Проблемою є те, що діти з температурою йдуть у школу, і поки їх заберуть батьки чи поки це питання медсестра школи вирішить з батьками конкретної дитини, вони можуть бути джерелом зараження для інших дітей, бо дитина з температурою розцінюється як потенційно небезпечна в плані кору.

Якщо в дитини температура, вона має бути вдома, наголосила епідеміолог

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:53 На Тернопільщині судитимуть чоловіка, у якого знайшли арсенал зброї та вибухівки 11:20 Переплив Тису в зворотному напрямку: історія військового, який повернувся з СЗЧ у «Хартію» 10:50 Надбавки до пенсії за дітей: хто може отримати та скільки платять 10:12 На Тернопільщину ввезли трактори з Китаю з порушенням митних правил на 143 млн грн Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 09:37 Вночі ворог знову бив балістикою по Києву: рятувальники ліквідовують пожежі photo_camera 09:00 Війна забрала життя Героїв Сергія Чумашова, Руслана Бака та Олександра Мулика 08:00 У Копичинцях розшукують 76-річного чоловіка, який пішов з дому і не повернувся 21:00 «Мені зробили прививку від патріотизму»: що тернопільська блогерка Таня Пренткович пише з Португалії play_circle_filled photo_camera 20:00 У парку «Сопільче» не працюють атракціони через кадровий голод play_circle_filled photo_camera 19:03 Внаслідок негоди на Кременеччині підтопило 24 будинки. Чи отримають люди компенсацію? 18:00 Польща передала сучасне медичне обладнання Тернопільській обласній лікарні 17:30 Штормове попередження оголосили на Тернопільщині: спеки не буде, сунуть сильні вітри 17:00 Тернопіль у пошуках нового головного архітектора: триває конкурс. Екскерівник отримав підозру 16:25 «На щиті» через Тернопіль до рідного дому повернувся захисник Іван Локотош photo_camera 15:46 Подружжя тернополян підозрюють у контрабанді наркотиків з Італії 15:02 Загибель дев'ятикласниці на санній трасі в Кременці: судитимуть директора спортивної школи 14:47 На Замотастирській зупинили нетверезого водія електросамоката 14:25 У Яблунові перекинувся Range Rover: постраждали троє людей 13:50 Тернополянка Іванна Дяченко виборола бронзу Чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up