Квартиру тернополянина заполонили фараонові мурахи

Квартиру тернополянина заполонили фараонові мурахи

У паразитологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» дослідили комах, які приніс житель Тернополя. Чоловік каже, що комахи практично заполонили всю квартиру.

Комах визначено як мураха фараонова(Monomoriumpharaonis), повідомляє завідувач
паразитологічної лабораторії установи Олена Авсюкевич. 
- У побуті ці комахи більш відомі як руда домашня мураха, - зазначає фахівець. - Домашні мурахи - маленькі коричнево-руді комахи, довжиною близько 2 мм.Ці, на перший погляд, безневинні комахи доставляють чимало проблем. Вони поселяються в хлібі, солодощах, олії, боляче кусають. Від укусу мурашки може з'явитися подразнення на шкірі. Маленькі, ледь помітні комахи, можуть влаштувати гніздо в одязі, і тим самим доставити Вам ще більше неприємностей. Деякі люди до них дуже чутливі, і небажані сусіди стають справжнім покаранням.

Щоб мурашки не заводилися:
• Не залишайте на столі на ніч посуд із залишками їжі.
• Стежте, щоб підлога була чистою і на ній не валялися навіть маленькі крихти хліба, цукор і т. ін.
• Мурахи дуже сильно вловлюють запах, тому треба стежити за загальною чистотою в будинку, не допускаючи переповнення сміттєвого відра, посуду в мийці тощо.
• Періодично мити підлогу з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Таким же чином протирати полиці. Домашні мурахи дуже не люблять цей запах, як і запах господарського мила, кориці і цитрусових.
• Дуже добре допомагає боротися з комахами гас і соняшникова олія, запаху яких вони не переносять.
Якщо ж мурашки заполонили Вашу оселю,зверніться до установ, які проводять професійну дезінсекцію.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Василь Андрухів
    Нехай налиє оцет.
  • Ігор Вівчарик
    В статті, написано що допомагає гас)))
  • Марія Гарасимишин
    Потрібно тримати чистоту в квартирі ане залишати все як є.
    Олеся Лт reply Марія Гарасимишин
    Щиро бажаю, щоб вони у вас завелися. Тоді побачите, як тримати чистоту. Коли їх ніяка отрута не бере і знову, і знову приповзають нові
    Торі reply Олеся Лт
    Якраз сьогодні вдалось знайти їхнє кубло! Це був справжній жах! Таке враження, що там був цілий мільйон тих паразитів :-( Такі гнізда вони утворюють в місцях, куди ми рідко заглядаємо! Думаю, ви вже і самі це знаєте!
    Торі reply Олеся Лт
    Я вас розумію як ніхто інший! І ніякий нашатирний тут не допоможе! В цьому випадку купіть крейду "Машенька" - це ще єдиний спосіб якось позбавитись від них! Вона дешева, зате дуже помічна! Обробіть місця їх скупчення і пересування(«доріжки»)Ну і звісно було б найкраще, якби ви знайшли їхнє гніздо і відразу знищили його! Успіху вам у боротьбі з цією бідою!
  • Ольга Фаринюк
    Цілим підїздом звертались у дезінфекцію, реакції ноль
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:50 Графік відключення світла в Тернополі та області на 16 березня 20:00 Новини Тернополя з 9 до 15 березня: дивіться відео! play_circle_filled 19:00 Тернополянин Тарас Радь став мультимедалістом Паралімпіади-2026 18:05 Колонка спецпідрозділу «Сафарі», гільзи й картини: у Тернополі провели аукціон «Надійний тил» photo_camera Від читача 14:49 Мобільний застосунок 112 Ukraine отримав важливі оновлення 17:00 Прогноз на 16-18 березня: на Тернопільщині синоптики обіцяють тепло з нічними приморозками 16:00 «Оскар-2026»: головні номінанти та де дивитися 15:02 Бив батька кулаками, а потім копав ногами. А в суді тато пробачив і просив не карати суворо 14:00 «Нива» з Гусятинщини стала ветеранським чемпіоном Тернопільщини 40+ 13:00 Частково перекриють рух транспорту на Текстильній 12:00 У Гусятині ліквідували пожежу в багатоповерхівці 11:03 Визначення потреби в постійному сторонньому догляді: що важливо знати 10:05 Смачні салати з тунцем: рецепти, які варто спробувати 09:00 На Харківщині загинув прикордонник, працівник тернопільського технічного університету Володимир Чоп
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up