– Є сучасний комп'ютерний томограф, УЗД апарати, сучасний мамограф із автоматичною проявочною машиною, нові апарати для ендоскопії, торакоскопії, проводимо цитологічну та гістологічну діагностики. Потрібен новий рентгенапарат. Думаю, що до кінця року нас забезпечать новим, - зазначив головний лікар.
Нещодавно в онкодиспансері відкрили хіміотерапевтичне відділення. Донедавна Тернопіль залишався єдиним містом в Україні, де такого не було.
Хіміотерапевтичне лікування і променева терапія – це унікальні послуги закладу. Апарат променевої терапії в онкодиспансері – єдиний в області. Це апарат з плануючою системою, тобто працює в парі з комп’ютерним томографом. Спочатку виконують комп’ютерну томографію, потім за точними мітками проводять лікування на апараті променевої терапії. На комп’ютері роблять 3D модель місця локалізації пухлинного процесу. Променева терапія йде з кількох полів. Так вдається уникнути навантаження на сусідні тканини.
За останніх два роки медики відзначають найбільшу кількість запущених випадків раку.
Медик наголошують, що ракові хворі повинні лікуватися у спеціалізованих закладах.
- Онкопацієнти повинні лікуватися в онкологічних закладах. На це є вся база наказів МОЗ, - наголошує Леонід Шкробот. – Бо хірургічне лікування онкопацієнта в першу чергу передбачає захист від метастазування. Радикальність і доцільність – це два наші принципи в оперативному лікуванні. Можна зробити величезну за об’ємом операцію, але вона буде недоцільна при наявності найменшого віддаленого метастазу. Тому видалення лімфовузлів навколо ураженого органу входить в загальний об’єм хірургічного втручання онкохірурга. Інакше операція немає змісту.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер