Медогляди для тернопільських школярів спрощені. Що потрібно знати батькам?

Медогляди для тернопільських школярів спрощені. Що потрібно знати батькам?

Медогляди для майбутніх першокласників і далі відбуватимуться за спрощеною процедурою. Батькам такі зміни до вподоби, адже це значно економить час.

Майбутні першокласники, як і інші учні навчальних закладів, мають проходити обов'язковий медичний огляд. Його здійснюють з метою виявлення у них захворювань, їх спостереження, подальшого лікування та реабілітації і для запобігання масовим інфекціям у дитячому колективі.

Раніше сімейний лікар, відповідно до наказу МОЗ України, від 16.08.2010 року № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами), видавав направлення на огляд вузькими спеціалістами, куди входять в обов'язковому порядку: окуліст, хірург, ортопед, стоматолог, невролог. Після чого учень отримував довідку форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду». Також школярі повинні мати довідку форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень". Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Як це було на практиці

Лікар-педіатр третього педіатричного відділення Ірина Мендик розповідає, як раніше працювали з дітьми та їх батьками.

– Попередньо довідки 086 дітям видавали після медогляду вузьких спеціалістів – офтальмолога, ортопеда, стоматолога та хірурга. Робили це дільничні педіатри, вони ж мали зафіксувати антропометричні дані дитини (вік, зріст, вага тощо). Також ми перевіряли витривалість серцево-судинної системи дітей при фізичних навантаженнях з допомогою "проби Руф'є". Вона визначається не тільки у спортивних, але й у звичайних школах. Цей метод дозволяє контролювати функціонально-резервні можливості серцево-судинної системи дитини. Результати “проби Руф'є” заносяться в амбулаторну картку, a також видається довідка, що дозволяє відвідувати навчальний заклад з визначенням групи для занять на уроках фізичної культури, – каже вона.

Нагадаємо, що в липні 2009 року був виданий спільний наказ № 518/674 Міністерства охорони здоров'я України, а також Міністерства освіти і науки України щодо медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей у загальноосвітніх навчальних закладах. На підставі наказу кожному школяреві належить отримати довідку із зазначенням фізкультурної групи, яку дозволено відвідувати, враховуючи його стан здоров'я.

Пандемія внесла корективи

Раніше у період з січня по 15 жовтня майбутні першачки мали можливість пройти профогляд та надати всі довідки у заклад, де планують здобувати освіту. У 2020-му ситуація ускладнилася через епідемію коронавірусу. Не змогли також вчасно пройти огляд у спеціалістів учні 5-х класів, віком 14-15 років, дівчата – у 16 років, хлопці – у 17 років. 

Саме тому процедуру медогляду перед школою спростили.

– Дільничні педіатри мають право самостійно проводити медогляд без направлення до вузьких спеціалістів. Якщо є потреба, лікар може скерувати школяра до профільних фахівців - окуліста, кардіолога, стоматолога тощо. Такий метод цілком прийнятний. Адже ми можемо уникнути скупчення людей у поліклініках. Батьки були дуже задоволені прийнятим рішеннями, - наголошує Ірина Мендик.

За результатами огляду дільничними педіатрами, дитина отримувала довідку форми № 086-1/о. Відповідно до наказу № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» (зі змінами), визначені категорії тих осіб, які мають пройти спеціалістів за певними критеріями – ортопеда, офтальмолога, ендокринолога, дитячого гінеколога, психолога – за показаннями.

Що з щепленнями

Цьогоріч процес отримання довідок відбувається максимально оперативно. Наприклад, усі майбутні першокласники, з якими укладені декларації у пані Мендик, уже отримали необхідні документи в школу.

А як щодо щеплень? Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень" також є обов’язковою. Наприкінці березня Верховний суд України вирішив, що відсторонення від занять у школі нещепленої за віком дитини законне та забезпечує безпеку для всіх учнів.

"Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов'язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини", – йдеться у заяві Верховного суду.

Більша частина дітей отримують щеплення відповідно до графіка, наголошує педіатр Ірина Мельник. Якщо є тимчасові протипоказання за станом здоров’я, дитину скеровують у поліклініку на Федьковича. Там лікарська комісія виносить висновок про відтермінування.

– У випадку категоричної відмови ми проводимо соціальну бесіду з батьками. Комісія також засідає у центральній поліклініці, на основі чого приймаємо рішення, – говорить медик.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Андрій Маначинський

    Маска де?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Чортків’янка пожертвувала власну автівку для військових ЗСУ (ФОТО) 20:03 На ремонт бюветів та колонок-качалок виділили мільйон: ми перевірили їх стан photo_camera 19:03 Світло подорожчало від 1 червня, а що з іншими тарифами на комуналку в Тернополі? 18:00 Унікальні ікони можна побачити в одному з музеїв міста: тернополян запрошують на виставку Від читача 16:09 На Тернопільщині є 80 вакансій у сфері громадського харчування 17:32 Пів дня 6 червня не буде світла на кількох вулицях Тернополя: адреси 17:00 На комунальному підприємстві у Тернополі працює чемпіон з гирьового спорту (ФОТО) 16:34 Був самовідданим і жертовним: на передовій загинув солдат з Тернополя Степан Цюра 16:05 Поліцейські області закликають не сідати за кермо п’яними: за 3 дні трапилось чотири аварії 15:32 Конкурс «Міні Міс Україна 2023» провели у Подолянах: яка красуня отримала перемогу? (ФОТО) 15:02 Стартував додатковий період реєстрації школярів для участі в НМТ: скільки триватиме і що робити? 14:35 Аферисти по телефону «видурили» у жителів області майже 100 тисяч гривень: за якою схемою діяли? 14:01 Як відмовитися від субсидії, якщо ви за кордоном – тернополянам пояснили у Департаменті соцзахисту 13:25 Під колесами потяга у Львові загинув студент із Тернополя, який був у розшуку 13:03 Можливо, це був паломник: встановлюють особу чоловіка, тіло якого знайшли на Кременеччині 12:31 Національний банк контролюватиме безготівкові платежі юридичних осіб: пояснюємо, що це означає 12:00 Вогнеборці Тернопільщини за вихідні ліквідували 7 пожеж сухостою і врятували 8 будівель 11:33 Вареники для ЗСУ, заняття з йоги та аквапарк: розклад занять на 5-10 червня для людей поважного віку 11:03 Освідчення на сцені та збір коштів на благодійність: як минув концерт Монатіка в Тернополі photo_camera 10:30 Змінив суддівську мантію на армійський однострій: історія військового з Монастирищини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up