Онкодиспансер таки припинив лікування методом опромінення.
Тим, хто вже розпочав курс, її продовжують. Проте новим онкохворим, які потребують такої терапії, процедури не проводять.
Ціна питання – 9, 5 млн грн., за які обслуговуюча фірма проведе необхідну перезарядку. Вони вже замовили джерело для Тернопільського онкодиспансеру. Але доки грошей немає – ніхто роботи не починає.
Якщо гроші надійдуть на рахунки закладу, технічні роботи займуть 7-10 днів. Після цього хворим знову надаватимуть допомогу. Переривати комплекс не можна, адже наслідки будуть поганими. У заручниках – десятки пацієнтів.
Нагадаємо, Про зупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100», у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення, повідомляє адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер». Лист такого змісту надійшов 20 серпня від закладу на адресу обласної ради.
- Наголошуємо, що адміністрацією онкологічного диспансеру виготовлені всі необхідні дозвільні документи та подана заявка на заміну джерела в Державну ядерну інспекцію, замовлене джерело, готове до встановлення, - йдеться далі у повідомленні.
Ціна питання, а точніше людських життів та здоров’я – 9,5 мільйона гривень.
Майже половину цієї суми, а саме 4 мільйони гривень депутати обласної ради вирішили виділили під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня. Саме 4 мільйони гривень, а не 500 тисяч, як пропонував фінансовий департамент ОДА, що очевидно є мізером від необхідного.
І цей перший транш уже би надійшов на рахунки онкодиспансера, якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії облради щодо прийнятих змін до бюджету, наголошують в облраді. Тоді обласні чиновники охорони здоров’я запевняли: кошти, виділені облрадою, на рахунки ще не надійшли.
Через ситуацію з COVID наплив пацієнтів в онокдиспансері зменшився. Хоча заклад продовжує працювати та надавати допомогу онкопацієнтам. А також тим, у кого передракові захворювання.
- Пацієнти сиділи вдома через карантин, а потім приходили до нас – тепер ми «пожинаємо» вкрай багато запущених випадків, - каже Володимир Недошитко. – Тому пристрій має працювати – він вкрай потрібен! Зроблять заміну джерела – відновимо все лікування. Бо якщо пацієнт пройшов 5-6 сеансів опромінення і робити перерву – нічого доброго не буде. От як діяти?
Організація, яка займається обслуговуванням апарата, замовила джерело для онкодиспансеру. Перемовини йдуть тривалий час, і навіть отримані гарантії, що вони замінять і все потрібне для цього є. Але – грошей немає, відповідно, ніхто жодні роботи не проводить.
«20 хвилин» звернулась до управління охорони здоров’я облдержадміністрації за коментарем. Зокрема, цікавились, коли таки надійдуть гроші для перезарядки апарату, чому досі, попри обіцянки все владнати, справа не зрушилась з мертвої точки і який вони бачать вихід з критичної ситуації, яка склалась. Також поцікавились, що робити пацієнтам, яким вкрай необхідні процедури опромінення. На кону – їхні життя. Щойно нам нададуть коментар – опублікуємо його.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 6 від 5 лютого 2025
Читати номер