Зловживати перебуванням у такій сауні не можна максимальний час, який там можна провести – 3 хвилини.
Кріосауна – це установка з азотно-повітряною сумішшю температура, якої досягає мінус 140-170 градусів Цельсія, – розповідає директор комплексу Олег Бачинський. – Курс процедур кріотерапії, тобто 7-10 сеансів, можна порівняти з чотирирічним регулярним загартовуванням.
Кріосауна, як переконалась кореспондент “20 хвилин”, схожа на великий овальний холодильник. Його середина – м'яка на дотик. Після того, як туди заходить пацієнт, дверцята закривають і програмують установку на певну температуру і час.
— Використовують кріосауну як для лікування, так і для профілактики захворювань, – зауважує пан Бачинський. – Добре користуватися нею в комплекті з заняттями на тренажерах. Взагалі одне відвідування кріосауни за своєю інтенсивністю дії на організм прирівнюється до одного перебування у тренажерному залі.
Лікувальна ефективність визначається не лише мінімальним рівнем температури повітря в зоні кріодії, але й темпом пониження температури. При кріотерапії температура шкіри людини миттєво знижується до 0 градусів, каже Олег Бачинський. Потім, за рахунок інтенсифікації периферійного кровообігу, підвищується до 35°с. До речі, нормальна температура шкіри 32,5°с. Компенсаторне підвищення температури тіла зберігається протягом 1,5 години.
При кріотерапії задіюються практично всі компенсаторні механізми, які беруть участь в самовилікуванні організму. Відтак покращуються обмінно-ендокрінні показники, психічний стан тощо. Вже при температурі мінус 110 градусів виробляються ендорфіни, тобто гормони радості. Відтак холод використовують для лікування депресій і синдрому хронічної втоми.
Також після холодних процедур покращуються показники імунної системи.
Детальніше почитати про кріосауну можна у газеті "20 хвилин" за п'ятницю, 16 травня.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер