- Люди стараються економити, собі беруть менше ліків, але для дітей беруть усе, що треба, - розповідає провізор однієї з аптек на «Алясці» пані Оксана. – Купляють на відпочнок сорбенти, знеболюючі, хто має хронічні захворювання, наприклад, хворе горло, бронхіт, беруть для себе свої засоби. Для дітей традиційно беруть більше – це сорбенти, щось від температури, від горла, кашлю, також сонцезахисну серію, засоби від опіків, пластирі, перекис – це найнеобхідніше. А от власне антибіотиків з собою цього року в дорогу беруть рідко.
Найчастіше для дітей з сорбентів купують вугілля, сорбекс, смекту, якщо бояться і перестраховуються чи вже мали подібні випадки отруєння на морі, то беруть антибактеральний препарат ніфуроксазид чи лоперамід від діареї, але це не дуже поширене, і до речі, протиалергічних засобів теж зараз не дуже купують на відпочинок.
Педіатри наголошують, що батькам краще проконсультуватися у лікаря дитини, що саме слід покласти в аптечку на відпочинок.
- Багато батьків, до речі, питають в дільничого педіатра, що взяти з ліків в дорогу, або беруть такі переліки в інтернеті. Але там може бути щось зайве, а набирати багато теж непотрібно, - каже педіатр Вікторія Яремко. – З ліків у вас точно має бути жарознижуючий засіб, щось на випадок травми, опіків, отруєння і алергії.
Термометр треба мати свій, де ж будете шукати, чим поміряти температуру. Модифікації їх є різні – є й такі, що у вигляді наліпок на лобик, а є й звичайні електронні термометрии. Це як батькам зручніше користуватися, і як дитина звикла.
Часто в таких переліках ліків з інтернету, вказані ферментні препарати або засоби проти печії. Це все індивідуально і на загал такі засоби лікарі не рекомендують, кажуть педіатри. Такі препарати більше потрібні для дорослих.
- Батькам обов’язково треба взяти на відпочинок жарознижуючі препарати, сорбенти – наприклад, смекту. Інколи потрібен регідрон, ніфуроксазид, бо на морі діти часто мають проноси, блювоту. Переважно причинами таких ситуацій стають кишкові інфекції, - пояснює педіатр. - Інфекція передається через брудні руки, навіть через воду, пісок, йшла дитина торкнулася руками, тоді руки до рота чи взяла руками їжу і так підхоплює інфекцію.
Діти часто б’ють коліна-лікті, то треба мати під рукою засоби на зразок «Псилобальзам»у чи мазі «Рятівник», вони мають і протизапальну і допомагає при саднах, забоях, продовжує лікар. Такі засоби є у вигляді мазі, а є й присипка – це і для побитого коліна підійде, і для інших ранок. Не забувайте лейкопластирі, бинт, зеленку чи йод. Ранки можна і антисептиком обробляти. Зеленка чи йод зараз не дуже практичні засоби, багато хто відмовляється від них, бо важливо, щоб не розлилося в дорозі, не побилося. Тому можна і модні засоби брати, і старі, хто як звик.
Протиалергічні засоби теж потрібні, каже лікар, на півдні багато різних тропічних рослин, незвична їжа, можливі і укуси невідомих комах, і на продукти може бути алергія.
Довідка:
Аптечка на відпочинок
- термометр, жарознижуючий засіб
- сонцезахисний засіб і засіб від опіків
- засоби від болю в горлі, краплі для носа
- антисептики і перев’язувальний матеріал на випадок побитих колін чи ліктів
- засоби на випадок проносу, блювоти
- протиалергічний препарат
* За інформацією педіатрів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер