Скільки часу діють е-рецепти: пояснення МОЗ

Іноді трапляється, що ліків, призначених за електронним рецептом, немає в аптеці. У такій ситуації пацієнту зазвичай пропонують замовити препарат, однак постає питання: чи не втратить рецепт свою чинність, поки ліки надійдуть?
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства охорони здоров’я.
Електронний рецепт — це цифровий документ, який лікар створює для пацієнта через спеціальну систему, щоб призначити рецептурні ліки. Пацієнт отримує рецепт у вигляді смс або коду, який потім пред'являє в аптеці для отримання необхідних ліків. Така система контролює видачу медикаментів, спрощує процес обліку та дозволяє уникати помилок, пов’язаних із почерком чи втратою паперових рецептів.
Електронний рецепт діє протягом наступних періодів:
- 10 днів для наркотичних препаратів;
- 30 днів для ліків, що входять у програму компенсації вартості («Доступні ліки»);
- 90 днів для рецептурних ліків, які оплачує сам пацієнт.
Відлік терміну починається з дня оформлення рецепта, коли лікар ставить електронний підпис. Цього часу цілком достатньо, щоб придбати необхідні препарати в найближчій аптеці.
Нагадаємо, раніше ми писали про основні рекомендації щодо профілактики застуди та гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Зберігайте та надсилайте рідним.
Читайте також:
Чи варто гуляти з дітьми, коли дощ і чи нежить є приводом, аби не йти до садочку та школи
Як не захворіти в холодну пору року: корисні поради від лікаря
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Виталий КравченкоЯкщо, рэцэпт выпысуе ликар, и ци ликы входять в дэржавный рэестр як бэз коштовна допомога, воны повынни буты в аптэци, за цэ дэржава платыть, так повынно буты, якщо нэ мае, тут трэба звэртатысь до покуратуры, нэхай вона провэдэ розшук, куды провизоры дилы ликы, алэ цэ будэ зробыты нэ лэгко, колы в краини такэ хабарство.