Ці та інші типові питання про роботу електронної реєстратури, зібрані з відгуків батьків у мережі facebook, ми адресували директору Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Андрію Артимовичу.
- Як батькам зареєструвати через електронну реєстратуру двох і більше дітей?
- Достатньо зареєструвати на сайті лікарні tmdkl.te.ua один кабінет на когось із дорослих. А вже при записі на прийом до педіатра вписувати прізвище, імя та по-батькові та дату народження тієї дитини, з якою ви плануєте відвідати лікаря.
- Чому в системі електронного запису немає можливості записати на прийом двох дітей підряд?
- Весь прийом умовно поділяється на три частини: запис по телефону чи в реєстратурі; запис на повторний прийом лікарем та запис через інтернет-сторінку закладу самим пацієнтом.
Тому для запису через сайт доступний кожний третій прийом. З 1 жовтня у тестовому режимі планується зробити їх по два (2 підряд прийоми по 15 хвилин). Проте це також не гарантує, що два записи підряд будуть весь час вільними та що хтось з однією дитиною не займе цей час.
- Чому не працює пошук лікаря за номером підписаної декларації?
- 18 серпня 2018 р. Тернопільська дитяча міська комунальна лікарня уклала Договір про надання медичних послуг з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Таким чином, набули чинності і декларації, укладені між тернополянами та обраними ними лікарями. З 1 жовтня 2018 р. заклад переходить на форму надання послуг, визначену НСЗУ. З 1 жовтня 2018 р. он-лайн запис до лікаря буде прив’язаний виключно до наявності декларації. Ті, хто не укладуть декларації до 1 жовтня, не зможуть записатись до лікаря через інтернет-сторінку.
- Як записатись до вузького спеціаліста? Як діяти при гострих станах?
- Запис до вузького спеціаліста здійснюється виключно через дільничного лікаря-педіатра або безпосередньо у самого спеціаліста для повторного прийому. У суботу прийом чергового педіатра на всіх педіатричних філіалах поліклініки з 9.00 до 15.00. У неділю та святкові дні черговий лікар-педіатр працює в центральній поліклініці на вул.Федьковича, 16 з 9.00. до 15.00.
Також лікар-педіатр огляне вашу дитину у приймальному відділенні Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні на вул. Клінічна,1а з понеділка по п’ятницю з 20.00 до 8.00 ранку та в суботу, неділю та святкові дні з 15.00 до 8.00 ранку. Дітей з приводу травм обслуговує травмпункт тернопільської обласної дитячої комунальної клінічної лікарні по вул. Сахарова. У критичних станах для пацієнта завжди залишається можливим також виклик бригади швидкої медичної допомоги .
- Чому виникають ситуації, коли в електронній черзі вільного часу для запису на прийом немає, а під кабінетом у лікаря - порожньо?
- Електронна черга саме для того і створюється, щоб під кабінетом лікаря не було звичної для нас маси дітей. Відсутність черги саме і свідчить про належну роботу електронної черги.
- Чи мають технічну можливість доступу до електронної черги медичні працівники? Хто це контролює і хто за це відповідає?
- Технічну можливість доступу до електронної черги мають як працівники реєстратури, так і лікарі. Працівники реєстратури записують на прийом у день відвідування або по телефону виключно до педіатрів. На повторний прийом чи до вузького спеціаліста записує лікар у кабінеті. Це дає змогу пацієнту уникнути повторного ходіння до реєстратури. Повторний прийом до вузького спеціаліста здійснюється також лікарем у кабінеті.
Контроль в закладі за всіма організаційними процесами здійснює адміністрація поліклінічного відділу – заступник директора з поліклінічної роботи Кучма В.Б. та завідуючі підрозділами (педіатричними філіалами та консультативно-діагностичним відділенням) . Технічний контроль здійснює системний адміністратор закладу та розробники системи.
- Чи потрібно скасовувати запис, якщо пацієнт не може прийти до лікаря у призначений час?
- Скасовувати запис дуже важливо і потрібно. Адже, якщо ви його не скасували, то фактично позбавили іншу дитину можливості відвідати лікаря. Зробити це можна у своєму електронному кабінеті, вибравши опцію «відмовитись від прийому». Або ж – зателефонувавши у реєстратуру.
- Чи отримує лікар оплату за прийом, якщо пацієнт не з'явився? Чи передбачені якісь санкції щодо тих, хто записався, не з’явився і не скасував запису?
- Оплата лікаря не залежить від того, з’явився пацієнт на прийом чи не з’явився. До цього часу заклад не застосовував жодних санкцій щодо тих, хто записувався і не приходив, хоча технічна можливість блокувати таких несумлінних пацієнтів є. Ми поставили відповідне завдання перед ІТ службою.
- Що надалі буде з "живою" чергою?
- У нашому розумінні «жива» черга – це запис по телефону і безпосередньо в реєстратурі. Така можливість однозначно залишиться, оскільки не завжди у пацієнтів є доступні послуги інтернет чи мобільного зв’язку.
- Чи буде окремий запис у "день здорової дитини"?
- «Дні здорової дитини», які проводили раніше, скасовано. Чинний Наказ МОЗ України № 149 від 20.03.2008 р. не передбачає профілактичні огляди дітям до 3 років. Тому підстав для створення «днів здорової дитини» під час яких оглядали б дітей до 1 року, немає. Проте, в разі підозри на виникнення того чи іншого захворювання таких дітей оглядає лікар-спеціаліст за направленням дільничного лікаря-педіатра.
Довідка. Про роботу електронної реєстратури читайте також на сайті закладу: http://www.tmdkl.te.ua/ua/news-1-1637-97-elektronna-reestratura-zapitannya-ta-vidpovidi
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Дійсно дуже багато молодих мамочок страждають від нововедень щодо електронної реєстрації до педіатра. Я вважаю, що більш ефективно і доцільно (що значно економить вланий час і нерви) відвідувати приватного педіатра. Ми от ходимо до Кіндер Клінік https://kinderklinik.ua Зручно, що лікар доступний 24 години 7 днів на тиждень. І завжди без зволікань можна буде записатися до вузькопрофільного спеціаліста. Без зайвої втрати часу та нервів