Місця для бігу в Тернополі читачам "20 хвилин" рекомендують досвідчені спортсмени.
- Я бігаю близько двох років, щоправда з перервою через травму, - розповідає тернополянка Зоряна Биндас. - Для мене гарною локацією є Набережна. Там зручно бігати навіть у негоду, немає світлофорів та можна бігати у будь-яку пору року.
Як розповідає Зоряна Биндас, вона віддає перевагу лісовим дорогам для бігу.
- Окрім спорту, такий біг приносить і естетичне задоволення, - каже спортсменка. - Там можна побачити тваринок. Це тішить. А ще тренування за межами міста, як на мене, це корисніше. Люблю також покататись у лісовій місцевості на велосипеді.
Спортсмен Роман Задорожний рекомендує для бігу такі локації: Набережна, парки, кільце навколо Ставу, організована траса в Кутківецькому ліс.і
1. Трейлова траса у Кутківецькому лісі.
Нещодавно у лісі над Ставом з боку Дальнього пляжу промаркували трасу та розчистили її для більш комфортного заняття спортом та велоспортом.
Ця траса підійде для людей, які не шукають легких шляхів. Протяжність траси становить 8.86 км, набір висоти +- 200 м.
Більше про це читайте у матеріалі за посиланням тут
2. Набережна Тернопільського ставу.
Цей маршрут підійде для людей, які планують тренування на рівній місцевості. Оптимальний маршрут від "Циганки" до "Маяка" та назад.
Неодноразово тут влаштовують спортивні змагання для бігунів. Дистанція - приблизно 8 км.
3. Дистанція навколо Ставу
Протяжність дистанції навколо Ставу - понад 10 км.
Розпочати можна із будь-якої точка. Під час бігу можна помилуватись неймовірними краєвидами ставу, сільської місцевості околиць Тернополя та затишним містом.
Деталі маршруту можна знайти у матеріалі нашої журналістки, яка пройшла навколо озері пішки за посиланням тут
4. Ліс у Петрикові
Окрім фізичного навантаження, тут можна теж помилуватись природою. Якщо любите кататись на велосипеді - цей ліс теж підійде для вас.
Дистанція: 2.67 км, Максимальна висота: 398 м, Підйом: 175 м, Спуск: -144 м
Детальний маршрут за посиланням тут
5. Парк "Здоров`я"
Зручна та нескладна траса для бігу на невеликі дистанції. Парк розташований у мікрорайоні "Дружба".
Окрім бігу, тут можна розім'ятись на вуличних треенажерах, що нещодавно встановили у парку.
6. Парк Нацвідродження
Ця локація підійде для тих, хто живе у мікрорайонах "Східний" або "Сонячний".
Нещодавно там оновили доріжки. Окрім того, там також є вуличні тренажери, тенісний корт та футбольний майданчик.
7. Міський стадіон
Розміри поля на центральному стадіоні міста - 106×72. Локація зручна для бігу на швидкість.
Воно обладнане спеціальними біговими доріжками. Проте під час масових спортивних заходів та змагань провести власне тренування не вдасться.
- Щоб почати бігати, особливих затрат чи навичок не потрібно, - каже фітнес-тренера Тетяна Ніколаєва. - Але докласти зусиль все таки прийдеться - зусиль для боротьби з собою. Якщо постаратись, то завдяки оздоровчому бігу можна схуднути.
Спортсменка пояснює, що починати бігати відразу – не можна. Потрібно починати хоча б з ходьби. Пройшли трошки, прискорились, трошки пробігли, але бігти не швидко. Потрібно бігти так, що вам було комфортно дихати.
Пульс потрібно тримати в діапазоні 140-165 ударів в хвилину. Щоб це було комфортно, щоб не було задишки. Це оздоровчий біг.
- Бо коли бігти швидко, то організм не встигає наповнитись киснем, і є задишка, - продовжує фітнес-тренерка. – При оздоровчому бігу організм наповнюється киснем і якраз при такому пульсі – 140-165 ударів, для енергії беруться ліпіди, тобто жири. Бігом добре займатись для корекції фігури.
Тренерка каже, що не обов’язково бігати зранку, бо є люди жайворонки, є сови. Потрібно вибирати для себе комфортний час.
- Під час бігу потрібно пити воду, каже Тетяна Ніколаєва. - Але невеликими ковтками, а не напиватись відразу. Бо якщо забагато, то потім буде не до бігу.
Отже, починати пробіжу з ходьби чи з прискореної ходьби. Час пробіжки починати з 15-20 хвилин і доводити до 40. Бігати тричі в тиждень або як зручно індивідуально кожному. Особливо уважно потрібно вибирати взуття для бігу. Звичайно потрібно обирати місце для бігу - траву, пісок чи спеціальне покриття. Якщо таких умов немає, то для пробіжки по асфальту потрібні хороші якісні кросівки. Це дуже важливо, зауважує фітнес-тренер. Бо при бігу йде навантаження на коліна та хребет. Бажано бігати не по загазованій території.
А де тренуєтесь ви? Залишайте відповіді у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер