Згадуємо 2018: пік захворюваності на кір на Тернопільщині

Згадуємо 2018: пік захворюваності на кір на Тернопільщині
  • Ситуацію щодо кору на Тернопільщині у 2018 році епідеміологи оцінюють як неблагополучну.
  • Область стабільно знаходиться в п’ятірці регіонів України, де зареєстровано найбільше хворих на кір.
  • У пошуковику Google в категорії питань "що таке?" запитання "що таке кір" є на другому місці серед запитів українців

Цього року в Тернопільській області відзначається ріст захворюваності на кір, зазначає завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України” Марія Павельєва.
- За 11 місяців зареєстровано 2877 випадків. Найбільша кількість випадків, яку реєстрували за місяць впродовж року, була у листопаді, тоді за місяць зафіксували 815 випадків - щодня реєстрували по 30-66 випадків кору. З початку грудня уже зареєстровано близько 400 первинних діагнозів кору, - зазначила фахівець.

Випадки кору медики реєструють у всіх адміністративних територіях. Немає такого району, де не реєстрували б випадків кору.

- В області реєструють спалахи кору, - зазначає епідеміолог. - З початку року їх було 61. Наразі відкритими залишається 15 спалахів. Спалахи в більшості пов'язані з організованими колективами — це і загальноосвітні школи, ліцеї, коледжі.

Відео дня

Хворіють через низький рівень щеплень

Питома вага дітей серед хворих на кір більша — їх 64%, 36% - це дорослі. Причини — низький рівень щеплень, зазначає епідеміолог.

- Серед дітей є хворі практично в усіх вікових групах, - розповідає лікар. - Наразі є біля ста дітей у віці до року, які хворіють, але вони не щеплені, бо їм немає ще 12 місяців. Є хворі і діти 5-9 років, 10-14, 15-17 років.

Але причина не лише у низькому рівні вакцинації.

- Є ще такий момент, що хоча ми маємо документально інформацію про те, що хтось щеплений двічі, хтось має одне щеплення, але перевірити ці документи — чи люди справді щеплені, чи це тільки записано про щеплення, - ми не можемо, бо пройшов певний час. В області 50% населення або нещеплені, або не мають даних про щеплення, не пам'ятають, чи вони робили щеплення. Це дорослі, студенти.

Вакциною область забезпечена

- Вакциною для щеплення дітей від кору відповідно до календаря профілактичних щеплень область забезпечена на 100%, - наголосила Марія Павельєва. - Крім наявного запасу вакцин в області, в грудні МОЗ відправило по Україні додатково ще й американські вакцини проти кору. Це вакцина проти кору, паротиту і краснухи, в кінці минулого тижня вона надійшла в область. Поки що вона ще не розподілена між районами, але згодом буде розподілена і направлена для щеплень.

Такому щепленню підлягають діти у віці 12 місяців і 6 років. Крім того щепленню підлягають діти, у яких з якихось причин були протерміновані ці щеплення або вони не були вакциновані — це діти старші 2-х і старші 7 років. Також в області ще проводять щеплення дорослим за медичними показами — наприклад, медичним працівникам. Якщо є вогнище кору, протягом 72 годин їм проводять щеплення за епідемічними показами. А також безкоштовно вакцинують дорослих з груп ризику - це військові, учасники ООС, студенти, освітяни і медики.

- Дорослі можуть щеплюватися цією вакциною, яка прийшла для щеплення дитячого населення, - пояснила обласний епідеміолог. - Ми маємо її залишки і можемо їх щеплювати. Але щеплення проводять за епідемічними показаннями. Наприклад, якщо це є організований колектив чи якщо є діти, які захворіли.

Читайте також Що батьки повинні знати про кір


Прогноз на 2019 рік: хворих мало би бути менше

Кір будуть реєструвати і в наступному році, зазначає обласний епідеміолог. Та інтенсивність захворюваності мала би зменшуватися. І для цього є підстави.

- Для кору характерним є ріст захворюваності хвилями, - пояснює Марія Павельєва. - В нашій області хвиля триває з червня 2017 року. Відповідно, пік захворюваності припав на 2018. Звичайно, ще будуть реєструватися випадки кору, бо ще треба враховувати сезонність цієї інфекції. Тому і в 2019 році ще будемо реєструвати кір. Але очікуємо, що кількість хворих на це захворювання в 2019 році мала би зменшуватися.

Частина людей уже перехворіла, частина вакцинується, вакцини в області є достатньо, і зауважте, що все-таки діти в 12 місяців і 6 років охоплюють щепленнями. Рівень вакцинації серед дітей по області - в межах 70-78%. Якщо батьки зрозуміють, що дітей треба захистити, і іншого шляху немає, вони підуть і імунізують свою дитину.

Єдиним захистом від хвороби є імунізація, зазначають медики.

Довідка

Довідка Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.  Для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up