У 2020 році рання діагностика новоутворень буде безоплатною

У 2020 році рання діагностика новоутворень буде безоплатною
 • Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними напрямами. Вони будуть безоплатними для українців.
 • Нацслужба здоров’я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це виділено близько мільярда гривень.

Впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів наших громадян. Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія - визначено пріоритетними послугами та будуть безоплатними для українців, повідомляє "Урядовий портал". На це у Програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько мільярда гривень.

Потрібне направлення лікаря

На інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря.

Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта. Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше.

Відео дня

Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта.

Усі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення.

Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань. За даними Національного канцер-реєстру, щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

Щороку від раку помирають більше 65 тисяч українців, 35% з них – люди працездатного віку. Показник смертності при цьому є значно вищим в порівнянні з розвинутими країнами Європи.

Українці часто звертаються до лікарів, маючи вже запущені форми онкозахворювань. Це впливає і рівень виживаності, і на вартість лікування. Що раніше виявлено хворобу, то більше шансів у пацієнта успішно її вилікувати.

Щоб отримувати кошти за пріоритетним тарифом заклад має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України до надавачів таких послуг, зокрема, мати найсучаснішу медичну апаратуру. Зокрема, мамографія має проводитися лише на цифровому мамографі. При ендоскопії слід використовувати лише відеообладнання. Це – світові стандарти.

НСЗУ буде стежити за дотриманням вимог. З їхнім переліком можна ознайомитися на сайті. https://nszu.gov.ua/likar-2020

Пацієнт користується - НСЗУ платить.

Нагадаємо, у листопаді Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, давши старт другій хвилі трансформації фінансування системи охорони здоров'я. Програму медичних гарантій буде запроваджено з 1 квітня 2020 року. Вона діятиме для населення на різних видах надання медичної допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації, а також у програмах реімбурсації лікарських засобів.

Система охорони здоров'я України фінансуватиметься за новою моделлю: “гроші підуть за пацієнтом” і в спеціалізовані медичні заклади. На структурну реформу фінансування галузі у Держбюджеті-2020 закладено 72 млрд грн. Ці кошти підуть на реалізацію Програми медичних гарантій, що запрацює у 2020 році у повному обсязі.

Окремі тарифи передбачено для пріоритетних послуг. Це медичні послуги, пов’язані з лікуванням: гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога при пологах, неонатальна допомога та інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом.

Будь-який заклад, незалежно від його назви, рівня надання медичної допомоги та спеціалізації, який відповідає вимогам до надання послуг в межах Програми медичних гарантій, може укласти договір з НСЗУ на надання відповідних послуг.

Пацієнт отримуватиме доступну, вчасну та якісну медичну допомогу на всіх рівнях, у закладах, які відповідають вимогам Національної служби здоров’я.

Три тернопільські лікарні — серед найбільш підготованих до реформи

У Тернополі три медичні установи - серед лідерів в Україні за рейтингом готовності до співпраці з НСЗУ. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Перед початком нового етапу медичної реформи усі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року.

23 грудня 2019 року Національна служба охорони здоров’я України опублікувала дешборд рейтингу стану готовності закладів, що надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу, до контрактування з НСЗУ

https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/analitichna-panel-monitoringu-stanu-gotovnosti-zakladiv-shch .

Три комунальних неприбуткових підприємств займають лідерські позиції серед всіх медичних закладів, а саме:

·       КНП «Міська комунальна лікарня №3» Тернопільської міської ради;

·       КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» ;

·       КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2»

 Готовність закладів становить майже 82% та  оцінюється за 11 критеріями, серед яких:

·       автономізація; 

·       комп'ютеризація;

·       підключення до медичної інформаційної системи (МІС); 

·       наявність у медичних працівників кваліфікованого електронного цифрового підпису (КЕП);

·       наявність ліцензії на медичну практику; 

·       наявність ліцензії на наркотичні засоби/прекурсори;

·       реєстрація закладу в електронній системі охорони здоров’я eHealth (ЕСОЗ); 

·       реєстрація всіх лікарів в ЕСОЗ.

Читайте також З обладнанням, яке тепер є у Тернополі, люди не будуть втрачати своїх жінок та матерів через рак грудей
У Тернопільському онкодиспансері відкрили мамологічний кабінет
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
 • Віталік Віталій

  Сьогодні попробував все і всюда платне , перевіряйте або не викидайте брехню
 • гср

  всі всюди платять, а роблять вигляд що безплатно, не народ, а пародія
 • Галя Андрійчук

  брехня

  Misha Muhalko reply Галя Андрійчук

  То у 2020 може бути)

  Галя Андрійчук reply Галя Андрійчук

  Новини Тернополя - 20 хвилин по направленню де я була всюди я платила доктрі навіть невстидались доправлятись грошей

  Галя Андрійчук reply Галя Андрійчук

  я за мамографію платила ну вірніше брехали що благодійний внесок але чомусь записувала в зошит хто і скільки дав

  Новини Тернополя - 20 хвилин reply Галя Андрійчук

  Галя Андрійчук у вас якась інша інформація?

keyboard_arrow_up