У Тернополі планують відкрити кардіоцентр, який працюватиме цілодобово і без вихідних

У Тернополі планують відкрити кардіоцентр, який працюватиме цілодобово і без вихідних

У Тернопільській обласній клінічній лікарні наступного року відкриють кардіоцентр, оснащений сучасним ангіографом. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисяч людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Ангіограф був придбаний у межах урядової програми з розширення мережі кардіоцентрів за умов співфінансування з місцевим бюджетом. Це обладнання застосовується для діагностики та лікування патологій судин людського організму. За його допомогою лікарі можуть розпізнати зміни у судинах та провести лікування, зокрема, стентування, і врятувати людині життя.

Кардіоцентр працюватиме в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, тобто потребуватиме термінової медичної допомоги, матиме безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. Швидка діагностика та стентування знижує рівень смертності від інфаркту майже вчетверо.

Щороку в Україні 40 тисяч людей мають інфаркт, 16 тисяч серед них потребують негайного стентування. Саме тому Уряд розширює мережу кардіоцентрів, щоб хворі з серцево-судинними недугами мали можливість вчасно одержати професійну допомогу лікарів. Важливо, щоб пацієнт із гострим інфарктом потрапив до кардіоцентру якнайшвидше, адже від цього залежить його життя. Тому нові кардіоцентри розташовують на території країни таким чином, щоб «швидка» могла доправити пацієнта у відділення впродовж двох годин.

2017–2018 років Уряд виділив 300 млн грн на закупівлю 26 ангіографів для нових кардіоцентрів у різних регіонах. У бюджеті?2019 передбачено на це іще 150 млн грн. Таким чином, за три роки в країні з’явиться 39 нових кардіоцентрів, повідомляє decentralization.gov.ua.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:41 Літні дитячі табори 2026 в Україні та за кордоном — ціни та програми (партнерський проєкт) 12:10 У Чорткові відновлюватимуть місцеву синагогу: міська рада уклала меморандум з єврейською спільнотою 11:35 Залізли через розбите вікно: у Тернополі вкрали два гаманці з приватного будинку 11:04 Мобілізація чи фальсифікації: що відомо про трьох підозрюваних керівників ТЦК на Тернопільщині Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 10:30 У Зарваниці відбудеться Проща для родин загиблих та зниклих безвісти Захисників 09:48 В Україні запустили в обіг оновлену 100-гривневу купюру 09:10 Горить виробниче приміщення на Текстильній 09:00 Війна забрала життя Героїв з Тернопільщини Михайла Андрощука та Олександра Шіндяпіна 08:36 Пожежа на Текстильній 08:00 Облаштовують безбар’єрний тротуар до дитячої лікарні на Сахарова 22:00 Приймають пропозиції для нової зірки на «Алеї Зірок» 21:00 Змінив бджіл на полювання за Шахедами: історія 51-річного добровольця з Тернопільщини 20:00 Суцільні ями та вибоїни: тернополяни скаржаться на стан дороги на вулиці Родини Барвінських 19:00 У Тернополі з 15 червня на ремонт зупинили дві котельні 18:06 Був знесилений і втомлений: поліцейські розшукали 76-річного чоловіка з Монастириської громади 17:07 У Тернополі водій BMW збив 13-річного велосипедиста play_circle_filled photo_camera 17:00 Судитимуть сімох учасників групи, яка продавала кратом по всій Україні photo_camera 16:24 В аварії на Микулинецькій постраждала мотоциклістка 16:00 Понад 2 мільйони штрафу: суд ухвалив рішення щодо «Тернопільводоканалу»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up