За останні два роки частіше почали фіксувати випадки педикульозу, повідомляє лікар-епідеміолог Оксана Олійник. Особливо ця проблема часто виникає серед дітей, які контактують одне з одним в школах. А заразитися паразитами може кожен в місцях скупчення людей.
Лікар зазначає, що випадки педикульозу почастішали навіть серед тих дітей, які дотримуються гігієни. Це пов'язано з тим, що комахи віддають перевагу тим людям, які часто миють волосся і у яких шкіра на голові, відповідно, чиста, так паразитам легше смоктати кров.
Заразитися паразитами можна будь-де: у громадському транспорті, в супермаркеті, на ринку та інших місцях масового скупченнях людей. Проблемі із завошивленням сприяють недотримання правил особистої гігієни, міграція.
За словами лікаря-епідеміолога, розповсюджуються паразити, переповзаючи з однієї людини на іншу під час безпосереднього контакту (за 1 хвилину воші долають 20 см); а також при користуванні спільними речами: одягом, білизною, головними уборами, гребінцями, щітками для волосся.
Як зазначила Оксана Олійник, на тілі людини паразитують три види вошей: головні, платяні та лобкові. Платяні та головні воші є переносниками висипного тифу, волинської гарячки і поворотного тифу. Головна воша найчастіше живе у волосистій частині голови, в основному на скронях, потилиці, тімені.
На сьогоднішній день, існує багато косметичних препаратів від педикульозу, проте Оксана Олійник каже, що такі засоби повністю вирішити проблему не можуть: яйця вошів все-одно потрібно вибирати руками. Тому вирішити швидко проблему з педикульозом досить складно.
Тому, щоб уникнути педикульозу, потрібно пам'ятати про його профілактику. Оксана Олійник говорить, що у боротьбі з поширеням захворювання потрібно:
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер