У Тернополі спалахи кору виникають в школах, університетах і профтехучилищах

У Тернополі спалахи кору виникають в школах, університетах і профтехучилищах

Шість спалахів кору зафіксували цього року у Тернополі, повідомляють медики міського Лабораторного центру. В школах №№6 і 24 вогнища кору ще діють. У двох університетах вогнища уже закінчилися. Напружена ситуація також наразі в двох профтехучилищах.

- В 24-й школі був спалах ще до літніх канікул, тепер теж є, до 12 листопада там ще діє вогнище кору, зареєстровано п’ять випадків, - розповіла лікар-епідеміолог, завідувач відділу епіддосліджень міського Лабораторного центру Богдана Козяр. - У школі №6 вже спалах закінчився, там було чотири випадки. Раніше ще були спалахи в медичному і технічному університетах. У ВПТУ сфери послуг і туризму, де всі діти з районів, зафіксували 9 випадків. Вогнище там діє до 23 листопада.

В перелічених закладах проводять обмежувальні заходи: дітей оглядає лікар та медсестра, виявляють хворих, відсторонюють їх від навчання, зазначила лікар.

- В ПТУ дизайну наразі ми вивчаємо ситуацію, - продовжує епідеміолог. - Там є чотири випадки кору, захворіли діти з районів. Вони жили в одній кімнаті гуртожитку.

Загалом епідеміологи оцінюють ситуацію щодо кору на Тернопільщині як неблагополучну. Область знаходиться в п’ятірці регіонів України, де зареєстровано найбільше хворих на кір.

Довідка

Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.  Для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (1)
  • Діонісій
    медична реформа в дії!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:40 Що буде з автостанцією у Монастириськах 15:02 У Бережанах затримали львів'ян на отриманні грошей за незаконну відправку чоловіка в Угорщину 14:37 Понад 96 тисяч дітей на Тернопільщині безкоштовно харчуватимуться у школах 14:12 Із під'їзду багатоповерхівки в Тернополі вкрали велосипед: затримали 29-річну жінку Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 13:36 Грози накриють Тернопільщину 15 липня, а далі повернеться спека 13:05 Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні 12:35 На Тернопільщині затримали заступника начальника ТЦК за підозрою у вимаганні 35 тисяч гривень хабаря 12:00 Митрополит Епіфаній приїде на Тернопільщину та очолить службу на Всеукраїнській прощі родин загиблих Героїв 11:20 На даху Тернопільської обласної лікарні встановили 163 сонячні панелі для безперебійного енергоживлення 10:46 На кордоні затримали жінку з Тернопільщини, яка їхала на авто, вкраденому в Британії 10:10 У Бучачі 17-річний мотоцикліст врізався в бус 09:37 Вночі ворог бив балістикою по Києву: пошкоджена школа-інтернат, спалахнули пожежі photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Сергія Голубенка та Володимира Каплуна 08:00 Долар і євро різко додали в ціні: новий курс НБУ на 14 липня 22:00 На кладовищі в Кракові, де вчинили наругу над могилою Лепкого, встановили тимчасовий барельєф 21:18 Свириденко подала у відставку з посади прем'єра 21:00 Аромат кави та данський затишок: родина ветерана розвиває кав’ярню-ростерію у Тернополі (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera 20:01 Не взяли до ліцею чи змушують носити форму? В управлінні освіти кажуть, що це незаконно 19:03 Дружина військового, якого знайшли мертвим, розповіла про останню розмову з чоловіком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up