Дві лікарні Тернополя, призначені для хворих на СOVID-19, уже заповнені. Де розміщатимуть пацієнтів?

Дві лікарні Тернополя, призначені для хворих на СOVID-19, уже заповнені.  Де розміщатимуть пацієнтів?
  • У Тернополі знову фіксують рекордні показники захворюваності на коронавірус. Зростає і кількість людей у важкому та середньому стані, які потребують госпіталізації.
  • Як повідомили "20 хвилин" керівники тернопільських лікарень №1 та №3 - у цих закладах ліжка вже заповнені.
  • Де розміщатимуть інших хворих та яка ситуація в районах, читайте у матеріалі. 

За інформацією Тернопільського обласного лабораторного центру, за останню добу 29 серпня в області зафіксували 225 випадків коронавірусної інфекції. Значна частина із них - 63 у Тернополі. І такі цифри ми бачимо впродовж останнього тижня. 

Загалом, продовжують хворіти 819 людей. Спочатку хворих розміщували у Тернопільській лікарні швидкої допомоги, яку навіть перетворили у госпіталь.

Із 25 серпня хворих на Covid-19 та людей з підозрами приймає і Тернопільська міська лікарня №3. Але, за даними керівника, місць для хворих з коронавірусом тут більше немає. 

Скільки людей у лікарнях?

- У нашій лікарні заповнені усі ліжка. Кілька місць ми маємо ще для ПЛР-позитивних пацієнтів. Інших хворих приймає лікарня №3, - коментує директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.  - У стаціонарі знаходяться хворі середньої важкості та важкі пацієнти. Інші лікуються амбулаторно під наглядом сімейних лікарів. 

Пан Чайківський також повідомив, що зараз у госпіталі перебуває 124 пацієнти. Із них двоє людей - на апараті ШВЛ. Ще п'ять пацієнтів - на проточній подачі кисню і сім пацієнтів - на кисневому концентраторі. 

За повідомленням директораТернопільської лікарні №3 Юрія Лазарчука, на вихідних заповнили останні ліжка хворі і в цьому закладі. 

- На вихідних ми заповнили останні місця в лікарні, - говорить головний лікар. - У стаціонарі зараз перебуває 48 пацієнтів, це включно з підозрами і з підтвердженим діагнозом. У важкому стані пацієнтів у нас немає. На кисневому забезпеченні шість людей. Усі хворі в цьому закладі - жителі Тернопільської громади. 

Юрій Лазарчук каже, що зараз лікарня повністю забезпечена медикаментами, засобами захисту для персоналу. 

Де розміщатимуть хворих далі?

Про те, що буде з новими хворими на коронавірус, ми запитали у заступниці начальника обласного управління охорони здоров'я Лідії Чайковської. 

- Справді, за нашими даними усі місця в лікарнях заповнені. Ми вже направили лист у Міністерство охорони здоров'я України про відкриття Тернопільської міської лікарні №2 для прийому хворих з коронавірусом, - каже Лідія Чайковська.  

Лідія Чайковська каже, що загалом, лікарня №2 готова приймати пацієнтів, хворих на коронавірус. Але як буде із плановими хворими - невідомо. 

- Міський відділ охорони здоров'я повідомив, що лікарня №2 готова приймати пацієнтів, усе погоджено, - продовжує співрозмовниця. - Для лікування цих хворих потрібно небагато: захисні костюми для медпрацівників, кисень і медикаменти для хворих. Також має бути розмежування потоків хворих. Наразі в медзакладі розробляють план дій. Зокрема, який корпус мають віддати для лікування хворих на коронавірус. Ці пацієнти мають бути ізольовані від тих, які поступають з іншими хворобами. 

Яка ситуація у районах

За словами чиновниці, у районах ситуація дещо краща, ніж в обласному центрі, тому що кількість хворих там росте не так швидко. 

- Найбільше заповнені ліжка - у місті Чортків та в Бережанах, - говорить заступниця керівника управління охорони здоров'я області. - Ці міста вже з понеділка будуть в червоній зоні карантину. Чим більше є підтверджених випадків захворювання - тим більше важких хворих, які потребують госпіталізації. 

Нагадаємо, за даними ДУ "ОЛЦ МОЗ Цкраїни", за останню добу в Чортківському районі виявили 23 нових випадки захворювання, в Бережанському - 2 випадки. Всього хворих у Чортківському районі - 322, у Бережанському - 204. 

Наразі ми намагаємось зв'язатись із керівником Тернопільської міської лікарні №2, щоб дізнатись чи готова лікарня приймати пацієнтів. 

Читайте також: 225 випадків Covid-19 за останню добу підтвердили на Тернопільщині. Яка ситуація в районах? 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (74)
  • Олеся
    Надала в тюрму потрібно садити, за ті фестивалі та святкування
  • Софія Олексіївна
    Чому мера міста  ніхто не може зупинити ?
  • Дмитро
    Лисого на нари !
  • Ігор Ігорович
    Адепти змов , де ви?
    Розказуйте про "віруса немає "
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:37 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про гарантії безпеки для України 09:05 Графік відключення світла в Тернополі та області на 12 лютого (оновлюється) 08:55 Уряд запускає безвідсоткові позики для людей, які вимушено переїжджають через надзвичайні ситуації 08:50 На Протасевича через аварію утворився затор Від читача 09:00 Енергодопомога для ФОП до 15000 гривень 08:00 У шахрайстві з працевлаштування в Євросоюзі викрили 21-річну жительку Кременецького району 22:00 Він і вона: сексуальний календар лютого 21:00 Пройшов пекло в Маріуполі, а нині вчиться знову жити й мріяти: морпіх Андрій Петрук повернувся з полону play_circle_filled 20:10 Резонанси, дисциплінарна скарга і майно: що відомо про нового прокурора Тернополя Віталія Горпинича 19:00 Як просувається реставрація монастиря біля Катедри: журналісти побували на об’єкті play_circle_filled 18:30 Водійку під наркотиками, позбавлену права керувати авто на 10 років, зупинили на вулиці Крушельницької 18:00 Серед тих, хто торік надавав неправдиві повідомлення про замінування на Тернопільщині, двоє місцевих — поліція 17:29 У Тернополі відбудеться благодійний забіг «Закохані у біг» на підтримку ЗСУ 17:00 У Теребовлянській і Бережанській окружних прокуратурах – нові керівники 16:30 У Тернополі призупиняють роботу дев'яти пунктів обігріву «Тепле місто» 15:35 Схема за 13,5 тисяч євро: жителя Тернопільщини затримали на хабарі за незаконний виїзд з країн 15:00 Узаконили хвилину мовчання о 9.00. Верховна Рада проголосувала «за» 14:30 На Тернопільщині визначили переможців обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2026» 14:15 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 11 лютого) 14:00 Рада ухвалила зміни щодо відстрочки для молодих контрактників
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up