В Україні уже підтвердили 22 діагнози "дифтерія". У жовтні було 20 випадків

В Україні уже підтвердили 22 діагнози "дифтерія". У жовтні було 20 випадків

Збудник дифтерії виділили у жінки з Харкова. Дані про щеплення у неї відсутні. Хвора продовжує лікування.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 4 листопада 2019 року підтверджено 22 діагнози “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків. Інші випадки дифтерії, про які в ЗМІ шириться інформація, станом на сьогодні лабораторно не підтверджені, повідомляє прес-служба МОЗ. 

Про новий випадок повідомляє Центр громадського здоров'я України.

- Виділено збудник дифтерії у жінки з Харкова. Дослідження збудника тривають. Дані про наявність щеплень відсутні, хвора продовжує лікування. Збудник досліджується на токсигенність, - йдеться у повідомленні. - Контактні осіби пройшли бактеріологічне обстеження, дані щодо наявності у них щеплень уточнюються. Джерело збудника і обставини зараження встановлюються.

Інформації про другий випадок наразі немає.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомляли про 20 випадків дифтерії, з них  - 18 зафіксовано у жовтні місяці. 5 хворих з діагнозом “дифтерія” зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки в Києві та 1 випадок в Тернопільській області. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

Загалом за 9 місяців цього року щеплено лише 200 000 дітей віком до року та 1,5 млн дорослих.

МОЗ України наголошує, що вакцинація від дифтерії дозволяє захистити себе і близький від тяжких наслідків хвороби.

Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету, який попереджує розвиток важких форм дифтерії та допомагає зменшити захворюваність.

В Україні наявно 6 млн 800 тис. доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях.

Безоплатне щеплення можна отримати звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація.

Вакцинація відбувається у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів безкоштовно.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У «Дії» влітку з'явиться нова корисна послуга для водіїв 21:00 Лісовий відреагував на дискусію зробити математику необов’язковою на НМТ 20:00 Перетворили старий хлів на сімейну майстерню: подружжя з Копичинців створює дизайнерські меблі та декор 19:00 Від черешні до молодої картоплі: які ціни на ринку Тернополя play_circle_filled photo_camera Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:03 Тернопільський музей поповнився унікальною церковною реліквією photo_camera 17:30 Восьмеро ангелів, чиї мрії обірвала війна: згадаємо дітей, загиблих у Тернополі 17:00 Синоптики попереджають про грози на Тернопільщині 16:20 Кременецькому ботанічному саду виповнюється 220 років 15:35 На вулиці Родини Барвінських демонтували незаконно встановлені обмежувачі руху 15:06 Розстріляв трьох цивільних у Доброводах: засуджений оскаржує довічне ув’язнення 14:10 На Тернопільщині п'яний водій ЗАЗ Sens врізався у вантажівку та злетів у кювет 13:36 Тернопільщина першою в Україні впровадила автоматичний запис дій поліцейських під час застосування зброї 13:00 Жителя Чорткова уже вдруге затримали із забороненими речовинами 12:41 Бойові підрозділи корпусу «Азов» на дронових навчаннях у Швеції (Прес-служба) 12:30 У Тернополі за місяць евакуювали 58 автомобілів, припаркованих з порушеннями photo_camera 12:00 В аварії на Поліській травмувався мотоцикліст 11:33 Десятки дзвіночків на деревах: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, які загинули через війну photo_camera 11:09 На Чортківщині 73-річна водійка збила 16-річну дівчину 10:30 У Тернополі облаштують нові дитячі майданчики та оновлять спортивні зони
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up