В яких джерелах біля Тернополя можна набирати воду

В яких джерелах біля Тернополя можна набирати воду

Якість питної води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками із природніх джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району у вересні перевірили фахівці обласного Лабораторного центру.

Якість питної води із природного джерела с. Ступки Тернопільського району за санітарно-мікробіологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі – не більше 1 КУО/ см. куб., кишкова паличка (Escherichia coli) при нормі не допускається), зазначає лікар із загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Христина Черномиз.

За санітарно-хімічними показниками питна вода із природніх джерел сіл Острів, Смиківці, Товстолуг, Гаї Гречинські, Ступки Тернопільського району відповідає нормативним вимогам, йдеться у повідомленні обласного Лабораторного центру.

Слід зауважити, що показники якості питної води із природних джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природного характеру, зокрема рівня стояння ґрунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

Відео дня

Саме тому, єдиним способом оцінити якість та безпечність питної води – це проведення лабораторних досліджень. Адже мікробне забруднення чи значна кількість певних хімічних домішок не змінюють суттєво органолептичних властивостей води (смак, запах, колір), а відповідно і не викликають підозри щодо її безпечності, але можуть негативно впливати на здоров'я людини.

Для проведення лабораторних досліджень можна звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Федьковича, 13 та до територіальних відокремлених структурних підрозділів ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Телефон відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень – (0352) 25-24-15.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Родимки на тілі: як розпізнати, коли є небезпека та чому в декого їх дуже багато 21:00 Стрілянина у Тернополі: затримали 40-річного чоловіка 20:00 «20 хвилин» звернулися до поліції через використання коворкінг-центру сином посадовця міської ради 19:00 Новий спорткомплекс у Тернополі: чи не стане він черговим довгобудом? Від читача 17:37 Безкоштовне вивчення німецької з нуля 18:10 На Винниченка ремонтуватимуть дорогу. Тернополян чекають ускладнення руху 17:50 Тернопіль для ЗСУ: 35-й окремий стрілецький батальйон отримав техніку від міста (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:35 Аварія на Дружбі: є травмовані 17:27 Перестало битись серце актриси з Тернополя Емілії Несторович 16:55 Працівника ТЦК, який влаштував п'яні перегони, уже раніше судили за їзду під наркотиками 16:25 Герой мультфільму «оживе» у парку Чорткова завдяки майстерності військового 15:55 «Тривожні кнопки» мають встановити у кожній школі, а стороннім заборонять вхід без дозволу 15:20 «На щиті»: ще 1000 тіл українських захисників повернули додому 14:50 У Кременці заступницю директора ліцею оштрафували за корупційне правопорушення 14:20 Долар подорожчав, а курс євро подешевшав 13:45 В Україні з'явиться військовий омбудсмен: чим займатиметься та хто може подавати скарги 13:10 «Ліси України» мають сплатити компенсацію за зрубані дуби на Монастирищині 12:31 Суд на Тернопільщині відправив солдата на п’ять років до в’язниці 12:00 200 доларів з шухляди роботодавця забрала тернополянка: зізналась і розповіла, що робила так і раніше 11:20 Бездиханне тіло знайшли на місці пожежі в Нараївській громаді
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up