Всесвітній день серця: десять продуктів, які допоможуть вашому серцю краще працювати

Всесвітній день серця: десять продуктів, які допоможуть вашому серцю краще працювати

Серце — це єдиний орган, який можна почути і відчути. Це перша і остання ознака життя. Це одна з небагатьох речей, яка здатна об’єднати всіх нас як людей.

Всесвітній день серця — це можливість для кожного зупинитися та подумати, як краще використовувати серце для людства, природи та себе.

Використовувати серце — означає думати інакше. Приймати правильні рішення. Діяти сміливо, щоб допомогти іншим. Долучитися до цієї важливої справи. Серце — це єдиний орган, який можна почути і відчути. Це перша і остання ознака життя. Це одна з небагатьох речей, яка здатна об’єднати всіх нас як людей.

Тернопільський обласний центр контролю і профілактики хвороб розповів про десять найкорисніших для вашого серця продуктів.

Відео дня

Вівсянка

Почніть день із гарячої вівсяної каші, котра містить жирні кислоти омега-3, фолієву кислоту і калій. Ця багата на клітковину їжа може знижувати рівень ліпопротеїнів низької щільності й підтримувати чистоту судин. Вівсянка може бути різною: грубого помолу і швидкого приготування. Найкраща та, котра містить найбільше рослинних волокон, тобто груба. Для смаку і користі покладіть у неї банан. Це ще 4 грами рослинної клітковини.

Лосось

Надзвичайно багатий на кислоти омега-3, лосось може ефективно знижувати кров’яний тиск і підтримувати нормальне зсідання крові. Регулярне (двічі на тиждень) споживання цієї риби істотно знижує ризик серцевих нападів. Секрет у тому, що м’ясо лосося містить каратеноїд астаксантин – дуже потужний антиоксидант. Замінником лосося може стати макрель, тунець, оселедець і сардина.

Авокадо

Додайте трохи авокадо в бутербродну масу чи в салат – і отримаєте повноцінну норму жирів, корисних для вашого серця. Через велику кількість насичених жирів споживання авокадо допомагає знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності й збільшити кількість протеїнів високої насиченості.

Маслинова олія

Маслинова олія багата насиченими жирами, знижує рівень шкідливих ліпопротеїнів низької щільності та вірогідність захворювань серця. Дослідження показали, що чоловіче населення острова Кріт, генетично схильне до кардіоваскулярної хвороби, насправді дуже рідко хворіє на неї через обов’язкову наявність маслинової олії в їхньому раціоні.

Горіхи

Мигдаль, волоський і австралійських горіх містять багато кислот омега-3, а також моно- та полінасичені жири. Мигдаль, крім того, містить ще й рослинні волокна.

Ягоди

Чорниці, малина і суниці – будь-які ягоди, які ви любите, багаті на елементи, що понижують ризик виникнення хвороб серця і раку.

Бобові

Рослинними волокнами багата чечевиця, горох, квасоля. Вони буквально нашпиговані жирними кислотами омега-3, кальцієм та розчинними волокнами.

Шпинат

Шпинат підтримує моторчик вашого серця у доброму стані за допомогою багатих запасів лютеїну, фолієвої кислоти, калію та рослинних волокон. Спеціальні дослідження показали, що чоловіки, які протягом 12 років не мали проблем із серцем, кожного дня споживали овочі. Така дієта знижує ризик захворювання на 25%.

Насіння льону

Насіння льону багате не рослинні волокна й жирні кислоти омега-3. Достатньо жменьки лляних насінин у вівсянці чи будь-якій іншій каші, і ви убезпечите себе від серйозних проблем із серцем.

Соя

Соя – чудове джерело білків, необхідних для організму, відомий замінник м’яса. Але крім того вона знижує рівень холестерину – насиченого жиру, шкідливого для судин.

 Читайте також:

Як перестати рахувати овець: факти, на які варто зважати, щоб сон був здоровим

Ранок починається не з кави. Як починати день з користю для організму

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up