Як розпізнати інфаркт, інсульт і гіпертонічний криз розповідають лікарі тернопільської "швидкої"

Як розпізнати інфаркт, інсульт і гіпертонічний криз розповідають лікарі тернопільської "швидкої"
Що таке інфаркт, інсульт і гіпертонічний криз, чули всі, але як вони проявляються — більшість людей знають, напевне, лише з фільмів. І — отримують хибні уявлення про те, як протікають ті чи інші хвороби, вважають медики.



  
  Що таке інфаркт,  інсульт і гіпертонічний криз, чули всі, але як вони проявляються — більшість людей знають, напевне, лише з фільмів. І — отримують хибні уявлення про те, як протікають ті чи інші хвороби, вважають медики.
  — Часто люди не можуть зрозуміти усієї складності ситуації і тому зволікають з викликом “швидкої допомоги”, — зауважив головний лікар комунального Центру швидкої медичної допомоги Михайло Джус (50 р.). — Насамперед це стосується таких патологій, як порушення мозкового кровообігу, інфаркту міокарда, а також гіпертонічних кризів.
  Адже у цих випадках стан хворого залежить від того, як швидко він отримає допомогу. Лікарі Центру швидкої медичної допомоги розповіли, як розпізнати найскладніші рецидиви, щоб вчасно викликати “швидку”.

 

Інфаркт
  Інфаркт міокарда люди часто пов’язують із втратою свідомості і задишкою. Однак він у більшості випадків протікає зовсім не так, каже лікар кардіологічної бригади швидкої допомоги Ганна Гулько (51 р.).
  — Зазвичай при інфаркті починаються стискаючі пекучі болі за грудиною, котрі мовби віддають в обидві руки, — констатує вона. — Інколи біль відчувається в лопатці і спині. При цьому людина починає важко дихати, знижується артеріальний тиск. Болі не зникають, навіть після прийому “Валідолу”, “Корвалолу” чи “Барбовалу”.
  І якщо ці симптоми тривають більш як півгодини, то, швидше за все, у людини інфаркт міокарду, підсумовує медик.
Не втрачають свідомість
  Та часто цей недуг розпізнати не легко через відсутність сильного болю. Так, Ганна Гулько пригадує випадок, коли хворий про інфаркт дізнався лише після медобстеження.
  — Чоловік, котрий хворів цукровим діабетом, раптово знепритомнів, — пригадує вона. — Він викликав бригаду лікарів. До того він не скаржився на біль.
  На тілі в хворого проступив липкий піт, чоловік важко дихав. Зробивши кардіограму, лікарі побачили гостру стадію інфаркту міокарда. До речі, випадки інфарктів, котрі не супроводжуються болем, зараз досить часті, помітили медики. Особливо це характерно для хворих з цукровим діабетом.
  Трапляється, що при інфаркті в людей виникає нудота, блювота, і хворі приймають такі симптоми за отруєння. При цьому свідомість вони можуть і не втрачати.

Відео дня
>Інсульт
  Про інсульт, або, як кажуть медики, гостре порушення мозкового кровообігу, насамперед свідчить сильний головний біль. В лівій чи правій частині тіла можуть початися розлади чутливості — затерпання руки, ноги, а також шкіри обличчя. Можливе погіршення зору і загальна слабкість, констатує лікар виїзної бригади Ольга Гах (48 р.).
  Часто спазм судин буває короткочасний і супроводжується лише нудотою і незначною слабкістю, продовжує вона. Однак ігнорувати такі симптоми не варто. Бо в найгіршому випадку при інсульті може бути параліч кінцівок, коматозний стан і навіть смерть.
  Останнім часом, за спостереженнями медиків, зросла кількість молодих людей, котрі вже мають інсульти, спричинені спазмом судин мозку.
  Пані Ольга пригадує випадок, коли “Швидку” викликали до 35-річної панянки. Жінка в той час була на роботі і посоромилась сама просити про допомогу. Бригаду лікарів викликали співробітники, коли побачили, що жінка ледь не знепритомніла.
  — Коли ми приїхали на виклик і запропонували хворій лягти на ноші, аби з найменшим ризиком транспортувати її до лікарні, вона відмовилась, — пригадує Ольга Гах. — Сама вийшла до машини. Однак за кілька хвилин її стан погіршився, затерпла ліва частина тіла і піднявся артеріальний тиск. Вона вже не могла йти самостійно. Лише тоді усвідомила, наскільки критичний у неї стан.
  У лікарні жінці зробили комп’ютерну томографію і енцефалограму мозку, яка і показала крововиливи. В молодшому віці про них свідчать сильний головний біль в одній частині голови, який супроводжується нудотою, блювотою, запамороченням і навіть втратою свідомості. При цьому може різко підніматись артеріальний тиск.
  Лікар радить не легковажити і при подібних симптомах звернутись до невропатолога, аби попередити недугу.

Гіпертонічний криз
  Невідкладної допомоги потребують і хворі з гіпертонічними кризами. Гострі кризові стани виникають, коли артеріальний тиск в людини раптово зростає на 30% від звичного. Такий скачок і прискорене серцебиття може спричинити фізичне навантаження, стрес чи зміна погоди.
  — Якщо в основі інфарктів і інсультів лежить судинна патологія — в судинах мозку чи серця відкладаються склеротичні бляшки, — зазначає лікар бригади швидкої допомоги Наталя Мандзюк. (33 р.) — то при гіпертонії у людей здебільшого стається спазм судин.
  Він стає причиною того, що у людини раптово пришвидшується серцебиття, виникає запаморочення, різкий головний біль, нудота, блювота, шум у вухах, судоми, аж до раптової втрати свідомості. Звичайно, подібні скарги можуть бути і при інших хворобах, тому, аби виявити гіпертонічний криз, медик радить виміряти тиск.
  До приїзду “швидкої” Наталя Мандзюк радить зробити відволікаючі процедури, які сприяють зниженню артеріального тиску за рахунок відтоку крові. Для цього можна опустити ноги у таз з гарячою водою. На ділянку шиї, потилиці та литкові м’язи покласти гірчичники. Перед процедурами варто випити “Корвалолу” (згідно інструкції) або покласти під язик таблетку “Валідолу”.
А загалом при усіх вищеназваних розладах лікарі радять лягти і обмежити рухомість. Лише при підвищеному тиску, який спричиняє клекотливе дихання і вологі хрипи в легенях, варто сісти і спустити ноги вниз, аби зменшити навантаження на серце і легені.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up