Які послуги мають бути безкоштовними для хворих коронавірусом

Які послуги мають бути безкоштовними для хворих коронавірусом

Яку допомогу повинен отртимувати пацієнт з CОVID-19 або з підозрою на нього за Програмою медгарантій, роз'яснення Національної служби здоров'я 

Пацієнт з CОVID-19 або з підозрою на нього отримує таку допомогу:

Допомога вашого лікаря, з яким ви уклали декларацію.

Саме до нього ви в першу чергу маєте зателефонувати при симптомах захворювання, зокрема таких, як лихоманка, кашель, задишка, утруднене дихання. Ваш лікар за необхідності направить до вас мобільну бригаду для взяття зразків для тестування на COVID-19 методом ПЛР. В разі підтвердження діагнозу він надасть рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутись до лікарні, якщо перебіг важкий.

Послуги мобільної бригади, яка за направленням вашого лікаря або диспетчера регіональної телефонної «гарячої лінії» з питань COVID, приїздить до вас для взяття аналізів на тестування. Наголошуємо, пацієнт з підозрою на COVID-19 не повинен самостійно йти до лабораторії, щоб здати аналіз, до нього зобов’язана приїхати мобільна бригада.

Допомога бригади «швидкої». Якщо у вас критичний стан (утруднене дихання, висока температура), потрібно телефонувати до «швидкої» за номером 103. Бригада екстреної меддопомоги оцінить стан вашого здоров’я та за необхідності доставить вас у лікарню. Або ж надасть допомогу на місці та рекомендації щодо самоізоляції. А також направить до вас мобільну бригаду для забору зразків для тестування.

Допомога в медзакладі в умовах стаціонару.

В разі госпіталізації ви отримаєте такий безоплатний пакет послуг:

  • тестування на COVID-19
  • лабораторні та інструментальні дослідження
  • меддопомога відповідно до галузевих стандартів
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідністю
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби
  • консультації лікарів інших спеціальностей

В тариф на оплату послуг медзакладів, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для лікування як в умовах терапевтичних/інфекційних відділень, так і в умовах інтенсивної терапії.

У НСЗУ наголошують – всі перелічені послуги для пацієнтів з COVID-19 та з підозрою на нього є для пацієнта безоплатними.

Читайте також: КТ легенів чи ПЛР-тест? Що кажуть медики про діагностику COVID-19 і чому може бути хибний результат
 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (31)
  • Галина Івасюк
    Дякую лікарям 3 лікарні! За професійність , за чуйне відношення, за кваліфіковану допомогу!
  • Olga Kapynus
    а насправді?
  • Анатолій Івасюк
    Всі ліки від ковіду безкоштовні! Весь персонал 3-ї лікарні  працює самовіддано. Велика Вам повага і вдячність.
  • Галина Бак
    У НСЗУ. пишуть на папері і дають інформацію в Інтернеті - таку, як повинно бути !  Але в дійсності - це висмоктування грошей у хворих !!!  Сама пройшла цей  ЖАХ .  Щей вказують в якій аптеці купувати лікарство. !!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Цей стіл зарезервований для найсміливіших з нас: у День пам'яті Тернопільщина долучилась до акції photo_camera 20:02 В Україні можуть переглянути підходи до комендантської години 19:02 У Тернополі провели весілля для собак 19:00 Волонтери у Тернополі збирають речі для військових у госпіталі та на передову: що потрібно і куди приносити Від читача 11:29 Поліцейські викрили власника медіаресурсу та пов’язаному з ним Telegram-каналі впродовж кількох років систематично поширювали негативні та дискредитаційні матеріали щодо керівника одного з підприємств і його бізнесу. 18:01 На Тернопільщині розшукували жінку, яка вийшла з дому та не повернулася 17:05 «Це не тільки про розваги, а й про свідоме pet-батьківство»: у Тернополі вперше проходить масштабний фестиваль для тварин PetVille photo_camera 16:02 Тернополяни започаткували традицію молитви у дворах в пам'ять про Героїв 15:00 Від ранку ворог обстрілює Київщину: масштабні пожежі, атака на підприємства та жертви 14:06 На смерть збив велосипедиста і втік з місця ДТП: як покарав суд водія 13:00 У День пам'яті на Пантеоні Героїв Микулинецького кладовища молились за полеглих захисників photo_camera 11:55 Забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» стартував у Тернополі play_circle_filled photo_camera 11:03 Обміління Дністра: що відбувається на річці й у чому небезпека 10:00 Смачніші за м’ясні: готуємо відбивні з кабачків у паніровці та у клярі 09:00 У Монастириськах відкрили Алею Надії для родин зниклих безвісти та полонених Героїв photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up