Не маю можливості цього року їхати до моря. Навіть на пляж часто ходити немає часу. Тому ідеальним виходом для мене став солярій, — розповідає тернополянка Олеся Гапчук (22 р.). — За десять сеансів я отримала нормальну засмагу. Тепер хоч не соромно спідницю коротку вдягти, а то шкіра в мене від природи дуже світла.
Окрім гарної рівномірної засмаги, солярій допомагає активізації вітаміну D, який бере участь у засвоєнні кальцію і фосфору в організмі людини. Під дією штучних променів покращується стан шкіри, зникають дрібні вугрі та прищі, наголошують фахівці.
Готуються до моря
Засмагати до солярію йдуть також ті, хто хоче підготувати свою шкіру до сонячних ванн біля моря, щоб вона не згоріла у перший же день на пляжі, та ті, хто вже приїхав із теплих країв і хоче закріпити свою засмагу, говорить адміністратор салону краси "Равісант" Лілія Дяків (28 р.).
— Найчастіше до солярію тернополяни приходять весною, коли всі починають одягати одяг із коротким рукавом, дівчата — носити короткі спідниці, — розповідає пані Дяків. – Ті, хто хоче, щоб їхнє тіло було засмаглим і не мало зимової білизни, і йдуть до солярію.
Також великий наплив клієнтів у соляріях з'являється перед новорічними святами, відзначає пані Лілія. А “найбідніший” на клієнтів час у соляріях – це саме липень-серпень.
— Ще багато людей приходить до нас у період випускних, — каже Лілія Дяків. – Словом, найбільше клієнтів у період свят, коли жінки і дівчата одягають відкриті сукні і хочуть, аби їхня шкіра виглядала привабливо.
Адміністратор салону краси "Раяна" Світлана (28 р.) також зазначає, що до них у солярій зараз ходить набагато менше клієнтів, ніж це було ще місяць тому.
— Основна клієнтура солярію на даний час — це ті, хто готується їхати до моря, ті, хто з Півдня уже повернувся і хоче підтримувати засмагу, а також люди, які не мають змоги їхати до моря чи ходити на пляж, — каже пані Світлана.
Засмагати треба правильно
Засмагаючи в солярії, потрібно дотримуватися певних правил, інакше є ризик перетворити корисне на шкідливе, наголошують дерматологи та адміністратори соляріїв.
— По-перше, для засмаги в соляріях є спеціальні засоби — креми і лосьйони, — розповідає Лілія Дяків. – Тобто, для соляріїв потрібні інші засоби, ніж для засмаги під звичайним сонцем. Хоча, використовувати їх не обов’язково, можна обійтися і без кремів.
У солярії жінкам і дівчатам обов’язково потрібно прикривати груди, а також родимки, зауважує Лілія Дяків.
— У соляріях вам обов’язково повинні дати нагруднички або спеціальні наклейки на груди та родимки, — каже пані Дяків. – Також у солярії обов’язково повинні бути маленькі окуляри – для тих людей, хто хоче засмагати з відкритими очима.
Перший сеанс у солярії, якщо до того шкіра не засмагала, повинен тривати не довше 3-5 хвилин, залежно від типу шкіри, зауважує адміністратор "Раяни" Світлана.
— Засмагати в солярії можна не частіше одного разу на два дні, це за умови, що ви не засмагаєте на справжньому сонці, — продовжує пані Світлана. – Тривалість сеансу щоразу можна збільшувати на 3-4 хвилини. А загалом, щоб отримати гарну засмагу, потрібно близько десяти сеансів.
Перед сеансом засмаги у солярії варто ретельно очистити шкіру — видалити косметику та парфумерію, а також зняти усю біжутерію і прикраси, говорить пані Світлана. Безпосередньо до і після засмаги в солярії не варто приймати душ.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер