Ще раз про Макаревича. Українська реальність проти російської дези

Вже трохи вляглися дискусії про те, чи варто українцям радіти, що російський співак Андрій Макаревич був приємно здивований станом українських міст на Заході України, хоча очікував побачити  «некоторое захолустье». 

Але у цій історії є ще один цікавий момент. Макаревич - серед тих небагатьох публічних осіб Росії, що послідовно і публічно засуджують агресію щодо України.
Але і в його очікуваннях, ймовірно, певну роль зіграла російська пропаганда, яка системно транслюється і в маніпулятивних, і в офіційних російських медіа. «Нищета и бедность» - один з ключових російських наративів щодо України. Мовляв, після Майдану країна послідовно рухається до занепаду, там хаос і клоака і лише Росія може її врятувати від «саморазрушения в турборежиме».
А західноукраїнські міста так взагалі згадуються здебільшого у новинах на зразок «В Тернополе презентовали сборник статей пособника нацистов Бандеры» чи істерики про перейменування стадіону у Львові, глузування з «паломничества в Макдональдс» в Івано-Франківську та заробітчан, що їдуть до Європи, бо в Україні «загибаются от нищеты и ищут еду на помойках». Закарпаття традиційно пишуть в контексті нібито конфлікту між українцями та угорцями, які самі ж підігрівають. Згадаймо, що нещодавно СБУ затримала переселенців з Луганська, що на замовлення російських кураторів поширювали листівки з погрозами угорській меншині нібито від українських націоналістів.
На цьому фоні фото і враження Макаревича про  чудову (і прекрасно відреставровану) архітектуру, стильні ресторани, чистоту і приємну публіку різко контрастують з «офіційною версією» Росії щодо того, як безнадійно занепадає Україна.
Ми моніторимо російську пропаганду у медіа вже два роки і бачимо сотні подібних новин щодня. Вони публікуються як в офіційних медіа на зразок Regnum та RT, так і на сотнях сайтів, розрахованих на мешканців окупованих територій України. 

Тому абсолютно аполітичний пост Макаревича просто про сучасні доглянуті українські міста з кількома симпатичними фото будівель «як у Європі» - ще у «лігві» бандерівців - це камінь, який точить ідеологічну міць Кремля.
Бо це ж зрада-зрадна, що українці досі не вимерзли без російського газу, а їхні міста не перетворилися на клоаки.
 

Коментарі (0)

Вже трохи вляглися дискусії про те, чи варто українцям радіти, що російський співак Андрій Макаревич був приємно здивований...

Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:17 На Тернопільщині зафіксували температурний рекорд. Спека наразі не відступатиме 15:49 Практичні комоди для дому в Тернополі: як вибрати модель під свій простір і бюджет (новини компаній) 15:32 Податкова отримає доступ до даних про перетин кордону: що відомо 14:45 Вбивство жінки на Володимира Великого: підозрюваному загрожує довічне ув'язнення Від читача 10:54 Звернення стосовно нової розмітки і знаків дорожнього руху біля шостої школи м.Тернопіль. 14:26 Зеленський призначив Клименка секретарем РНБО, а Умєров отримав нову посаду в секторі безпеки 14:09 Після розголосу чоловіка, якого мобілізували з відстрочкою, відпустили. Але з умовою… 14:00 Без гарячої води до 12 серпня буде частина багатоповерхівок на Куліша та 15 Квітня 13:30 Тернополянину загрожує до семи років тюрми за стрілянину в підлітка та сусіда 13:03 Поліція викрила схему ухилення від мобілізації з «нареченою» із Тернопільщини 12:30 Ремонтують заїзну кишеню на зупинці громадського транспорту «Готель «Тернопіль» photo_camera 11:45 На Тернопільщині трапилися ДТП з неповнолітніми мотоциклістами 11:30 Кредити на автономне опалення надаватимуть за пільговими ставками 11:00 У Малашівцях триває ліквідація пожежі на сміттєзвалищі 10:15 «Треба вміти вчасно піти»: як Олег Соколовський прокоментував призначення нового начальника управління ЖКГ 09:32 Призначили нового начальника управління житлово-комунального господарства міськради в Тернополі 09:00 Тернопільщина зустрічатиме траурні кортежі: повертаються Герої Андрій Сліпець та Едуард Антипенко 08:00 Автобус із Чорткова до сіл Білобожницької громади знову курсуватиме з 3 серпня (розклад) 21:02 Усі перлини Тернопільщини будуть на туристичному маршруті, що працюватиме трьома мовами 20:00 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up