Куди подіти «живу» ялинку після свят: чи є пункти збору в Тернополі

Куди подіти «живу» ялинку після свят: чи є пункти збору в Тернополі

Що у Тернополі роблять з новорічними деревами і чи з користю їх використовують – ми дізнавалися.

За кілька тижнів справжні ялинки та сосни починають засихати та осипатися. Дерева стають менш привабливими, а господиням від них додатковий клопіт. Єдиний вихід – утилізація. Зі слів речниці Тернопільської міської ради Мар’яни Зварич, у місті не працюють пункти збору новорічних хвойних дерев.

– Жителі Тернопільської міської територіальної громади, які придбали на новорічно-різдвяні свята «живі» ялинки та сосни, зможуть залишити їх після використання на території сміттєвого майданчика поруч зі встановленими контейнерами для твердих побутових відходів. Потім комунальні служби вивозять складені ялинки на сміттєзвалище, – каже вона.

В управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології просять місцевих жителів не закидати цілі ялинки чи сосни у контейнери. Адже новорічні – дерева  великогабаритні тверді побутові відходи.

Тому, якщо у вас немає вдома тварин та твердопаливного засобу обігріву, вам треба просто очистити дерево від святкових декорацій і залишити його біля контейнерів зі сміттям.

– Техніка, яка буде здійснювати вивезення, мала змогу легко під’їхати та завантажити його. Звідти їх уже вилучають працівники обслуговуючих підприємств, що здійснюють вивезення сміття, – повідомляють на офіційному сайті міськради.

Минулого року працівники підприємства, що обслуговує мікрорайон «Східний масив», використовували механічну дробилку. Після чого деревину віддавали на котельні для обігріву закладів. 

Також ми звернулися до голови ГО «Рада голів ОСББ міста Тернополя» Сергія Лупака, аби дізнатися, чи організують в ОСББ свій збір ялинок і що з ними роблять.

– Щорічно ялинки збирають і вивозять централізовано. Цим займається управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології. Я пам’ятаю, минулого року казали просто приносити до контейнерів, а потім дерева вивозили. Як буде цьогоріч – поки невідомо, можливо, як і раніше. Жодної інформації я не отримував. Але думаю, ялинок біля смітників буде менше. Люди не так активно купували, деякі вирішили придбати штучні, а деякі взагалі без ялинок, – розповів пан Сергій.

Досвід інших міст

І поки тернополяни просто викидають хвойні дерева на смітник, жителів інших населених пунктів використовують їх з користю. Наприклад, у містах організовують пункти прийому новорічних дерев. Це може бути п’ять, а може і 20 пунктів. Людям варто просто принести туди свою новорічну красуню і залишити. Зібрані ялинки, сосни, смереки перероблять на тріски і використовують для мульчування (кривання поверхні ґрунту соломою, перегноєм, відходами) лунок кущів та дерев, що захищає ґрунт від пересихання і перегріву. Такі методи утилізації практикували в Києві, Одесі, Полтаві, Хмельницькому та Львові.

У Національній екологічній раді України переконують, відвозити ялинки на сміттєзвалище і там спалювати одразу означає – шкодити навколишньому середовищу.

– Жива ялинка, поки росте, поглинає вуглекислий газ і допомагає стримувати темпи глобального потепління. Але, якщо в січні її просто відправити на звалище, вона, як і будь-яке органічне сміття буде виділяти метан, що впливає на зміну клімату. Двометрове дерево, розкладаючись на звалищі, викине в атмосферу 6 кілограмів CO2, – повідомляють в екологічній раді.

Тож команда ради неодноразово влаштовувала пункти прийому, куди після закінчення свят можна здати новорічні ялини та сосни. Перед транспортуванням треба переконатися, що на хвойних деревах не залишилось новорічних прикрас.

Зібрані дерева на спеціальному різкоподрібнювачі перероблять на тріску, якою потім підсипатимуть в лунки нових саджанців в лісових господарствах. Крім того, використані дерева можна застосовувати замість палива при обігріві.

А що ви робите з використаними ялинками? Діліться своїми порадами. 

Читайте також:

Зимові канікули з користю: малі переселенці організовують ярмарки і збирають тисячі для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Різдвяний Тернопіль: як виглядає місто і де можна зробити класні світлини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Коментарі (6)
  • Бодя Олегович

    Ті ,хто не знають куди подіти зрубану ялинку: приготуйте собі з неї суп, не дарма ж вона стільки часу росла, делікатес.
  • Олег Кушнір

    Ялинка жива, поки росте, а зрізана, це вже кусок деревяшки. Хай спалять в котельні чи грубі

    ТзОВ Торговий дім "Опілля" reply Олег Кушнір

    В мене отдного разу зрубана ялинка прижилася на вулиці в піску і пустила коріння і росте по цей день )
  • Nataliya Slatina

    Щоб не задумуватися над питанням,де діти такі ялинки,а не потрібно їх зрубати,тільки і знають,що нищити природу.
  • Vasil Grubinko

    Приготуйте компост!

22:03 У Гусятині виявили стародавнє поселення Трипільської культури play_circle_filled photo_camera 21:16 Тернопільський письменник Олег Герман презентував книгу з нагоди 75-річчя play_circle_filled photo_camera 20:40 Охочим служити за контрактом пропонують від 20 тисяч гривень на місяць 20:15 Серед потерпілих — водії та двоє дітей. Що вдалося дізнатися про аварію в Озерній photo_camera Від читача 16:12 Які категорії громадян можуть отримати ваучер на навчання? 20:03 Аптечний ажіотаж: тернополяни скуповують препарати, які продаватимуть лише за рецептом photo_camera 19:29 Тернопіль стає чистішим: прибрано понад півтисячі дворів 19:00 Дегустація кави, школа іконописців і концерти «Скай» та Трінчер: куди піти у Тернополі 1-2 квітня? 18:30 Тернопільщина – лідер з посівної 18:00 На світ з'явилась маленька Поліна – дочка полеглого Героя 17:33 Як змінилися ціни у супермаркетах Тернополя: ми порівняли, де дешевше photo_camera 17:03 Тепер у новому образі: скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста переодягнули photo_camera 16:48 В Озерній – ДТП з потерпілими. Рух ускладнений 16:10 Мешканець Кривого Рогу поповнював мобільний телефон коштом тернополян play_circle_filled 15:35 Салони краси та перукарні у Тернополі: де отримати найкращий сервіс та професійний догляд за волоссям і красою (партнерський проєкт) 15:00 На які ліки з 1-го квітня буде потрібен рецепт: роз’яснення МОЗ 14:00 Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків 13:55 На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків play_circle_filled 13:30 Марки з автографом Залужного, Буданова та інших діячів продали на аукціоні в Збаразькому замку play_circle_filled photo_camera 12:25 В аварії на Злуки постраждала жінка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up