Вимикатимуть сітілайти, борди, а також освітлення вулиць. На Тернопільщині закликають економити електроенергію

Вимикатимуть сітілайти, борди, а також освітлення вулиць. На Тернопільщині закликають економити електроенергію

Вже кілька тижнів поспіль країна-агресор атакує енергетичну інфраструктуру України, позбавляючи людей електрики. Влада та фахівці в галузі енергетики закликають всіх людей економити електроенергію впродовж дня. 

 

Якомога менше користуватися електричними приладами місцевих жителів закликав і голова Тернопільської ОВА Володимир Труш під час брифінгу ради оборони області. Першочергово це стосується місцевих підприємців. 

– Я звертаюся зараз до всіх підприємців, які мають зовнішню рекламу (сітілайти, борди), з проханням – вимкніть їх, щоб не було неприємностей. Поліцейські, які патрулюють містом будуть заходити у приміщення або фіксувати порушення і потім керівники притягуватимуться до відповідальності. На сьогодні є питання щодо відключення від електричної енергії великі підприємства, виробництва, – наголосив голова Володимир Труш. 

Щодо звичайних жителів, то поки віялові відключення електроенергії їх не торкнуться. Але як буде через кілька днів чи тиждень – невідомо. Саме тому начальник обласної поліції Олександр Богомол наголосив серйозно віднестися до ситуації.

Відео дня

– Якщо зараз ми не будемо економити електроенергію, то віялові відключення будуть. Там, де не буде світла, планується додаткова присутність працівників ГУ ДСНС та інших важливих служб. Ми розуміємо, що там може не працювати зв’язок, можуть не працювати сигналізації. Ми будемо координувати з власниками будинків, підприємств, щоб забезпечити правопорядок та цілісність майна, – каже пан Олександр. 

На сьогоднішній день Тернопільобленерго вже оприлюднив графік віялових відключень електричної енергії в області. Якщо споживання буде перевищувати допустиму норму, тоді без відключень не обійдеться. 

– Це не є графік, коли з години по годину відключатимуть електричну енергію. Все залежатиме від електричної ситуації на Тернопільщині та в Україні в цілому. Це будуть непланові відключення і вони триватимуть не більше години. Ми знову з Тернопільобленерго будемо обговорювати цей графік і вже потім він буде оприлюднений на офіційному сайті компанії, – каже Володимир Труш. 

Акцентував Олександр Богомол і на тому, що через відсутність світла у темну пору доби, збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод. Він закликав водіїв та пішоходів бути обачними і уважними. Краще трохи почекати і після спокійно перейти дорогу, ніж поспішати і опинитися під колесами. 

ВАТ «Тернопільобленерго» опублікували графік вимкнень електроенергії у Тернополі. Зверніть увагу, що застосовувати його будуть, якщо в НЕК «Укренерго» виникне потреба збалансувати енергосистему. А ось в НЕК Укренерго закликають економити світло з 7:00 до 22:00. 

Нагадуємо, найбільш енергозатратними сьогодні вважаються електричні плити, праски, сушильні машини, пилосос, а також електична тепла підлога. 

Читайте також:

Ситуація серйозна, економте електроенергію! На Тернопільщині вже можуть відключати світло

Найбільші пожирачі електроенергії у вашому домі: як заощаджувати (ІНФОГРАФІКА)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up