Тернопіль на мапі доброти: швейцарські волонтери допомагають українцям наближати Перемогу

- Тисячі кілометрів – не перепона для підтримки України. Це доводять швейцарські волонтери з благодійної організації Ukraine hilfe mit Herz. Вони вже в п'ятдесяте вирушають регіонами України з гуманітарними вантажами. Їдуть до людей, які втратили дім, але не втратили надію, які продовжують боротися за своє.
- Про враження, важливість єдності та силу підтримки – у нашому матеріалі.
Благодійну організацію Ukraine hilfe mit Herz заснували навесні 2022 року у місті Базель. Назва організації у перекладі означає «Допомога Україні від щирого серця». Ідея належить швейцарцю Марселю Кюблеру. За три роки повномасштабної війни команда зробила 50 виїзних місій з благодійною метою.
Все починалося зі Львова та Тернополя, але з часом вони просувалися ближче до прифронтових регіонів, аби передати допомогу медикам, волонтерам, військовим та звичайним людям, аби обійняти особисто і подякувати за захист всієї Європи.
– Уперше я приїхав до України з гуманітарною допомогою у березні 2022 року, ще як водій іншої організації, – пригадує засновник Марсель Кюблер. – Тоді стало зрозуміло: це не має бути разова поїздка. Ми почали організовувати нові рейси та згодом заснували асоціацію Ukraine hilfe mit Herz. Коли інші фонди, організації побачили, що ми передаємо допомогу особисто, що є звіти, то стали долучатися і допомагати фінансово. Відтоді наша робота не припинялася ні на день.
Три роки поруч з Україною
Львів, Тернопіль, Київ, Харків, Полтава, Тростянець та Суми — це лише частина напрямків, які протягом трьох років регулярно відвідують волонтери зі Швейцарії з гуманітарними вантажами. Крім того, вони вже відвідали Запоріжжя, Херсон, Одесу, які також потерпають від російських обстрілів.
Зі слів засновника організації Марселя Кюблера, орієнтуються на запити, які надсилають перевірені волонтери з України.
– Увага нашої організації зосереджена на допомозі цивільним, медичним установам, але якщо є потреби від військових, то намагаємося не відмовляти. Ми передаємо зарядні станції, генератори, медикаменти, зокрема кровоспинні препарати, турнікети, ліжка, бензопили, повербанки. Коли підірвали Каховську ГЕС, то доставляли помпи, надувні човни, обладнання та препарати для очищення води. Для нас важливо, щоб допомога не залишалася на складах, а одразу потрапляла до тих, кому вона справді потрібна. Наприклад, 19 травня ми відвідали Харків і передали зарядні станції, а вже за дві години отримали від них відеозвіт з подякою, — говорить пан Марсель.
Гуманітарний ланцюг довіри
Волонтери Ukraine hilfe mit Herz не залишають поза увагою й тилові регіони. У Тернопільській області організація забезпечила генераторами деякі ОСББ, геріатричний будинок у селі Петриків, музичну школу в Яблуневі. Також постійно допомагаємо бійцям місцевих бригад, зокрема, 105, 44, 45 та 80.
Якщо є кошти – потреби від українських волонтерів закривають одразу. Також команда постійно на зв’язку з медичними установами Швейцарії. Як тільки в швейцарських лікарнях з’являється обладнання у гарному стані, яке їм вже не потрібне, про це інформують волонтерів — і ті привозять його в Україну. Так працює ланцюг взаємодопомоги.
– Ми вдячні нашим донорам, однодумцям, які розуміють, наскільки ця допомога є важливою для України. Закривати потреби українських військових, волонтерів, медичних установ вдається лише завдяки систематичній підтримці місцевих жителів. Наприклад, є організація 1019.ch, яка бере на себе значну частину фінансових витрат. Також до співпраці доєдналась ще одна ініціатива – «З Базеля з любов’ю». І з того часу ми тісно працюємо всі разом. Завдяки об’єднанню трьох клубів ми можемо охопити більше сфер допомоги, – говорить пан Марсель.
Робота з серця, попри втому
Під час спілкування з журналісткою волонтери наголошують: допомога Україні – це не просто логістика, не просто вантажі, а зв’язок сердець і довіри.
– Ми приїжджаємо на день-два. А українці живуть у таких умовах постійно. Це катастрофа. Ніхто не заслуговує на життя у війні, – говорить пан Марсель. – Чи страшно мені їхати до прифронтових регіонів? Ні. Бо якщо мій час прийшов — це може статися будь-де. Ми маємо підтримувати українців. Адже якби не їхня мужність, відданість і сила, то росіяни вже були б у Польщі, Німеччині, а, може, й далі. Важливо пам’ятати: Україна бореться не лише за себе. Вона бореться за весь світ. І ми не можемо стояти осторонь.
Днями команда Ukraine hilfe mit Herz повертається з України у рідну Швейцарію, але вже планують наступну поїздку. Крім доставки допомоги, у Швейцарії вони проводять акції солідарності, збирають кошти і постійно нагадують про Україну — аби війна не зникала з поля зору світу.
Читайте також:
Аргентинська родина обрала Україну своїм новим домом
«Мамо, забери туди, де нестрашно!» Як американці у Копичинцях відновлюють будинки для переселенців
Українцям треба залишатися: американець живе у Кременці та розвиває тут бізнес
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.