Люди

Люди

Герої не вмирають. Вони живуть у серцях тих, хто пам’ятає і щиро дякують за те, що віддали життя за нашу свободу. 19 жовтня виповнилося сім років з дня загибелі тернопільського пластуна, журналіста, фотографа Віктора Гурняка. Усі, хто знав його, розказують про те, яким він був і яким міг бути, якби не війна…  Друзі щороку залишають дописи на пам'ять про Героя. 

Крадіжки, залежість та злочинне життя привели тернополянку Світлану «на зону». Загальний термін її перебування за гратами 11 років, стаж вживання наркотиків  — майже пів житя.     Жінка зважилась відверто говорити про своє минуле, аби дати приклад комусь, хто не вірить, що змінитись все можна, навіть коли здається, що смерть  дихає у спину. 

Ще до останнього пані Марія виходила на сцену. Оваціями зустрічали глядачі її Терпелиху у «Наталці Полтавці». На жаль, ковід виявився сильнішим за цю геніальну артистку. Панахида відбудеться 18 жовтня о 19.15 у капличці Церкви Святого Михаїла, що на вул. 15 Квітня. Чин похорону орієнтовно 19 жовтня об 11.00. Поховають на кладовищі у Підгородньому.

Уже п`ять років в Козові працює крафтова броварня, у якій варять авторське пиво із місцевих продуктів. Власник підприємства Володимир Ярема каже, що для нього це більше, ніж робота. Саме так він може відродити історію рідного міста.

Духовні пісні у виконанні аматорів учасників церковного хору села Винятинці Заліщицького району підкорили соцмережі.  Керівник місцевого культурного центру Павло Мандзюк розповідає, що здавна це село славилось співучістю, а коли пісні почали публікувати в соцмережах — рекція людей вразила. 

У мене не було нічого святого. Так про своє життя з 17-річного віку розповідає тернополянин Ігор Дерешівський. Він чотири рази був у в’язниці, 15 років зловживав наркотиками та зізнається: був на межі і таке життя його влаштовувало…  Про реалії та закони тюрми, про голод та роки за «колючим дротом»,   звільнення від наркозалежності і та повернення до нормального життя говоримо без застережно, так як є.

Цілу історію у порожню пляшку може помістити художник з тернополя Володимир Корнієнко. Вже майже три десятки років чоловік захоплюється художньою мініатюрою. Як через тоненьке горлечко у тарі чоловік може помістити туди цілий витвір мистецтва? Ми побували у митця вдома, про усе читайте в матеріалі. 

Батьки — медики, бабуся та дідусь — медики і сам він теж не уявляє життя без цієї справи. 28-річний Артур Ремезюк розповів, як рятує від зубного болю навіть посеред ночі, які перешкоди чекали його на шляху до омріяного власного стоматологічного кабінету. А ще пригадав нелегкий період, коли разом з іншими лікарями був на війні.  “20 хвилин” продовжують розповідати історії молодих тернопільських медиків, яким ще немає 30-ти. 

День захисника України — це свято тих, хто захищає. І серед цих людей чимало жінок. Чого жінки бажають колегам і цей день та чому пішли на службу, читайте у матеріалі.

Їй 21. Замість сукні, високих підборів та стильної зачіски на свято вона вдягає камуфляж.  Віка виросла у прийомній родині. Але вона дякує за виховання своїм батькам. Що вклали у неї справжні цінності. Наша героїня, каже, має бути сильною, бо її мрія – захистити Україну. І на Сході також живуть люди, які є справжніми патріотами, у глибині свого серця, а не на словах.

keyboard_arrow_up