Вони не просто ставлять вистави, а за допомогою коштів виручених з постановок допомагають хворим дітям - у Тернополі діє молодіжний благодійний театр "Покликання".
Про історію створення колективу, мету проєкту, досягнення та волонтерство журналістка “20 хвилин” поговорила із організаторкою благодійного театру Вірою Грабчук.
Молодіжний благодійний театр "Покликання" створює театральні постановки, у яких порушуємо актуальні соціальні проблеми та нагадує про вічні цінності.
А отримані з вистав кошти - добровільні внески глядачів, вони передають дітям з інвалідністю, які потребують коштів для реабілітації чи дорогих медикаментів. Організаторами, авторами сценарію, режисерами вистави - є тернопільські студенти та школярі. Існує у Тернополі цей осередок близько року.
- Почалось все з того, що моя подруга дуже захопилась театром і акторською майстерністю, - розповідає одна із організаторів театру Віра Грабчук. - Пригадую, якось ми з цією подругою просто розмовляли і вона сказала, що дуже хотіла б зіграти на сцені. А я у той час практикувала написання різноманітних сценаріїв і сказала, що ми б могли щось поставити, який коротенький етюд, наприклад.
Та потім подруги почали думати масштабніше і вирішили поставити п’єсу. Тернополянки, ще тоді школярки, почали працювати над виставою.
- Звичайно, нам були потрібні ще актори. Ми їх шукали серед своїх друзів та знайомих, і таким чином ми назбирали близько 12 акторів, - пригадує Віра. - І ми всі вже разом прийшли до думки, що можна не просто поставити виставу, а й зробити одночасно добру справу. Вирішили, допомогти тим, хто цього потребує.
Кожна вистава - благодійна. При вході, бажаючі подивитись виставу, дають благодійні внески. У кожну поставлену виставу Віра вкладає особливий сенс. Каже, хоче своїми виставами змушувати людей задумуватися над важливими питаннями. Наприклад, вони ставили виставу присвячену пам'яті Героїв Крут та діячів Розстріляного Відродження. А зараз готують виставу, присвячену жертвам Голодомору. Дівчині дуже подобається український фольклор, тому у кожній виставі є національний підтекст.
Ставили благодійні вистави ініціативні тернополяни у Українському домі “Перемога”, у школах, яких навчались, та у приміщенні храму Матері Божої Неустанної Помочі.
- У нас був знайомий, якому була потрібна допомога, - Сюрпіта Сашко. Йому ми й вирішили віддати кошти, виручені із вистави, - розповідає Віра Грабчук. - Він хворів на ювенільний ревматоїдний артрит та катаракту.
Загалом, протягом року діяльності театру тернополяни зібрали 9 000 гривень на лікування важкохворого тернополянина Сюрпіти Сашка. 4 000 грн та кілька сотень доларів-на друк методичних посібників з англійської мови для малят. 50% з продажу збірочок перераховується адресно слабочуючій талановитій дівчині Олесі Струтинській, яка навчається у школі-інтернаті.
За підтримки Metelyk Grand від Ukraine Global Scholars ініціатива тернополян стала Всеукраїнською. Наразі вони працюють над відкриттям ще двох осередків - у Княгининку (Волинська область) і Бурштині.
- Metelyk Grand - це проєкт, який створили випускники Гарварду та інших престижних університетів українського походження. Вони підтримують перспективні соціальні проєкти української молоді за допомогою розпочатої ініціативи, - розповідає співрозмовниця. - Я написала грант і ми його виграли. Тож тепер ми надзвичайно радіємо, що нам надаватимуть менторську підтримку та допомогатимуть втілити ідеї в життя.
Хоч, як розповідає Віра, на одну виставу вони витрачали близько 500 гривень, але тепер виграні кошти із гранту, вони зможуть використовувати для того, аби їздити на гастролі своїм благодійним театром і таким чином зможуть зібрати набагато більше коштів.
- Ми й надалі відкриті допомагати тим, хто цього потребує. Тому, якщо ви маєте інформацію про важкохворих діток чи діток з інвалідністю, яким потрібна фінансова підтримка - звертайтесь до нас, - каже Віра Грабчук.
Організаторка проєкту розповідає, що вони будуть адресно спрямовувати кошти, виручені із вистави.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер