Перетворює уроки на пригоди: Оксана Турчин потрапила до ТОП-50 педагогів України

Комунікабельна, активна та справжній новатор! Знайомтеся, це вчителька англійської мови гімназії «Гармонія» Галицького коледжу Оксана Турчин. 2024 – став для неї роком нових звершень, адже вона потрапила до ТОП-50 найкращих вчителів України у рамках щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine.
Оксана Турчин погодилася розповісти свою історію вчителювання. Наших журналістів зустрічає у рідній гімназії «Гармонія» й одразу проводить до класу іноземних мов.

Англійська – про розуміння та практику
За плечима тернополянки вже понад 20 років педагогічного досвіду. Та вона і досі згадує, що любов до англійської мови їй прищепила вчителька Ганна Дмитрівна Сидорко. Зі слів пані Оксани, мріяла стати, як пані Ганна, аби навчати дітей нового, розширювати їхній кругозір та довести їм, що знання іноземної мови відкриває цілий світ.
— Англійська мова – на 75% практичний предмет, просто завчити його не вдасться. Тут важливо багато говорити, постійно поповнювати словниковий запас. На перший погляд, все це може здатися нереальним, але у плідній синергії вчитель, діти, бажання та праця – все вдається. За понад 20 років я бачила різних учнів і кожен з них індивідуальний. Тому обираю тактику: допомогти, підтримати, навчити. І в жодному разі тут не місце авторитетності чи приниженням, — розповідає Оксана Турчин.
Аби вивчати матеріал було легше та цікавіше, тернополянка розробила креативні моделі проведення уроків. У роботі з учнями надає перевагу інтеракції, проєктам, інноваційним платформам, флешкарткам. Проте завжди є місце і для теорії з підручниками, контрольних робіт та тестів. Оксана Турчин розповідає, світ диджиталізується і вчителі мають бути в тренді, на одній хвилі з учнями.
— Наразі діти зацікавлені комп’ютерними іграми. Я їм пояснюю, що ці ігри можна використовувати не лише як дозвілля, а й пізнання нового. Наприклад, повністю перейти на англомовний інтерфейс, поповнювати свій словниковий запас, спілкуватися з іноземними учасниками гри. А все дозовано, — каже пані Оксана. — Залучаю дітей у роботу над проєктами eTwinnin. На моїх уроках завжди гучно, бо учні рухаються, грають, дискутують. Я розділяю їх на групи, на команди. Вони шукають предмети, ставлять питання. Так вони розвивають усну взаємодію.

Не менш важливе для вивчення й англомовне середовище. У цьому допомагають волонтери від Корпусу Миру США. До повномасштабного вторгнення вони відвідували гімназію «Гармонія», долучалися до уроків англійської та дискутували з учнями. Наразі все можливо виключно в онлайн-форматі.
— Учні були у захваті, коли вони розуміли волонтера, коли висловлювали свою думку англійською і волонтер розумів їх. Цьогоріч працюємо з волонтером з Нового Орлеану Девідом ЛаБре. Всі зустрічі відбуваються через зум. Ми попередньо домовляємося про годину та дату, обираємо тему для дискусії і працюємо. Це допомагає учням подолати мовний бар’єр, а також зрозуміти, над чим ще бажано попрацювати, які слова довчити, — розповідає пані Оксана.
У гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола учні вивчають не лише англійську, а й польську, німецьку та факультативно китайську. Щоліта та щозими вчителі-іноземники проводять табори, де діти мають можливість покращити свої знання.
— Ми досліджуємо різні сфери, під різними ракурсами іноземними мовами. Обов’язково розділяю дітей на команди для подальшого створення проєктів. Якщо говорити за проєкти, то це – не звичайний реферат. Це може бути онлайн або на ватмані, де залучена команда, кожен має своє завдання, працює над тим, аби їхній проєкт був кращим. Наприкінці табору вони представляють свій фінальний продукт, захищають його, — додає вчителька.

За сумісництвом Оксана Турчин працює в Тернопільському комунальному методичному центрі науково-освітніх інновацій та моніторингу. Там вона об’єднує вчителів іноземних мов зі всіх тернопільських шкіл і разом з ними проводить методичні заходи: семінари, тренінги, курси професійного розвитку.
Приємна несподіванка
Про щорічну національну премію для вчителів-агентів змін Global Teacher Prize Ukraine Оксані Турчин відомо, але ніколи не наважувалася подавати заявки. Вона тихенько раділа за інших колег і пишалася їхніми здобутками.
— Чому не наважувалася брати участь. Але вчителі-колеги зробили це за мене – подали заявку. Я дізналася про це лише у липні, коли отримала повідомлення від організаторів. Мені дуже приємно, що колеги оцінили всі мої намагання, мою роботу. Бо визнання від дітей, від колег – важливіше за фінанси, за грамоти та нагороди, — каже Оксана Турчин. — Вже у серпні отримала лист про те, що я потрапила до ТОП-50 найкращих вчителів України. Радію, посміхаюсь. Це такий стимул для подальшого розвитку.
Тернополянка наголошує, незалежно від результатів всіх премій вона продовжує працювати, шукати нові можливості, програми, які допоможуть покращити рівень володіння іноземними мовами для вчителів та учнів.
Довідка:
Global Teacher Prize Ukraine – це щорічна національна премія для вчителів-агентів змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію у 2017 році заснувала ГС «Освіторія», підписавши меморандум з фондом Varkey GEMS Foundation.
Читайте також:
Що дізналися про скандал через призначення нового директора школи-ліцею №21
У Тернополі відзначають свято Першого дзвоника. Репортаж зі шкіл міста
Освіта в умовах війни: як школи Тернополя працюватимуть з вересня та чи буде святкування
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.